porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ile DAJEMY NA TACĘ? Ile Kościół w Polsce dostaje od wiernych na tacę?

Ile rocznie Kościół dostaje od wiernych ofiar na tacę? Dużo czy mało? Ile przeciętny Polak rzuca na tacę podczas mszy? Datki na tacę to 2/3 dochodu polskiego Kościoła. Podsumowując wszystkie zbiórki, we wszystkich parafiach w rocznie do kasy trafia prosto z tacy około 6 miliardów złotych.

datki dodano: 17.07.2013 14:19

Scjentolodzy - sekta czy kościół? Jakie są zasady scjentologów?

Scjentologia jest bardzo kontrowersyjną religią, zakazaną w niektórych państwach i pietnowaną przez największe wyznania na świecie. O scentologach znów zrobiło się głośno za sprawą rozwodu hollywoodzkiego gwiazdora Toma Cruise'a i jego żony, Katie Holmes.

Hollywood dodano: 09.07.2012 09:01

Co to jest OKNO ŻYCIA? Czy każda matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko?

Podejmowanie decyzji o zostawieniu dziecka w "oknie życia" zawsze wiąże się z ogromnym dylematem moralnym. Co się dzieje z noworodkami, które tam trafiają? Gdzie można oddać dziecko i czy jest to anonimowe? Jak wyglądają dalsze procedury?

ADOPCJA dodano: 22.02.2012 13:03

Czy istnieje szatański plan zniszczenia Kościoła od środka?

Księżą pedofile, erotomani, alkoholicy, niewierzący i z setkami ludzkich grzechów, a nawet wyznawcy diabła w Watykanie, o których już publicznie mówi najsłynniejszy egzorcysta ks. Gabriel Amorth - wiele osób zadaje sobie pytanie, czy to możliwe, że grzeszni księża biorą udział w szatańskim planie zniszczenia Kościoła od środka?

grzechy księży dodano: 01.09.2013 14:08

Śluby. Ślub kościelny a apostazja: jakie zasady?

Jeśli katolik chce wziąć ślub z apostatą, musi uzyskać od władz Kościoła Katolickiego specjalną dyspensę. Podobnie, musi otrzymać ją apostata, który ze znanych tylko sobie przyczyn, postanawia wziąć ślub kościelny - z katolikiem, innowiercą, czy też innym apostatą.
apostazja dodano: 08.05.2013 15:57

CHRZEST: Po co chrzcimy dzieci?

W Kościele Katolickim chrzest to jeden z siedmiu sakramentów świętych. Wielu rodziców często nie wie, czy i kiedy powinno się ochrzcić dziecko. Jaki stosunek do chrztu prezentuje Kościół? Kiedy najlepiej zorganizować chrzciny? Mówimy, po co chrzcimy dzieci.

chrzest dodano: 23.10.2013 10:10

Droga krzyżowa - co to jest, co symbolizuje?

Co piątek, w okresie wielkiego postu, w Kościele katolickim odprawiana jest droga krzyżowa. Czym charakteryzuje się to nabożeństwo? Dlaczego uczestniczymy w nim w piątek? Czy warto na nie uczęszczać? Mówimy, co symbolizuje Droga Krzyżowa.

droga krzyżowa dodano: 11.03.2013 17:04

Czy nowy papież ZNIESIE CELIBAT? Dlaczego Kościół utrzymuje nakaz celibatu?

Niektórzy duchowni sugerują, że w fatalnej sytuacji wizerunkowej mogłoby pomóc Kościołowi katolickiemu zniesienie reguły celibatu, z którą wielu księży ma poważny problem. Skąd wzięła nakaz celibatu i czy faktycznie można go znieść? Kiedy możemy liczyć na zniesienie celibatu?

Benedykt XVI dodano: 28.02.2013 13:10 | odpowiedz (1)

Ślub konkordatowy. Jakie dokumenty są potrzebne, aby wziąć ślub konkordatowy?

Ślub konkordatowy to wygodne rozwiązanie dla wszystkich katolików, którzy chcą zawrzeć związek małżeński. Zamiast dwóch ceremonii: ślubu cywilnego, respektowanego przez polskie prawo i ślubu kościelnego, uznawanego przez Kościół katolicki, wystarczy jedna uznawana zarówno przez Kościół jak i prawo.

kurs przedmałżeński dodano: 05.07.2013 19:20

Kto jest pierwszy w Kościele? Kto jest szefem Kościoła w Polsce?

Kościół katolicki to nie tylko wierni skupieni na modlitwie, ale przede wszystkim duchowni, którzy pełnią posługę. Porządek w Kościele reguluje tzw. hierarchia kościelna, czyli uszeregowanie wedle zależności personalnej duchownych. Kto stoi na czele Kościoła w Polsce? Czy to rola Prymasa Polski?

hierarchia kościelna dodano: 12.02.2013 08:34
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Preppers - kto to jest?
Preppers - kto to jest?

Preppers to człowiek przygotowany na każde zagrożenie. Ma wybudowany schron ...

kościół katolicki szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kościół katolicki. Wszystko na temat kościół katolicki na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.