porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Od szamba do kanalizacji. Z czego zbudować szambo? Jak wykorzystać zbiornik na ścieki?

Na terenach bez sieci kanalizacyjnej ścieki trzeba odprowadzać do bezodpływowego zbiornika na ścieki, skąd powinny być systematycznie odbierane przez lokalny zakład asenizacyjny. Skąd wziąć taki zbiornik?

sieć kanalizacyjna dodano: 17.10.2011 10:02

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - jaki rodzaj wybrać?

Gdy w pobliżu domu nie ma kanalizacji, zamiast gromadzić ścieki w bezodpływowym zbiorniku i płacić za ich wywóz, można zbudować przydomową oczyszczalnię, z której oczyszczone ścieki będą rozsączane do gruntu. Jaką oczyszczalnię wybrać?

oczyszczalnia z drenażem dodano: 27.08.2012 06:00

Co poradzić na nieprzyjemne odgłosy z instalacji kanalizacyjnej?

Ścieki przepływając przez instalację kanalizacyjną powodują drgania rur kanalizacyjnych, które przenoszą się na konstrukcję ściany i do otaczającego powietrza. W ten sposób powstaje nieprzyjemny hałas, dający się słyszeć w pomieszczeniach mieszkalnych. Co zrobić, aby zminimalizować odgłosy powstające podczas przepływu ścieków?

hałas dodano: 09.09.2011 16:53 | odpowiedz (2)

Odpowietrzanie pionu kanalizacyjnego. Jak to zrobić?

Kłopoty z instalacją kanalizacyjną mogą wynikać z niewłaściwego odpowietrzania i napowietrzania pionów kanalizacyjnych. Jakie są zasady wykonania wentylacji instalacji kanalizacyjnej?

instalacja kanalizacyjna dodano: 31.10.2012 09:35

Jak podłączyć dom do kanalizacji?

Odprowadzanie ścieków do sieci kanalizacyjnej to najlepszy sposób pozbywania się ich z domu i terenu posesji, niestety zarezerwowany jedynie dla obszarów „uzbrojonych” w taką sieć.

budowa przyłącza kanalizacyjnego dodano: 12.03.2013 17:00

Jak skutecznie wyciszyć domowe instalacje?

Szum płynącej w rurach wody, odgłosy pracujących urządzeń grzewczych i wentylacyjnych – te dźwięki również mogą być bardzo dokuczliwe. Jak je skutecznie zniwelować?

ciche dodano: 25.06.2012 14:50

REMONT. Jak doprowadzić instalacje na wyspę kuchenną?

Wyspa w kuchni to efektowne i wygodne rozwiązanie. Aby jednak można było na niej gotować lub zmywać, trzeba doprowadzić do niej instalacje. Jak to zrobić, aby wyspa nie straciła na atrakcyjności?

instalacja gazowa dodano: 02.08.2012 12:52

Jak głęboko należy zakopać rury wodociągowe i kanalizacyjne, żeby nie zamarzały?

Robienie wykopów, również tych pod instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, jest pracochłonne i kosztowne, dlatego chętnie prowadzilibyśmy rury tuż pod powierzchnią gruntu. To nie jest jednak takie proste. Należy je zakopywać na określonej głębokości, żeby je chronić przed zimnem i uszkodzeniem mechanicznym.

instalacja wodna dodano: 14.11.2011 11:30

Jak dobrze zrobić kanalizację? Poprawne wykonanie kanalizacji w domu

Czy taką instalację kanalizacyjną można wykonać samodzielnie, i czy ktoś ją musi odebrać? Czy rury muszą wychodzić z podłogi dokładnie w tym miejscu, gdzie mają być urządzenia sanitarne, czy wyprowadza się je przez ścianę fundamentową, czy pod ławą? Co się dzieje, jak połączenie okaże się nieszczelne? Jak dobrze zrobić kanalizację?

Budownictwo Porady dodano: 27.06.2013 10:31

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - kiedy można ją zbudować?

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to dobre rozwiązanie, gdy nie możesz się podłączyć do kanalizacji, a opróżnianie szamba wydaje Ci się zbyt kłopotliwe, za drogie lub mało ekologiczne? W takiej sytuacji sprawdź więc, czy możesz sobie zbudować własną oczyszczalnię ścieków. Podpowiadamy, co cię czeka na drodze do budowy własnej oczyszczalni ścieków.

budowa oczyszczalni dodano: 16.10.2012 16:11
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
(nie)Święta Matka Teresa. Kontrowersyjne rysy zakonnicy z Kalkuty

Mit Matki Teresy wspiera się na powszechnym przeświadczeniu o jej ...

kanalizacja szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kanalizacja. Wszystko na temat kanalizacja na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.