porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Choroby odkleszczowe u psów – co roznoszą kleszcze?

Czym może zarazić się pies od kleszcza? Oto najważniejsze choroby odkleszczowe.

choroby odkleszczowe dodano: 07.05.2014 14:56

Jak i po co kleszcz pije krew?

Kleszcze są plagą, która nawiedza nas wiosną i kończy się, gdy przychodzą pierwsze mrozy. Kiedyś można je było spotkać w lasach na Mazurach i Podlasiu. Teraz są niemal wszędzie, nawet w parkach. Przenoszą różne choroby, z których najczęstsza to borelioza. Dlaczego właściwie kleszcze muszą pić naszą krew?

borelioza dodano: 05.05.2014 16:13

Jak wyjąć kleszcza kotu? Jak bezpiecznie usunąć kleszcza z kota?

Kleszcze są niebezpieczne dla zwierząt. Powinniśmy stosować preparaty odstraszające kleszcze, które kupimy w lecznicy weterynaryjnej, a niektóre w aptece. Jednak nie chronią one całkowicie zwierzęcia. Jeśli sie pojawi na skórze kota kleszcz, trzeba go umiejętnie wyjąć. Zobacz, jak wyjąć kleszcza kotu.

jak usunąć kleszcza dodano: 01.08.2012 16:31

UWAGA KLESZCZE! Jak się chronić przed kleszczami i bronić przed boreliozą?

Wiosna i lato to czas, który większość osób najchętniej spędzałaby na łonie natury. Spacery po lesie czy piknik w parku kuszą każdego amatora zieleni. Jednak trzeba uważać, aby w tym czasie nie stać się obiadem różnych insektów. Szczególnie groźne mogą być kleszcze. Jak się przed nimi chronić?

Dbam o Zdrowie dodano: 22.05.2013 23:58

Dlaczego NIE WOLNO wyciągać kleszcza pęsetą?

Populacja kleszczy będących nosicielami zarazków groźnych dla ludzi i zwierząt chorób stale się powiększa. Pamiętajmy, że sposób usunięcia tego pasożyta może mieć wpływ na to, czy ulegniemy zakażeniu.

choroba dodano: 06.05.2015 16:16

Wszystkie choroby przenoszone przez kleszcze - jakie są, co powodują?

Powszechny w społeczeństwie lęk przed kleszczami jest uzasadniony. Pajęczaki te są odpowiedzialne za epidemie bardzo groźnych dla człowieka chorób. Jakie choroby przenoszone przez kleszcze się wyróżnia? Co one powodują?

babeszjoza dodano: 13.09.2014 00:41

Jak pozbyć się kleszcza? Pierwsza pomoc - jak wyjąć kleszcza?

Oczywiście dobrze jest zrobić wszystko, by kleszczom zapobiegać. Nie zawsze jednak da się tego uniknąć. Zobacz, co zrobić kiedy po powrocie ze spaceru, zauważysz kleszcze w ciele u siebie lub bliskiej ci osoby. Jak prawidłowo wyjąć kleszcza?

borelioza dodano: 22.05.2013 10:47

Jak postępować w przypadku ukąszenia kleszcza?

Wiosna to czas, kiedy chętnie spacerujemy po lesie. Trzeba jednak uważać, aby z takiej wyprawy nie wrócić z niespodzianką w postaci kleszcza. Jeśli już to wam się przytrafiło i ukąsił was kleszcz, sprawdźcie, co należy zrobić, żeby pozbyć się intruza.

jak wyjąć kleszcza dodano: 16.04.2014 13:19
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?

Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w I turze wyborów prezydenckich ...

kleszcz szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kleszcz. Wszystko na temat kleszcz na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.