porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czym jest kalendarz biodynamiczny? Na czym polega biodynamika?

Kalendarzy biodynamicznych używają przede wszsytkim ogrodnicy, ale warto po nie sięgnąć także wtedy, gdy chcemy by nasze zabiegi lecznicze lub pielegnacyjne odniosły lepsze skutki. O czym mówią nam kalendarze biodynamiczne?

biodynamika dodano: 11.04.2012 13:12

Wymiar czasu pracy w 2011 roku. Ile godzin przepracujemy?

Kodeks pracy reguluje liczbę godzin i dni do przepracowania. W dokumencie czytamy, że czas pracy nie może przekraczać ośmiu godzin na dobę i 40 godzin w pięciodniowym tygodniu pracy.  Ile godzin przepracujemy w 2011 roku? Kiedy pracodawca powinien oddać pracownikowi dzień wolny za święto? 

czas pracy dodano: 10.11.2011 15:35

POPULARNE IMIENINY we wrześniu: Czyje imieniny obchodzimy we wrześniu?

Kto obchodzi imieniny na początku jesieni? Oto kalendarz imion, których właściciele świętować będą imieniny we wrześniu

imieniny dodano: 03.09.2013 09:25

Czym jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SEKSU? JAK ochodzić to święto?

W 2003 roku Rada Tradycji Unii Europejskiej postanowiła oznaczyć w kalendarzu bardzo ważne święto, bez którego nie byłoby takich świąt, jak Dzień Matki, Dzień Dziecka czy Dzień Dziadka. Dokładnie 9 lat temu ustalono, że każdego 7 czerwca będziemy obchodzić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SEKSU! Zobacz, jak obchodzić to święto.

7 czerwca dodano: 07.06.2014 13:29

Jak i kiedy obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka na świecie?

W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzone są 21 i 22 stycznia. Święta te mają w naszym kraju już ponad 30-letnią tradycję. Jest to czas, kiedy wnukowie mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko co dla nich zrobili, za ich opiekę i troskę. Zobacz, jak i kiedy inne kraje dziękują dziadkom?

21 stycznia dodano: 12.01.2015 17:52 | odpowiedz (1)

Jak zaplanować dzień, żeby ze wszystkim zdążyć?

Plan dnia musi być, bo inaczej niewiele zrobisz i na dodatek wpadniesz w przygnębienie. Nawet odpoczywanie warto zaplanować - zrealizowanie planu pomoże ci poczuć, że odpocząłeś naprawdę. Pytanie tylko, jak to zrobić - jak planować dzień, by zdążyć ze wszystkimi obowiązkami i... z odpoczywaniem?

organizacja czasu dodano: 01.02.2012 13:02 | odpowiedz (1)

Nów i pełnia Księżyca, co oznaczają? Dlaczego warto mieć kalendarz księżycowy?

Dziś nów czy pełnia? Na co dzień nie zastanawiamy się w jakiej fazie jest dzisiaj Księżyc na niebie, ale może warto? Wiele kalendarzy, nie tylko specjalny kalendarz księżycowy, pokazuje fazy Księżyca. Warto poznać kalendarz księżycowy i dowiedzieć się, na co i jaki wpływ mają fazy Księżyca.

fazy księżyca dodano: 10.01.2013 18:23

29 luty - dlaczego luty co 4 lata ma 29 dni?

Raz na 4 lata luty ma 29, a nie 28 dni. Mówimy, dlaczego tak jest. Kto i kiedy zmienił kalendarz i wymyślił dodanie jednego dnia raz na 4 lata?

 

kalendarz gregoriański dodano: 29.02.2012 15:12

Czym różni się kalendarz księżycowy od kalendarza słonecznego?

Który kalendarz liczy rok według zmian faz Księżyca, a który informuje o zmianach jego pór według obiegowego ruchu Ziemi wokół Słońca? Którzy starożytni używali kalendarza słonecznego, a którzy księżycowego?

kalendarz juliański dodano: 10.05.2012 17:03

Jakie święta obchodzimy w lipcu? Kalendarz świąt na lipiec

Lipiec to siódmy miesiąc w stosowanym w Polsce kalendarzu gregoriańskim, który ma 31 dni. Czy w lipcu obchodzimy jakieś święta państwowe i kościelne albo inne ważne dni? Jak wygląda kalendarz świąt na lipiec 2013?

dzień kierowcy dodano: 19.06.2013 16:08
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Bargiel?

Himalaista, narciarz wysokogórski, biegacz. Rywalizuje z najlepszymi i ma w ...

kalendarz szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kalendarz. Wszystko na temat kalendarz na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.