porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ile DAJEMY NA TACĘ? Ile Kościół w Polsce dostaje od wiernych na tacę?

Ile rocznie Kościół dostaje od wiernych ofiar na tacę? Dużo czy mało? Ile przeciętny Polak rzuca na tacę podczas mszy? Datki na tacę to 2/3 dochodu polskiego Kościoła. Podsumowując wszystkie zbiórki, we wszystkich parafiach w rocznie do kasy trafia prosto z tacy około 6 miliardów złotych.

datki dodano: 17.07.2013 14:19

Świadectwo o. Mądla - o jakim problemie mówi jezuita i dlaczego?

Ojciec Krzysztof Mądel, jezuita z domu zakonnego w Nowym Sączu jest kolejnym kapłanem, który odważył się ujawnić grzechy Kościoła. Na zakonnika została nałożona kara zakazu publicznych wypowiedzi, odprawiania mszy i spowiadania. Jak ojciec Mądel przedstawił swoje świadectwo?

dom zakonny dodano: 29.08.2013 16:54

Czy warto przeczytac książkę pt:" Chodzi mi tylko o prawdę?

Gdy ksiądz pyta o twoje życie duchowe i moralne, a ciebie szlag trafia, bo wiesz, że sam ma wiele na sumieniu, to koniecznie zapoznaj się z książką "Chodzi mi tylko o prawdę"- rozmowy prowadzonej przez Tomasza Terlikowskiego z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Prawda o Kościele i duchowieństwie

duchowieństwo dodano: 03.07.2012 21:03

Kremacja zwłok. Jakie jest stanowisko Kościoła ws. kremacji zwłok?

Zdaniem Kościoła, zdecydowanie godniejszą formą pogrzebu jest tradycyjny pochówek ciała ludzkiego a nie kremacja zwłok. Dlaczego biskupi zniechęcają wiernych do kremacji?

 

biskupi dodano: 20.10.2011 13:19 | odpowiedz (2)

Jak Bawarczycy zbudowali kościół z lodu?

Kościół powstał w bawarskiej wiosce Mitterfirmiansreut. Ma 26 m długości, 11 m szerokości i wieżę wysoką na 19 m – wszystko z lodowych bloków. Po co Bawarczykom lodowa świątynia?

Bawaria dodano: 13.02.2012 11:06

W jakich warszawskich parafiach będzię pojawiał się dmuchany kościół?

Kościół przypomina ogromny dmuchany zamek, gdzie dzieci mogą się wspinać i ślizgać po zjeżdżalniach. Jednak nie służy rozrywce, tylko celom duchowym. - To sprytna broń w zaciekawieniu Bogiem i zwrocie uwagi na duchowe sprawy- wyjaśnia ksiądz Rafał Jarosiewicz (lat 39), prezes z fundacji SMS z Nieba.

dmuchany kościół dodano: 18.05.2015 13:38

ZWYCZAJE WIELKOPOSTNE: Rekolekcje wielkopostne, dlaczego ważna jest spowiedź?

Wielki Post ma w chrześcijaństwie długą tradycję. Sięga ona okresu od III do VIII wieku i istnienia instytucji katechumenatu dla dorosłych.

rekolekcje dodano: 18.02.2015 09:21

Co oznacza baranek w symbolice chrześcijańskiej?

W stosunku do wielu symboli w sztuce chrześcijańskiej, które zostały przejęte z kultury antycznej, baranek jest symbolem czysto chrześcijańskim, przejętym ze Starego Testamentu. Izajasz głosi Baranka złożonego w ofierze za grzechy ludzi. Baranek symbolizuje Chrystusa, a w liczbie mnogiej jego uczniów.

Baranek dodano: 09.02.2015 11:01

Co oznacza skała w symbolice chrześcijańskiej?

Skała powszechnie uchodzi za symbol stałości. Natomiast interpretacja symbolu skały jako Chrystusa wynika z pism Starego Testamentu, opisujących historię przejścia Izraelitów przez pustynię. Naród Izraela dopadła susza, ludziom groziła śmierć z pragnienia, ale Bóg sprawił, że ze skały wytrysnęła woda.

symbole katolickie dodano: 09.02.2015 11:00

Dlaczego w Nowy Rok trzeba iść do kościoła?

1 stycznia katolicy mają obowiązek uczestnictwa w mszy świętej nie z powodu rozpoczęcia Nowego Roku, ale dlatego, że tego dnia Kościół obchodzi święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

msza święta dodano: 29.12.2014 09:53
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Jarmołowicz - kim jest nowa dziewczyna Antoniego Królikowskiego?

Antoni Królikowski, czyli Kuba z sagi „Nad rozlewiskiem”, spotyka się ...

kościół szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kościół. Wszystko na temat kościół na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.