porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Nowy papież wybrany! Habemus papam. Biały dym nad Kaplicą Sykstyńską

NOWYM PAPIEŻEM został kardynał JORGE BERGOGLIO z Argentyny, który będzie nosił imię FRANCISZEK I. 13 marca 2013 około godz. 20.10 usłyszeliśmy słowa Habemus Papam - mamy papieża. Godzinę wcześniej wybór nowego papieża obwieścił biały dym nad Kaplicą Sykstyńską, a także dzwony bijące w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Nowy Ojciec Święty wygłosił krótkie przemówienie i udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi - miastu i światu. Plac św. Piotra szczelnie wypełniał wiwatujący tłum.

Argentyńczyk papieżem dodano: 13.03.2013 19:07 | odpowiedz (6)

Imię NOWEGO PAPIEŻA. Papież przyjął imię Franciszek! Papieżem kard. Jorge Bergoglio. Kim jest nowy papież?

Następcą Benedykta XVI został kardynał Jorge Bergoglio - papież Franciszek. Habemus papam! Mamy nowego papieża. Nowy papież wybrał imię Franciszek. Biały dym nad Watykanem pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską o godzinie 19.06 w środę 13 marca 2013 roku. Biały dym obwieszczył światu wybór papieża. Dokonano go w piątym głosowaniu na konklawe, w jego drugim dniu.

Bergogolio PAPIEŻEM dodano: 13.03.2013 19:41 | odpowiedz (1)

KONKLAWE 2013. Ciekawostki na temat konklawe!

Konklawe ma długą historię - prawie równą historii papiestwa. Przez te wszystkie stulecia sposób wybierania papieża ewoluował. przez to obfituje w ciekawostki. Oto kilka z nich.

jak wybierany jest papież dodano: 12.03.2013 12:04
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?
Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku?

Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował ...

kto jest nowym papieżem szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kto jest nowym papieżem. Wszystko na temat kto jest nowym papieżem na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.