porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

MdM. Kto kupi mieszkanie za kredyt z dopłatą? Nowe przepisy

Czy warto poczekać ze złożeniem wniosku o kredyt MdM do czasu uchwalenia nowych przepisów? Na zmianach maja zyskać przede wszystkim rodziny wielodzietne.

dopłata do kredytu dodano: 14.05.2015 10:54

Nowe zasady MdM. Ile zyskają rodziny z dwojgiem dzieci?

Rodziny z dwojgiem dzieci, które chcą skorzystać z programu Mieszkanie dla młodych i zaciągnąć kredyt na mieszkanie z dopłatą, powinny poczekać ze złożeniem wniosku. Być może jeszcze w tym roku dopłata wzrośnie o ponad 30%.

dopłata do kredytu dodano: 14.05.2015 10:04

Nowy kredyt MdM. Ile zyskają rodziny z trojgiem dzieci?

Program MdM ma być bardziej prorodzinny i szczególnie wspierać rodziny wielodzietne (co najmniej troje dzieci). Taki model rodziny gwarantuje bowiem zastępowalność pokoleń.

dopłata do kredytu dodano: 14.05.2015 09:56

Kredyt MdM: Limity cen mieszkań poszły w górę. O ile? [TABELA]

Od 1 kwietnia obowiązują nowe limity cen mieszkań, które można kupić za kredyt z dopłatą w programie MdM. W większości miast wzrosły, a tylko w trzech zostały obniżone. Sprawdź, jaki jest limit w twoim mieście.

limit ceny MdM dodano: 01.04.2014 12:02

Mieszkanie dla Młodych. Ile państwo dopłaci do kredytu MdM?

Od 2014 r. państwo będzie pomagać niektórym w kupnie pierwszego mieszkania. Większe wsparcie dostaną rodziny z dziećmi (nawet jednym), mniejsze – single i bezdzietne małżeństwa. Na jaką kwotę można liczyć?

dopłata do kredytu dodano: 16.10.2013 10:28

Koniec zwrotu VAT za materiały budowlane. Co w zamian?

2013 to ostatni rok, w którym można kupić materiały budowlane i odzyskać od państwa część ich ceny. W zamian rząd z początkiem 2014 r. wprowadza program „Mieszkanie dla Młodych”. Z tej formy pomocy skorzysta jednak mniej osób. W ramach programu osoby budujące dla siebie dom metodą gospodarczą będą mogły się starać o zwrot części VAT.

dla kogo kredyt MdM dodano: 10.11.2013 13:25

Program MdM. Czy para bez ślubu dostanie kredyt na wspólne mieszkanie?

O kredyt z dopłatą do wkładu własnego może wnioskować wyłącznie małżeństwo albo osoba samotna. Czy osoby żyjące razem bez ślubu mogą w takim razie wziąć dwa kredyty MdM, każda z nich na pół wspólnego mieszkania?

program mdm dodano: 22.05.2014 15:45 | odpowiedz (1)

Do kiedy można się ubiegać o kredyt na mieszkanie z dopłatą? Czy tylko do końca roku?

Wnioski o kredyt MdM mają być przyjmowane do końca września 2018 r. Jeśli jednak kończysz w tym roku 35 lat, musisz się pośpieszyć, bo w 2015 r. będziesz już za stary na kredyt z dopłatą.

dopłaty do kredytu dodano: 26.05.2014 10:44 | odpowiedz (2)

Czy można wziąć kredyt z dopłatą (MdM) na budowę domu jednorodzinnego?

Kredyty z dopłatą do wkładu własnego mogą być przeznaczone wyłącznie na kupno nowego mieszkania albo domu jednorodzinnego. Dla osób, które chcą budować swój dom, przewidziano inny rodzaj dofinansowania.

budowa domu dodano: 19.05.2014 10:55 | odpowiedz (1)

Mieszkanie dla Młodych. W jakich bankach można wziąć kredyt MdM? Ile kosztuje?

W rządowym programie „Mieszkanie dla młodych” przewidziano wsparcie finansowe dla osób, które zamierzają zaciągnąć kredyt na kupno pierwszego mieszkania - dopłatę do wkładu własnego (w wysokości 10 lub 15% średniej ceny mieszkania do 50 m kw. w danej gminie) i spłatę części kredytu (5%).

kredyty z dopłatą dodano: 18.04.2014 23:11
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?
André Brink - kim był jeden z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich?

André Brink, jedne z najwybitniejszych pisarzy południowoafrykańskich nie żyje. Międzynarodowe ...

kredyt MdM szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kredyt MdM. Wszystko na temat kredyt MdM na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.