porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego trzeba kontrolować poziom cholesterolu?

Cholesterol odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu. Tworzy ściany komórek, służy do prawidłowego funkcjonowania naszego układu trawiennego, pomaga w wytwarzaniu niezbędnych związków chemicznych. Zbyt duża ilość cholesterolu we krwi może jednak niekorzystnie wpływać na zdrowie serca. We krwi cholesterol występuje w dwóch podstawowych postaciach: LDL ("zły" cholesterol) i HDL ("dobry" cholesterol).

cholesterol dodano: 29.11.2013 17:16

Czy wiesz, co się dzieje z krwią, którą oddają HONOROWI DAWCY KRWI?

Honorowi dawcy krwi, zgodnie z ustawą o publicznej służbie krwi, muszą w kwestionariuszu wypełnianym przed oddaniem krwi, wyrazić zgodę, na jej odpłatne przekazanie koncernom farmaceutycznym, które z kolei wykorzystają ją do produkcji leków. Zapis pojawił się w lutym 2012 roku - dawcy są oburzeni i rozgoryczeni! Bez wyrażenia zgody krwi oddać nie można! 

dawcy krwi dodano: 02.04.2012 11:31 | odpowiedz (6)

Jaką funkcję w organizmie pełnią nerki?

Nerki są najważniejszym narządem naszego układu wydalniczego. Są filtrem, którego uszkodzenie może stanowić zagrożenie dla życia. Dobrze pracujące usuwają z krwi większość zanieczyszczeń.

choroby nerek dodano: 13.03.2012 23:48

Jak przygotować się do badań lekarskich?

Wybierasz się na badanie krwi i moczu? Zobacz, jak powinieneś się przygotować. Nie każdy z nas ma bowiem świadomość, że wynik naszych badań zależy od tego co spożyjemy dnia poprzedniego i czy weźmiemy lekarstwa. Co to znaczy „być na czczo”? Czy przed badaniem krwi można wziąć leki? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule. 

badania laboratoryjne dodano: 17.01.2012 14:51

MORFOLOGIA KRWI. Jak czytać wyniki badania krwi? Jak odczytać wynik?

Zobacz, jak samodzielnie zorientować się w wynikach morfologii. Jakie są normy, a jakie odchylenia mogą wskazywać na poważne zaburzenia zdrowotne? Morfologia krwi i wyniki badań krwi - jak interpreztować?

badania krwi dodano: 11.06.2012 00:23

MORFOLOGIA: Jak czytać wyniki? Co w morfologii krwi powinno nas niepokoić?

Jak czytać morfologię krwi, podstawowe badanie krwi jakie wykonują lekarze? Sprawdź jak możesz samodzielnie zinterpretowac wynik morfologii i kiedy powinieneś na pewno zasięgnąć konsultacji u lekarza. Zobacz jak czytać wyniki badań krwi.

badanie krwi dodano: 31.07.2013 16:48

Jak sobie pomóc przy niedociśnieniu?

Niskie ciśnienie krwi nie stanowi zagrożenia dla życia, ale może je znacznie utrudniać. Dlatego warto znać sposoby na szybkie podniesienie ciśnienia.

ból głowy dodano: 12.03.2012 07:06 | odpowiedz (2)

Co wolno w czasie miesiączki?

Co wolno, a czego nie wolno w trakcie miesiączki... Zastanawiałyście się kiedyś nad tym? Radzimy, na co zwrócić uwagę podczas okresu - gorąco, aktywność fizyczna, leki - niektóre zachowania mogą wzmocnić krwawienie!

krwawienie dodano: 04.01.2014 16:01

Granulocytopenia - jakie są przyczyny powstania tej choroby?

Granulocytopenia to zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych (rodzaju leukocytów) poniżej dolnej granicy normy, a więc 2500 w 1 mm3. Choroba powstaje najczęściej na skutek uszkodzenia szpiku kostnego. W skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do posocznicy (sepsy).

choroba dodano: 05.10.2011 15:53

Fosfor - jaką rolę pełni w organizmie?

Fosfor, jako składnik mineralny pożywienia jest obecny w każdej komórce ciała człowieka, ponieważ jest niezbędny do przeżycia. W naszym organizmie znajduje się około 600-700 g fosforu i bierze on udział niemal we wszystkich procesach zachodzących w ciele człowieka. Sprawdź, w jakich produktach spożywczych znajduje się fosfor.

fosfor dodano: 14.07.2016 14:54
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nie żyje Alberta Watson. Kim była?
Nie żyje Alberta Watson. Kim była?

Alberta Watson (Faith Susan Alberta Watson) - kanadyjska aktorka urodzona 6 ...

krew szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. krew. Wszystko na temat krew na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.