porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Nowy papież wybrany! Habemus papam. Biały dym nad Kaplicą Sykstyńską

NOWYM PAPIEŻEM został kardynał JORGE BERGOGLIO z Argentyny, który będzie nosił imię FRANCISZEK I. 13 marca 2013 około godz. 20.10 usłyszeliśmy słowa Habemus Papam - mamy papieża. Godzinę wcześniej wybór nowego papieża obwieścił biały dym nad Kaplicą Sykstyńską, a także dzwony bijące w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Nowy Ojciec Święty wygłosił krótkie przemówienie i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi - miastu i światu. Plac św. Piotra szczelnie wypełniał wiwatujący tłum.

Argentyńczyk papieżem dodano: 13.03.2013 19:07 | odpowiedz (6)

Imię NOWEGO PAPIEŻA. Papież przyjął imię Franciszek! Papieżem kard. Jorge Bergoglio. Kim jest nowy papież?

Następcą Benedykta XVI został kardynał Jorge Bergoglio - papież Franciszek. Habemus papam! Mamy nowego papieża. Nowy papież wybrał imię Franciszek. Biały dym nad Watykanem pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską o godzinie 19.06 w środę 13 marca 2013 roku. Biały dym obwieszczył światu wybór papieża. Dokonano go w piątym głosowaniu na konklawe, w jego drugim dniu.

Bergogolio PAPIEŻEM dodano: 13.03.2013 19:41 | odpowiedz (1)

KONKLAWE 2013. Ciekawostki na temat konklawe!

Konklawe ma długą historię - prawie równą historii papiestwa. Przez te wszystkie stulecia sposób wybierania papieża ewoluował. przez to obfituje w ciekawostki. Oto kilka z nich.

jak wybierany jest papież dodano: 12.03.2013 12:04
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Urszula Jasik-Turowska, prokurator, która będzie oskarżać Dariusza K.? Co o niej wiemy?

Urszula Jasik-Turowska to prokurator, która oskarża Dariusza K. w czasie ...

kto jest nowym papieżem szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kto jest nowym papieżem. Wszystko na temat kto jest nowym papieżem na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.