porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kasztany i medycyna. Na co pomagają kasztany?

Wszyscy wiedzą, że najlepsze kasztany są na Placu Pigalle w Paryżu, ale te zbierane pod polskimi kasztanowcami zwyczajnymi nie są wcale gorsze. Nie są to co prawda kasztany jadalne, ale mają właściwości lecznicze i neutralizują szkodliwe promieniowanie. Jakie zalety mają kasztany?

kasztanowiec dodano: 26.10.2013 12:40

Jak zrobić leczniczą nalewkę z kasztanów?

Nalewka z kasztanów to świetne lekarstwo, które po prostu musisz mieć w domu. Taka nalewka działa na nasz organizm. Uszczelnia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, co zapobiega ich pękaniu. Kasztany poprawiają także krążenie i likwidują obrzęki. Nalewkę można też stosować do użytku zewnętrznego i nacierać nią na przykład stawy. Zobacz, jak zrobić nalewkę z kasztanów.

lekarstwo na żylaki dodano: 11.07.2016 16:35 | odpowiedz (1)

Kasztany - jakie mają właściwości?

Pochłanianie złej energii, rozpraszanie pola magnetycznego, w końcu uszczelnianie naczyń krwionośnych i wzmacnianie włosów. To tylko niektóre z wielu właściwości, które posiadają kasztany. Sprawdź, jakie jeszcze mają zastosowaniwe.

domowa apteczka dodano: 19.07.2016 10:57

Jakie są ZWYCZAJE związane z maturą? Pożyczony długopis, czerwona bielizna i co jeszcze?

Stara prawda głosi, że na matury kwitną kasztany, a żeby pomyślnie zdać egzaminy, trzeba mieć przy sobie coś pożyczonego, najlepiej długopis. Jakie jeszcze zwyczaje towarzyszą maturom? Mówimy, jakie są zwyczaje związane z maturą.

czerwona bielizna dodano: 20.11.2011 09:00

Jak zrobić klej z mąki albo kasztanów?

Najprostszy i najtańszy klej do papieru możemy zrobić sami w kilka minut. Wystarczy trochą mąki, najlepiej ziemniaczanej, wody i soli. W sezonie jesiennym możesz wypróbować też zrobić klej ... ze zmielonych kasztanów.

afera solna dodano: 20.02.2012 13:33 | odpowiedz (3)

Masaż kasztanami? Poznaj różne techniki masażu

Lato już się skończyło, może więc warto pomyśleć nad tym, jak zachować energię do pracy podczas długich jesienno-zimowych wieczorów? Dobrym pomysłem może być poddanie się właśnie masażowi. Na rynku można przebierać w ofertach gabinetów masażu, które proponują swoim klientom przeróżne metody relaksu? Czym one się różnią, jak wybrać masaż najlepszy dla siebie?

bańki Chińskie dodano: 14.10.2011 14:59

Dlaczego chorują kasztanowce? Czy za parę lat jesienią nie będziemy mogli już zbierać kasztanów?

Półcentymetrowy, brązowy motyl znany jako szrotówek kasztanowcowiaczek od kilkunastu lat powoduje spustoszenie wśród kasztanowców. Zaatakowane liście brązowieją i masowo opadają jeszcze latem. Dlaczego szrotówek jest groźny i jak można z nim walczyć? Czy kasztanowce ocaleją?

drzewa dodano: 28.10.2011 09:54

KASZTANY - WIENIEC z kasztanów - jak zrobić? Pomysły na zabawę z dzieckiem

Kasztany mogą służyć nie tylko do prac manualnych (ludziki), ale i stać się elementem dekoracyjnym domu. Mówimy, jak zrobić z dzieckiem oryginalny wieniec z kasztanów, którym możesz udekorować ścianę czy pokój.

dekoracje z kasztanów dodano: 17.09.2014 07:05

KASZTANY - ludziki - jak zrobić ludziki z kasztanów? Pomysły na zabawę z dzieckiem

Co zrobić z kasztanów? Kasztany mają moc - nie ma dziecka, które nie zatrzymałoby się i nie podniosło z ziemi choć kilku kasztanów, a najlepiej wypychało nimi wszystkich kieszeni. Jak wykorzystać kasztany do zabawy? Jak zrobić oryginalne ludziki z kasztanów?

co zrobić z kasztanów dodano: 11.10.2013 10:14

KASZTANY - co zrobić z kasztanów? Pomysły na zabawę z dzieckiem

Zebrane kasztany dają dużo możliwości na atrakcyjną zabawę z dziećmi. Pomysłów może być dużo. Do czego mogą przydać się kasztany?

co zrobić z kasztanów dodano: 11.10.2013 10:14
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Kasperski - kim jest? Partner Mariety Żukowskiej [KARIERA, RODZINA]

Wojciech Kasperski to reżyser, scenarzysta oraz producent filmów dokumentalnych i ...

kasztany szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kasztany. Wszystko na temat kasztany na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.