porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy można hodować kwiaty doniczkowe w łazience?

Doskonałym uzupełnieniem wystroju łazienki są rośliny doniczkowe. Idealne warunki panują w pomieszczeniu z oknem, ale stosując specjalne oświetlenie możesz hodować zieleń także w łazience bez okna. W sprzedaży dostępne są specjalne świetlówki. Trzeba je zamontować blisko roślin, by zapewnić im w miarę równomierne oświetlenie. Doniczki trzeba ustawić z dala od miejsca rozpylania kosmetyków: dezodorantu, lakieru do włosów, perfum. Plamy z mydła czy pasty do zębów należy natychmiast zmyć z liści.

aranżacja łazienki dodano: 07.10.2013 09:54

Czy znasz niebezpieczne rośliny doniczkowe?

Dekorując mieszkanie roślinami ozdobnymi, warto wiedzieć, które gatunki są groźne dla domowników. W liściach, łodygach, owocach i kwiatach mogą znajdować się trujące substancje. Czy wiesz, jakie rośliny mogą szkodzić domownikom? Jak postępować, by tego uniknąć? Sprawdź.

kwiaty dodano: 12.10.2011 11:08

Jakie kwiaty różnych gatunków można posadzić obok siebie w jednej donicy?

Na balkonie doskonale prezentują się różnobarwne kompozycje roślinne. W jednej donicy można posadzić kilka gatunków kolorowych kwiatów. Podpowiadamy, jakie kompozycje dobrze się prezentują i co najważniejsze dobrze rozwijają w symbiozie. Jakie kwiaty dobrze razem rosną?

dodano: 02.09.2013 18:16

Jak urządzić wiejską kuchnię?

W kuchniach stylizowanych na wiejskie modne są meble drewniane, malowane, ługowane oraz komponowane z różnego rodzaju drewna o lekko odmiennym zabarwieniu. Charakterystyczne elementy w meblach rustykalnych to: kolumienki, ozdobne szafki z ażurowymi plecionymi frontami, witrażowe przeszklenia, trawione szyby. W kuchni wiejskiej używa się dużo ceramiki. Gliniane garnki, misy i dzbany są jej nieodzownym rekwizytem. Na parapetach okiennych stoją kwiaty doniczkowe, najczęściej pelargonie.

ceramika dodano: 23.10.2013 08:11

Przesadzanie roślin doniczkowych. Jak prawidłowo przesadzać rośliny?

Przesadzanie roślin to pierwszy zabieg pielęgnacyjny w sezonie. Aby rośliny zdrowo rosły i kwitły potrzebują świeżej, żyznej ziemi i większych pojemników. Gdy spełnimy ich oczekiwania będą cieszyć nasze oczy pięknymi liści i bujnymi kwiatami. Jak przesadzić rośliny doniczkowe?

jak przesadzić rośliny dodano: 27.03.2013 12:18

Rośliny dla zabieganych - jakie wybrać?

Na różnych etapach życia potrzebujemy wokół siebie różnych roślin. Zależy to od stanu naszego zdrowia, osobowości i wieku. Wybierając dla siebie „zielonych przyjaciół”, kierujmy się nie tylko swoimi upodobaniami, lecz również tym, ile czasu możemy poświęcić na pielęgnację roślin. Jeśli nie cierpimy na nadmiar wolnego czasu, wybierzmy rośliny, które będą rosły nawet długo niepodlewane.

aloes dodano: 30.01.2012 10:48

TULIPANY kwitnące zimą. Jak wyhodować TULIPANY W DONICZCE?

Co zrobić, by cieszyć się pięknie kwitnącymi tulipanami nie tylko wiosną, ale również w szare, zimowe dni? Nic prostszego, możesz kupić bukiet kwiatów w kwiaciarni lub samodzielnie wyhodować tulipany w doniczce. Oto kilka rad, dzięki którym tulipany zakwitną w twoim domu nawet zimą.

cebulki tulipanów dodano: 08.03.2013 11:41

Jak pielęgnować anturium?

Doniczkowe anturium zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Jego oryginalne i niezwykle dekoracyjne kwiaty wspaniale kontrastują z zielenią liści. Anturium to wyjątkowa ozdoba każdego wnętrza. Jak dbać o anturium doniczkowe?

anturium dodano: 16.02.2014 17:31

Rośliny mięsożerne - czy są skutecznymi zabójcami? Czy z ich pomocą można się pozbyć z domu uciążliwych owadów?

Rośliny mięsożerne to ciekawe okazy. Są to gatunki roślin owadożernych, które wabią i chwytają owady, tj. muszki, komary, pajęczaki. Rośliny owadożerne wyglądają dekoracyjnie i można je z powodzeniem uprawiać w mieszkaniu. Co warto wiedzieć o roślinach owadożernych zanim je kupimy?

dzbanecznik dodano: 03.04.2012 11:42

Jak ustawiać rośliny w mieszkaniu? Jak zdobić wnętrze roślinami doniczkowymi?

Odpowiednie skomponowanie roślin z wnętrzem sprawi, że będą wzajemnie podkreślały swoje walory. Należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej rośliny do warunków panujących w pomieszczeniu - chodzi zarówno o oświetlenie, jak i o wielkość. Zbyt duża roślina przytłoczy pokój, za mała zniknie. Jak umiejętnie eksponować kwiaty doniczkowe?

doniczki dodano: 21.08.2012 11:14
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Bartek Bonk, medalista olimpijski? Jaka tragedia dotknęła olimpijczyka?

Bartek Bonk podczas Igrzysk w Londynie uratował honor polskich ciężarowców ...

kwiaty doniczkowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kwiaty doniczkowe. Wszystko na temat kwiaty doniczkowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.