porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

PORADY BUDOWLANE. Gdzie instalować kocioł?

Odpowiedź powinna brzmieć – w kotłowni. Tyle, że w nowo budowanych domach nie ma zwykle takiego pomieszczenia. Są za to tak zwane pomieszczenia „gospodarcze” lub „techniczne” i one zazwyczaj z powodzeniem pełnią funkcję kotłowni. Gdzie można instalować kotły?

Gdzie instalować kocioł dodano: 16.04.2012 20:41

Jakie warunki powinno spełniać pomieszczenie na kocioł gazowy?

Aby użytkowanie urządzeń gazowych było bezpieczne, należy zapewnić im odpowiednie warunki pracy. Jeśli kocioł będzie pobierał powietrze z zewnątrz, powinien być zamontowany w pomieszczeniu o kubaturze przynajmniej 6,5 m³ i wysokości minimum 2,2 m. Czasami jednak okazuje się, że nie ma możliwości, aby kocioł czerpał powietrze z zewnątrz – wówczas może je pobierać bezpośrednio z pomieszczenia, w którym się znajduje. W takiej sytuacji powinno mieć ono co najmniej 8 m3. Zobacz, jakie powinno być pole przekroju otworu doprowadzającego powietrze do kotła z otwartą komorą spalania.

kocioł dodano: 21.01.2012 12:40

Ciepła woda z kotła. Jak oszczędnie i ekologicznie ogrzewać wodę użytkową?

Do ogrzewania wody użytkowej może posłużyć kocioł gazowy lub olejowy, który będzie również ogrzewał dom. Aby jednak jego praca była jak najbardziej wydajna, a ogrzewanie generowało jak najniższe koszty, warto wybrać kocioł kondensacyjny. Sprawdź, jakie są zalety takich kotłów.

ciepła woda użytkowa dodano: 03.10.2012 13:41

Jakie URZĄDZENIE do OGRZEWANIA domu wybrać?

O wyborze sposobu ogrzewania decyduje dostęp do paliwa oraz to, ile czasu chcemy poświęcić na obsługę urządzeń grzewczych w naszym domu. Kiedy sprawdzi się kocioł gazowy, a kiedy na węgiel lub biomasę? Kiedy warto zainwestować w pompę ciepła? Czy warto rozważyć instalację ogrzewania elektrycznego? A może najlepszym pomysłem jest kominek?

czym ogrzewać dom dodano: 03.01.2012 16:41

Gdzie zamontować kocioł gazowy? Jakie warunki powinno spełniać pomieszczenie na kocioł gazowy?

Pomieszczenie na kocioł gazowy powinno spełniać kilka ważnych warunków. Urządzenie to nie może być instalowane w jakimkolwiek miejscu. Podpowiadamy, gdzie najlepiej zamontować kocioł gazowy w domu.

gdzie zamontować kocioł dodano: 30.10.2012 12:33

Ile gazu zużywa KOCIOŁ GAZOWY?

Planujesz zakup nowego kotła gazowego, ale nie wiesz ile gazu będzie zużywał? Chcesz sprawdzić, czy kocioł centralnego ogrzewania zużywa tyle gazu, ile powinien? Sprawdź, jak obliczyć zużycie paliwa przez piec gazowy.

ile spala gazu dodano: 21.11.2012 10:29

Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?

Jaką ilość gazu zużyje kocioł? Można to obliczyć, choć będą to oczywiście rozważania teoretyczne. Ale na pewno pomogą ocenić, ile trzeba wydać na ogrzewanie domu. Żeby obliczyć zużycie gazu, musisz znać wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło do ogrzania domu. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć ten wskaźnik i jak obliczyć ilość i cenę gazu (ziemnego i propan-butanu) potrzebnego do ogrzania domu.

cena dodano: 28.10.2011 08:35

Jakie są rodzaje kotłów gazowych? [PRZEGLĄD]

Kotły gazowe występują w wielu odmianach. Czym się od siebie różnią? Co warto o nich wiedzieć?

instalacja c.o. dodano: 18.03.2015 14:17

OGRZEWANIE: Które kotły są najtańsze w eksploatacji? Czym ogrzewać dom?

Koszty ogrzewania zależą przede wszystkim od cen paliw i wynikających z nich kosztów wytwarzania energii. Różnica może być nawet czterokrotna, to znaczy, że w zależności od wyboru kotła za ogrzewanie tego samego domu możesz płacić na przykład dwa albo osiem tysięcy złotych rocznie. Jaki kocioł zapewni najniższe koszty ogrzewania domu?

kocioł dodano: 05.11.2014 07:33

Kiedy warto zainstalować gruntową pompę ciepła?

Duży koszt zakupu i instalacji pompy ciepła nie zachęcają do inwestycji w to urządzenie. Dla użytkowników ważne są jednak także niskie koszty eksploatacji. Jeśli wydamy więcej na inwestycję, chcemy mocno oszczędzać na wydatkach za ogrzewanie.

gruntowa pompa ciepła dodano: 27.10.2014 16:41
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Leszek Balcerowicz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Profesor Leszek Balcerowicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków. Z ...

kocioł gazowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kocioł gazowy. Wszystko na temat kocioł gazowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.