porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kiedy i dlaczego zapala się sadza?

Sadza powstaje w wyniku niepełnego spalania się różnych materiałów stałych, jak np. mokrego drewna, śmieci i odpadów komunalnych, których nie można utylizować przez spalanie. Gromadzi się ona wewnątrz przewodu kominowego.
pożar sadzy dodano: 19.12.2013 13:53

Wszystko co o kominie trzeba wiedzieć. Czy dom może nie mieć komina?

Mówi się, że w domach ogrzewanych przez kotły z zamkniętą komorą spalania, z których spaliny są odprowadzane przez przewody powietrzno-spalinowe wyprowadzone przez ścianę oraz w domach ogrzewanych pompą ciepła, można oszczędzić i zrezygnować z budowy kominów. Czy to prawda?

dom dodano: 07.11.2011 10:01

Jaki powinien być komin według POLSKICH NORM?

Wymagania dotyczące kominów są zapisane w rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Przystępując do budowy lub przebudowy komina, należy się do nich bezwzględnie stosować.

budowa komina dodano: 14.03.2012 16:11

Jak wybrać kocioł do małego domu bez komina?

Każde urządzenie grzewcze podczas spalania paliwa wytwarza dym lub spaliny, których trzeba się jakoś pozbyć. Potrzebny jest więc komin. Jak sobie poradzić, kiedy w domu go niema? Jak wybrać kocioł do takiego domu?
dwufunkcyjny dodano: 27.06.2013 11:08

Co zrobić, żeby komin nie przeciekał?

Aby mieć pewność, że na styku ściany komina z pokryciem dachowym nie będzie przecieków, miejsce to trzeba wykończyć odpowiednią obróbką blacharską. Kołnierz, która zakrywa szczelinę pomiędzy kominem a pokryciem dachowym musi być odpowiednio uszczelniony. Zobacz, co zrobić, aby komin nie przeciekał?

dach dodano: 08.12.2011 07:15

Jak wysoki powinien być komin w domu?

Komin nie może być zbyt niski, bo nie wytworzy się w nim wystarczający ciąg lub będzie powodował zagrożenie pożarem. Mówimy, ile metrów powinien mieć komin. 

komin murowany dodano: 18.01.2012 14:25 | odpowiedz (1)

Czy kominek można wybudować w starym domu? Budowa komina w istniejącym domu

W większości nowo budowanych i projektowanych domów jest kominek. Jednak co zrobić, gdy mieszkamy w domu bez kominka, a chcielibyśmy go mieć? Czy w starym domu można zrealizować marzenie o kominku, czy trzeba raczej zapomnieć o korzystaniu z jego uroków? Czy kominek można wybudować w starym domu? 

kominek dodano: 26.10.2012 12:16

Zasady użytkowania kominka. Dlaczego w kominku nie chce się dobrze palić?

Warunkiem właściwej pracy kominka jest odpowiednia ilość powietrza do spalania. Brak powietrza lub niedostateczna jego ilość, może spowodować cofanie się dymu do pomieszczenia. Przeczytaj, z jakich jeszcze powodów kominek nie chce się palić.

ciąg kominowy dodano: 14.11.2011 12:07

Czym wykończyć część komina widoczną ponad dachem?

By komin dobrze pracował, musi mieć wysokość co najmniej 4 metrów i musi być wyprowadzony pionowo ponad dach domu. W domach parterowych nawet znaczna jego część wystaje ponad dach. Czym wykończyć komin, by nie szpecił budynku?
czym wykończyć komin dodano: 12.08.2013 10:28

Czapka kominowa – co to jest? Po co się ją robi?

Komin wystaje ponad dach. Jak powinno się go zakończyć? Czy zawsze przykrywa się go czapką kominową? Po co się to robi?

czapka kominowa dodano: 12.08.2013 10:27
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

komin szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. komin. Wszystko na temat komin na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.