porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy budowa wiaty garażowej wymaga zgody urzędu?

Wiata, pod którą można zaparkować samochód, jest rozwiązaniem równie popularnym co garaż wbudowany w bryłę domu albo wolno stojący. Większość osób budujących dom jednorodzinny chce mieć i garaż, i wiatę. Wiata wybudowana bez zgody urzędu zostanie uznana za samowolę budowlaną.

dziennik budowy dodano: 03.01.2012 06:00 | odpowiedz (2)

Czy kierownik budowy jest formalnością, czy koniecznością?

Jeżeli kierownik budowy będzie tylko od wpisów w dzienniku budowy, bierzesz na siebie ryzyko i większą odpowiedzialność. Trzeba maksymalnie wykorzystać osobę i uprawnienia kierownika budowy.

inspektor nadzoru inwestorskiego dodano: 25.06.2014 13:32

Jakie są obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego?

Jeśli nie zatrudnisz inspektora nadzoru inwestorskiego, twoja budowa będzie pozbawiona koniecznego elementu – kontroli. Zobacz, jakie obowiązki ma inspektor nadzoru inwestorskiego.

inspektor nadzoru inwestorskiego dodano: 25.06.2014 13:33

FORMALNOŚCI BUDOWLANE. O czym musisz wiedzieć przed budową domu?

Kupiłeś działkę i chcesz zbudować dom jednorodzinny? Powinieneś poznać przepisy prawa budowlanego, żeby nie narazić się na zarzut samowoli i kary pieniężne. Czeka cię załatwienie wielu formalności urzędowych i zdobycie uzgodnień, bez których dom nie powstanie.

adaptacja projektu gotowego dodano: 16.06.2012 22:56 | odpowiedz (1)

Czy na każdej budowie musi być żółta TABLICA INFORMACYJNA? Czy trzeba na niej podawać swoje dane?

Tablicę informacyjną trzeba umieścić na terenie budowy lub rozbiórki, która wymagała pozwolenia na budowę. Musi mieć określony w przepisach kształt i kolor, a napisy muszą być czytelne. Odpowiedzialny za powieszenie tablicy jest kierownik budowy, ale zapłacić za nią musi oczywiście inwestor. Jakie informacje muszą być wypisane na tablicy?

budowa domu dodano: 23.04.2012 18:26

Jaką funkcję na budowie pełni kierownik budowy? Czy jego obecność jest obowiązkowa?

Zgodnie z prawem budowlanym zatrudnienie kierownika budowy jest jednym z pierwszych obowiązków w trakcie budowy domu. To na kierowniku budowy spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa na budowie. Jakie jeszcze obowiązki pełni na budowie kierownik budowy?

budowa domu dodano: 18.09.2012 18:23

Kim jest inspektor nadzoru inwestorskiego? Dlaczego warto go zatrudnić?

Inspektor nadzoru inwestorskiego powinien być na każdej budowie. Choć nie wymaga tego Prawo budowlane, tak radzi rozsądek - inspektor nadzoru to specjalista od jakości budowy.

budowa domu dodano: 25.02.2013 11:40

Co zrobić, aby budowa domu była mniej czasochłonna? Cenne porady odnośnie budowy

Budowa domu może być bardzo praco- i czasochłonna, jeśli buduje się samemu. Można ułatwić sobie to zadanie, dobrze organizując budowę, zatrudniając kierownika budowy i inspektora nadzoru budowlanego. Oto kilka rad, które pomogą ci pogodzić pracę zarobkową z kierowaniem budową domu.

budowa domu dodano: 31.10.2011 15:08

Jak znaleźć kierownika budowy?

Kierownik budowy powinien rzeczywiście kierować budową i dbać o jakość inwestycji. Dlatego trzeba zatrudnić fachowca. W tej roli może wystąpić samodzielny inżynier albo szef ekipy wykonawczej.

inspektor nadzoru budowlanego dodano: 16.12.2011 16:56

Jak ustrzec się błędów przy budowie domu?

Żeby budować dom, musisz mieć fachowy nadzór w postaci inspektora nadzoru lub kierownika budowy. Dopiero z takim dobrze opłaconym doradcą warto się zastanawiać dalej, jak nie popełnić błędów na budowie.

błędy na budowie dodano: 01.02.2012 13:27 | odpowiedz (3)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

kierownik budowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kierownik budowy. Wszystko na temat kierownik budowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.