porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

ZABIĆ, JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ. Czy warto obejrzeć nowy kryminał z Bradem Pittem w roli głównej?

Kolejna znakomita rola Brada Pitta. Po nominowanej do Oscara roli w filmie „Moneyball”, ten słynący dotąd raczej z męskiej urody aktor znów zasłużył na statuetkę. Zresztą filmowi Andrew Dominika należy się kilka nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Andrew Dominika dodano: 20.12.2012 06:31

RYSZARD ĆWIRLEJ. Dlaczego warto przeczytać jego nowy kryminał ŚMIERTELNIE POWAŻNA SPRAWA?

Kryminalna intryga, humor, ocean wódki i polska rzeczywistość lat 80. W swojej piątej powieści o poznańskich milicjantach Ryszard Ćwielej osiągnął mistrzostwo.

Bardzo poważna sprawa dodano: 22.04.2013 08:56

DO CZEGO SŁUŻY SEN? Do czego służą sny? Tematy książek: Bilbord, Pod nocnym niebem, W ogniu uczuć

Funkcja snu jest w literaturze znana i wykorzystywana od wieków. Dzięki sennym marzeniom, majakom pisarz może przedstawić wydarzenia, które nie zdarzyłyby się na jawie. Sen służy także do pokazania stanu duszy i umysłu bohatera.

fantasy dodano: 12.04.2012 13:13

Trylogia "Millenium" Stiega Larssona. Zobacz jakie różnice pomiędzy książką a filmem?

Zobacz jakie są różnice w fabule książki i w szwedzkiej ekranizacji trylogii Stiega Larssona: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem" oraz "Zamek z piasku, który runął". UWAGA SPOILER!

ceneo.pl dodano: 16.11.2011 07:10

Kryminał. Dlaczego warto przeczytać ósmy ton kryminalnej sagi Camilli Läckberg pt. „Fabrykantka aniołków"?

16 maja na polskim rynku miała miejsce premiera ósmego tonu kryminalnej sagi Camilli Läckberg, pt. „Fabrykantka aniołków". Tym razem inspektor Patrik Hedström próbuje rozwikłać kryminalną zagadkę z przeszłości. Czym przyciąga najnowsze dzieło królowej skandywskich kryminałów? Mówimy, dlaczego warto przeczytać „Fabrykantkę aniołków".

Camilla Läckberg dodano: 23.05.2012 11:39

Czy LENNOX zdetronizuje Philipa Marlowe'a? Craig Russell próbuje reanimować czarny kryminał. Skutecznie?

Idealna proza dla mężczyzn w podróży służbowej. Szkocki pisarz Craig Russell próbuje wskrzesić czarny kryminał. Jednak jego powieści o detektywie Lennoxie zbyt czarne nie są. Kojarzą się raczej z barowymi przechwałkami facetów wiodących w rzeczywistości dość nudne życie.
Craig Russell dodano: 24.06.2013 12:59

DZIEWIĘĆ SMOKÓW. Czy warto przeczytać nowy kryminał Michaela Connelly'ego?

„Dziewięć smoków” to kolejny tom serii przygód policjanta z Los Angeles, Harry'ego Boscha. Powieść w swoim gatunku znakomita, a pod względem konstrukcji dramatu wręcz wybitna. Jej lektura to czysta (i bardzo emocjonująca) przyjemność.

Dziewięć smoków dodano: 19.05.2013 10:26

Serial TRICK. Kiedy premiera, jakie gwiazdy w obsadzie?

Serial „Trick” to rozbudowana wersja kinowego przeboju pod tym samym tytułem. W obsadzie same gwiazdy pierwszej wielkości – Piotr Adamczyk, Andrzej Chyra i Robert Więckiewicz. Tu nawet role drugoplanowe i epizody grają giganci, m.in. Jerzy Trela, Marian Dziędziel i Grażyna Szapołowska

Andrzej Chyra dodano: 21.11.2012 18:30

Czy wiesz, jak handlowano kawiorem w kostnicy w St. Petersburgu? Dowiedz się dlaczego nie należy kupować kawioru z niepewnych źródeł.

Grupa policjantów z St. Petersburga przeprowadziła rewizję w jednym z miejskich szpitali. W kostnicy trafiono na magazyn czarnego i czerwonego kawioru. Dowiedz się czemu w kostnicy składowano kawior i co się tam działo? Mówimy dlaczego nie należy kupować kawioru z niepewnych źródeł.

gang dodano: 11.01.2012 12:02

CO WARTO CZYTAĆ? Kryminały z detektywem na tropie ZBRODNI

Polscy czytelnicy coraz chętniej sięgają po kryminały pisarzy z północnej Europy. I nie zawiodą się ci, którzy przeczytają dostępne już w naszych księgarniach książki Fina, Mattiego Rönkä: Mężczyzna o twarzy mordercy, Dobry brat, zły brat. Wciągające, mrożące krew w żyłach kryminał. 

Dobry brat dodano: 22.10.2011 01:17
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Kasperski - kim jest? Partner Mariety Żukowskiej [KARIERA, RODZINA]

Wojciech Kasperski to reżyser, scenarzysta oraz producent filmów dokumentalnych i ...

kryminał szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kryminał. Wszystko na temat kryminał na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.