porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kamienie szlachetne. ONYKS – jakie ma właściwości?

Tajemnicza, nieprzenikniona czerń onyksu o szklistym połysku powoduje, że z tym kamieniem wiązano wiele magicznych właściwości. Jakich?

onyks dodano: 10.11.2014 09:15

Lapis lazuli. Jakie ma właściwości?

Lapis lazuli, zwany też kamieniem lazurowym wyróżnia się charakterystyczną, błękitną, lazurową właśnie – barwą. Ma też wiele magicznych właściwości.

lapis dodano: 14.11.2014 12:06

Kamienie szlachetne. AKWAMARYN – jakie ma właściwości?

Woda morska zamieniona w skałę – tak poetycko określa się akwamaryny, których sama nazwa wskazuje na pokrewieństwo z morzem i wodą. I tak jak głębia oceanu kryje w sobie nieodkryte jeszcze tajemnice, tak samo akwamaryn skrywa wiele sekretów...

akwamaryn dodano: 10.11.2014 09:15

Perła. Jakie ma właściwości?

Perła to bardzo piekny i oryginalny kamień szlachetny. Nie ma dwóch takich samych pereł i w sensie geologicznym nie są one kamieniami. Ta specyfika pereł sprawia, że istnieją legendy, mówiące o tym, że perły przynoszą nieszczęście. A jak jest naprawdę?

perła dodano: 14.11.2014 11:15

Kamienie szlachetne. JASPIS – jakie ma właściwości?

Starożytni Rzymianie nazywali jaspis czarodziejskim kamieniem albo kamieniem zwycięstwa. Jakie właściwości magiczne sprawiły, że zasłużył na to miano?

jaspis dodano: 10.11.2014 09:54

Karneol. Co to za kamień i jakie ma właściwości?

Szukając talizmanu, który dodaje siły i odwagi, warto zwrócić uwagę na karneol. Dowiedz się, jakie właściwości ma karneol.

karneol dodano: 11.10.2014 14:14

Malachit – jakie ma właściwości?

Malachit znano i ceniono już w starożytności – nie tylko z powodu pięknego zielonego koloru, ale i magicznych właściwości. na co zdaniem starożytnych i współczesnych pomaga malachit?

malachit dodano: 08.10.2014 17:23

Bursztyn– jakie ma właściwości?

Bursztyn słynie ze swoich właściwości zdrowotnych. Są kremy z bursztynem, nalewki na bursztynie. Ale „złoto Bałtyku” kryje w sobie jeszcze inne tajemnice.

amber dodano: 06.10.2014 13:56

Agat – jakie ma właściwości?

Agat, popularny w jubilerstwie i stosunkowo niedrogi (w porównaniu z innymi) kamień, w starożytności był ceniony jako jeden z najmocniejszych amuletów. Jakie właściowości ma agat?

agat dodano: 10.10.2014 14:35

Kamienie szlachetne a znaki zodiaku

Kamienie szlachetne tradycja ezoteryczna wiąże z żywiołami, planetami i znakami zodiaku.

astrologia dodano: 19.10.2014 17:44
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest święty Stanisław Papczyński?

Spowiednik króla Jana III Sobieskiego, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, błogosławiony ...

kamienie szlachetne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kamienie szlachetne. Wszystko na temat kamienie szlachetne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.