porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Astma aspirynowa - co to jest, jakie są objawy?

Nadwrażliwość organizmu ludzkiego na kwas acetylosalicylowy, czyli popularnie mówiąc aspirynę, znana jest od dawna. Przypadłość ta występuje u 2-3 proc. wszystkich chorych na astmę oraz u około 20 proc. pacjentów, u których rozpoznano ciężką postać astmy.

astma aspirynowa dodano: 11.03.2014 08:59

Przeziębienie w ciąży - co wolno, a czego nie?

Zima sprzyja infekcjom górnych dróg oddechowych. Co robić, gdy choroba dopadnie ciężarną? Jakie środki stosować, by nie zaszkodzić maleństwu?
czosnek dodano: 17.12.2013 00:07

Jakie leki mogą szkodzić dzieciom: Kwas acetylosalicylowy

Kwas acetylosalicylowy jest składnikiem większości leków stosowanych na przeziębienia oraz grypę. Leki te nie są zalecane dla dzieci poniżej 12. roku życia. Niektórymi ze skutków ubocznych ich stosowania są drgawki,duszności i obrzęki. Mówimy o lekach zawierających kwas acetylosalicylowy.

leki szkodliwe dla dzieci dodano: 21.10.2013 12:23

Czy aspiryna pomaga sercu?

Większość z nas sięga po kwas acetylosalicylowy, potocznie nazywany aspiryną lub polopiryną w przypadku przeziębienia, bólu głowy czy zęba. Ale ten popularny specyfik może nas uratować także przed atakiem serca czy udarem mózgu. Jak to możliwe? Aby poznać odpowiedź najpierw trochę o naszej krwi.

agregacja płytek krwi dodano: 31.01.2012 12:54 | odpowiedz (1)

Kto nie może przyjmować aspiryny?

Kwas acetylosalicylowy (ASA) znany pod nazwą aspiryna lub polopiryna to lek, który jest przyjmowany przy przeziębieniu, bólu głowy czy łamaniu w kościach. Ze względów medycznych leku nie powinno się podawać dzieciom, które nie skończyły 12 lat. Ale również nie wszyscy dorośli mogą go zażywać.

ASA dodano: 10.02.2012 08:48

ZAWAŁ SERCA. Jak udzielić pierwszej pomocy osobie z zawałem serca?

W przypadku zawału serca każda minuta jest ważna. Jeśli udzielisz pomocy w ciągu pierwszych 60 minut od wystąpienia bólu w klatce piersiowej - szanse przeżycia są większe.

bestpirin dodano: 02.01.2012 09:11

Jak działają TABLETKI PRZECIW GORĄCZCE?

Środki przeciwgorączkowe zażywamy bez zastanowienia. Nie chcemy mieć dreszczy i innych nieprzyjemnych objawów związanych ze wzrostem temperatury, dlatego uprzedzamy wypadki, od razu sięgając po tabletkę zbijającą temperaturę. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że to nie cukierek.

apap dodano: 03.01.2012 12:55
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?

Jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie został Polakiem. Denis Urubko ...

kwas acetylosalicylowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kwas acetylosalicylowy. Wszystko na temat kwas acetylosalicylowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.