porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kolendra siewna - jakwykorzystać ją dla zdrowia.

Kolendra to roślina dorastająca do około 3/4 metra, ma liście przypominające kształtem liście pietruszki, a kwiaty podobne do kopru. Są białe lub bladoróżowe. Jej owocem jest mała, żeberkowana, kulista rozłupnia o mocnym zapachu. Na jakie dolegliwości stosuje się kolendrę w ziołolecznictwie?

kolendra dodano: 20.07.2016 17:30

Kolendra - jakie jej części są jadalne? Do czego dodawać kolendrę?

Są dwa rodzaje kolendry - Coriandrum sativum L. zwaną także kolendrą siewną i Coriandrum tordylium. W kuchni stosujemy pierwszą z wymienionych powyżej odmian, która wyglądem bardzo przypomina pospolitą pietruszkę.

curry dodano: 19.05.2016 16:04

Kolendra siewna - właściwości i zastosowanie. Jak uprawiać kolendrę siewną?

Kolendra siewna to roślina przypominająca natkę pietruszki. Jej nasiona o cytrynowym aromacie to idealna przyprawa do mięs i ryb. Liście kolendry z dodatkiem czosnku i oliwy to smaczny dodatek do krewetek. Jak uprawiać kolendrę siewną w ogrodzie?

jak uprawiać kolendrę dodano: 18.06.2014 17:46
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Hadacz, Andrzejek PiS-u - kim jest?
Andrzej Hadacz, Andrzejek PiS-u - kim jest?

Andrzeja Hadacza, pogardliwie nazywanego "Andrzejkiem" poznaliśmy, gdy bronił krzyża przed ...

kolendra siewna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kolendra siewna. Wszystko na temat kolendra siewna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.