porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

JAK BEZPIECZNIE USUNĄĆ KLESZCZA. Kleszcze - co trzeba o nich wiedzieć?

W Polsce żyje zaledwie 20 spośród ok. 800 gatunków kleszczy występujących w całym świecie. Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu – to główne odkleszczowe infekcje. Przed tą drugą skutecznie chroni szczepionka, ale wobec pierwszej nie mamy takiej broni.

borelioza dodano: 09.05.2012 00:00

Co zrobić, by uniknąć spotkania z kleszczem

Nie istnieje cudowny, niezawodnie działający sposób, by z lasu przynieść na sobie kleszcza. Ale jest kilka rzeczy, które musisz zrobić, by ryzyko zmniejszyć do minimum: odpowiedno się ubrać, unikać teranów, które ten pasożyt lubi i zastosować specjalne preparaty, których kleszcz nie znosi.

borelioza dodano: 08.05.2012 09:16

BORELIOZA - jak ją rozpoznać? Czym grozi brak leczenia boreliozy?

Im szybiej uda się rozpoznać boreliozę, tym łatwiej ją wyleczyć! Gdy przejdzie w stan przewlekły, terapia jest długa. Niestety, nie zawsze da się ją od razu rozpoznać. Łatwo jest mylona z wieloma chorobami, np. z reumatyzmem, stwardnieniem rozsianym. Nawet specjalistyczne badania bywają zawodne. Co może wskazywać na to, że mamy boreliozę?

borelioza dodano: 09.05.2012 00:00 | odpowiedz (3)

Jak uchronić się przed chorobami przenoszącymi przez KLESZCZE?

Ukąszenie przez kleszcza może wywołać groźne choroby, jak m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Jest kilka zasad, które zwiększą nasze szanse w starciu z kleszczem. 

borelioza dodano: 12.05.2012 09:44

Kleszczowe zapalenie mózgu - jakie objawy, leczenie i profilaktyka?

Kleszcze atakują podstępnie, a skutki ich ukąszeń mogą być bardzo poważne. Może dojść między innymi do kleszczowego zapalenia mózgu.

Choroby odkleszczowe profilaktyka dodano: 13.05.2013 07:34

Jak zabezpieczyć się przed kleszczami przed wyjściem do lasu lub parku? Jak odstraszyć kleszcze?

Jeśli boimy się, że na spacerze ukąsi nas kleszcz, warto zawsze ubrać się tak, aby zasłonić głowę i kończyny. O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając się na spacer do parku lub do lasu? Jak uchronić się przed kleszczami? Jak je odstraszyć? Jakie preparaty są najlepsze na kleszcze?

borelioza dodano: 22.05.2013 15:07

Kleszcze – co warto wiedzieć? Jak bronić się przed kleszczami?

Kleszcze można przynieść zarówno z lasu, jak i miejskiego parku czy skwerku. Czym grozi kontakt z kleszczem? Jakie choroby mogą roznosić te pajęczaki?

borelioza dodano: 23.05.2013 06:00

Szczepionka przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Czy warto się szczepić na kleszcze?

Szczepionka przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu uchroni nas przed zachorowaniem na kleszczowe zapalenie mózgu. B owiem kleszcze w okresie od lutego do listopada są bardzo niebezpieczne, przenoszą poważne chorochy, w tym ich ukąszenie może spowodować kleszczowe zapalenie mózgu. Szczepionka skutkuje uodpornieniem dzieci powyżej 1 roku życia do 16 roku życia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Szczepienia przeciwko kleszczom. Co robić? Zobacz szczepionkę FSME-IMMUN - Vaccinum encephalitidis ioxodibus advectae inactivatum - zastosowanie i działanie lecznicze.

FSME-IMMUN Junior dodano: 11.04.2013 22:52

BORELIOZA. Co jest prawdą, a co mitem?

Nawet szczelne ubranie nie zawsze jest dostateczną barierą dla tych kleszcza, którego celem jest wkłucie się w skórę i wypicie naszej krwi. A to grozi zainfekowaniem niebezpieczną boreliozą. Mało wiemy o tej chorobie, nie mamy na razie szczepionki, która chroniłaby przed nią. 

borelioza dodano: 10.05.2012 00:00

Co to jest BORELIOZA, niebezpieczna choroba, którą zarażają kleszcze?

Wiosną wiele się mówi o odkleszczowym zapaleniu opon mózgowych, żeby przypomnieć nam, że możemy się przeciwko niemu zaszczepić, zanim zaczniemy spędzać więcej czasu na łonie natury. O innej groźnej chorobie, którą zarażają kleszcze, pisze się rzadko. Przeciwko boreliozie nie ma bowiem szczepionki.

bakterię Borrelia Burgorferi dodano: 08.05.2012 09:14 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Seniuk jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Kim ...

kleszcze szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kleszcze. Wszystko na temat kleszcze na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.