porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Mówimy, jak dbać o kaktusy?

Kaktusy nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, wystarczy zapewnić im warunki możliwie zbliżone do naturalnych. Zimą niech odpoczywają w chłodnym miejscu, latem zaś trzeba dać im słoneczne miejsce, regularnie podlewać i dożywiać.

mówimy jak dodano: 01.12.2011 09:26

Które rośliny z naszego otoczenia są trujące?

Każdy ogrodnik wie, że z roślinami trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie, ponieważ wśród nich występuje wiele trujących gatunków. Trujący sok bywa niebezpieczny, ale jednocześnie jest często wykorzystywany w medycynie.

dom dodano: 06.10.2011 10:59

Kaktusy – kłujące rośliny doniczkowe. Jak przesadzać kaktusy?

Kaktusy to popularne rośliny doniczkowe uprawiane we wnętrzach. Ich pielęgnacja nie wymaga dużo pracy, ale czasem potrzebują, by je przesadzić. Mówimy, jak przesadzać kaktusy.

jak przesadzać kaktusy dodano: 13.09.2013 14:47

Rośliny dla zabieganych - jakie wybrać?

Na różnych etapach życia potrzebujemy wokół siebie różnych roślin. Zależy to od stanu naszego zdrowia, osobowości i wieku. Wybierając dla siebie „zielonych przyjaciół”, kierujmy się nie tylko swoimi upodobaniami, lecz również tym, ile czasu możemy poświęcić na pielęgnację roślin. Jeśli nie cierpimy na nadmiar wolnego czasu, wybierzmy rośliny, które będą rosły nawet długo niepodlewane.

aloes dodano: 30.01.2012 10:48

Jakie rośliny doniczkowe nadają się do miejsc nasłonecznionych?

Nasłonecznione są miejsca przy oknach w pokojach od strony południowej. Każda roślina potrzebuje światła słonecznego, ale silne słońce w upalne dni może poparzyć delikatne liście. Dlatego latem często konieczne jest zacienianie takiego stanowiska. Można też ustawić w tym miejscu rośliny, które ucieszy każdy promień słońca. Poznaj je z nami!

miejsce nasłonecznione dodano: 24.01.2012 11:42

Co zrobić, aby zakwitły kaktusy?

Coraz częściej w naszych mieszkaniach uprawiamy kaktusy, które są wdzięcznymi i mało wymagającymi roślinami. Każdy marzy, aby jego kaktusy miały kwiaty chociaż jeden raz. Co zrobić, by kaktusy zakwitły

kwiaty dodano: 03.10.2011 15:20

Kaktus wielkanocny, Hatiora gaertneri – jakie ma wymagania, jak o niego dbać?

Choć Hatiora gaertneri (bo tak brzmi łacińska nazwa tej rośliny) nie zakwita wyłącznie na Wielkanoc, ale po prostu wiosną, to przyjęła się jego nazwa: kaktus wielkanocny . Podpowiadamy, jak dbać o kaktus wielkanocny.

Hatiora gaertneri dodano: 11.10.2014 10:53

Kaktus bożonarodzeniowy – jakie ma wymagania i jak o niego dbać

Kaktus bożonarodzeniowy (łac. Schlumbergera) znany jest też pod nazwą grudnik i zygokaktus. Jest podobny do kaktusa wielkanocnego. Podpowiadamy, jak go właściwie pielęgnować.

kaktus dodano: 11.10.2014 10:43

Jakie kaktusy wybrać? Najpopularniejsze sukulenty do uprawy w doniczkach w domu

Sukulenty to grupa roślin posiadających wspólną cechę: zdolność gromadzenia wody w swoich liściach. Poznaj najpopularniejsze sukulenty, które można uprawiać w doniczkach w domu. Sukulenty jako rośliny pokojowe.

rośliny doniczkowe dodano: 04.10.2014 10:42

Jak pielęgnować kaktusa Bożego Narodzenia?

Grudnik jest jedną z najstarszych roślin doniczkowych i ze względu na okres kwitnienia nazywana jest też szlumbergerą, barbórką lub kaktusem Bożego Narodzenia. Efektowne kwiaty i oryginalne pędy szlumbergery są atrakcyjną dekoracją wnętrz w okresie świąt.

Boże Narodzenie dodano: 16.12.2011 05:16 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Modest Amaro – kim jest? KARIERA, RODZINA
Wojciech Modest Amaro – kim jest? KARIERA, RODZINA

Wojciech Modest Amaro, właściciel Atelier Amaro jest docenionym kucharzem nie ...

kaktusy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kaktusy. Wszystko na temat kaktusy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.