porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaka dieta jest przyjazna kościom?

Leczenie osteoporozy zaczyna się już w dzieciństwie. Do 19. roku życia tworzy się ponad 90 proc. masy kostnej. Gdy wzrost kości ustaje, zaczyna się proces dojrzewania szkieletu, który polega na zwiększaniu gęstości i stopnia uwapnienia tkanki kostnej. Aby tak właśnie się stało, w codziennej diecie powinno się znaleźć ponad 1200 mg wapnia. Wchłanianie wapnia utrudnia nierozpuszczalny błonnik pokarmowy. A zatem trzeba tak układać jadłospis, aby nie łączyć produktów mlecznych z warzywami.

dieta dodano: 06.12.2013 16:07

Jak sprawdzić czy mamy osteoporozę?

Osteoporoza nie daje sygnałów, które mogłyby skłonić nas do wykonania badań profilaktycznych. Zwykle więc trafiamy do lekarza, gdy choroba jest zaawansowana. Podstawowym badaniem pozwalającym sprawdzić stan kośćca jest densytometria (czyli pomiar gęstości minerałów, z których zbudowane są kości). Najczęściej wykonuje się badanie kręgosłupa lędźwiowego i kości udowej w okolicy stawu biodrowego. U osób zdrowych badanie profilaktyczne przeprowadza się na kości przedramienia, nadgarstka i piętowej

badania profilaktyczne dodano: 30.10.2013 14:08

Dieta dla kości - co jeść, by kości były zdrowe?

Kości człowieka składają się w 2/3 z wapnia, dlatego dostarczanie w diecie tego składnika mineralnego jest dla nich najistotniejsze. Co i jak jeść, by mieć mocne kości i nie dać się osteoporozie?

dieta wzmacniająca kości dodano: 29.08.2013 19:23

Jak dbać o kości w zależności od wieku?

Naszymi kośćmi martwimy się zazwyczaj dopiero, gdy jakąś złamiemy oraz w starszym wieku, kiedy okazuje się, że cierpimy na osteoporozę. Jednak o kości powinniśmy dbać od najmłodszych lat, dzięki czemu będą silne, mocne i wolne od ubytków. Co jeść, aby wzmacniać kości?

dieta a kości dodano: 21.01.2013 12:47

Jak zapobiegać osteoporozie? Jaka dieta dobra na mocne kości?

Aby kości były mocne, musimy się zdrowo odżywiać, czyli dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych i mineralnych. I chociaż nie ma jednej, idealnej diety dla wszystkich to właściwe odżywianie może nas uchronić przed osteoporozą.

dieta dodano: 15.11.2012 13:37

CZEGO POTRZEBUJĄ KOŚCI, aby były MOCNE? Jakie witaminy dla twoich kości?

Czy wiesz, jakie dwie witaminy są najbardziej potrzebne do tego, by twoje kości były mocne i mniej narażone na złamania? Gdzie szukać ich najlepszych źródeł?

choroby kości dodano: 22.04.2012 12:30

OSTEOPENIA i OSTEOPOROZA. Co SZKODZI twoim KOŚCIOM?

Nasze kości stale ulegają przebudowie. W miejsce obumierających, zużytych już tkanek powstają nowe. Dzięki temu kości są mocne, a mu możemy się sprawnie poruszać. Niestety, nie wszystko co robimy i jemy dobrze im służy.

badanie densytometryczne dodano: 27.03.2012 07:06

Sztywne stawy: jak radzić sobie z tym problemem?

Ścięgna i stawy są mniej elastyczne i sztywniejsze zimą. Wpływa na to ich słabsze ukrwienie w niskiej temperaturze. Dlatego jest to pora, kiedy na sztywniejące stawy narzekają nawet ci, których „zawiasy” na ogół nie skrzypią. Jak sobie radzić ze sztywnymi stawami?

choroby stawów dodano: 26.10.2013 12:40

WITAMINA D. Dlaczego co drugiemu Polakowi brakuje witaminy D? Jak uzupełnić jej niedobory?

Brak witaminy D jest najbardziej niebezpieczny dla dzieci – powoduje krzywicę, i dla ludzi starszych – grozi osteoporozą. Witamina D nazywana jest słoneczną witaminą, ponieważ organizm może ją wytwarzać dzięki promieniom słońca.

jajka dodano: 21.02.2012 06:47

WITAMINY DLA KOŚCI. Jakich witamin i menerałów potrzebują nasze kości?

Kości to tkanki bardzo zapracowane. Przez całe nasze życie starają się dostosować swój kształt i strukturę do zmieniających się obciążeń i funkcji organizmu. Czy im się to udaje? Tu wiele zależy od nas, bo o kondycji kości decydują regularne dostawy witamin.

gęstość kości dodano: 17.04.2012 14:36
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest święty Stanisław Papczyński?

Spowiednik króla Jana III Sobieskiego, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, błogosławiony ...

kości szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kości. Wszystko na temat kości na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.