porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy kwiaty są jadalne? Jakie kwiaty możemy przenieść z ogródka lub wazonu na talerz?

Kwiaty nie tylko pięknie wyglądają, ale także doskonale smakują. Niektóre można chrupać na surowo w sałatkach, inne doskonale spisują się w przetworach. Zawierają sporo witamin, składników mineralnych, błonnika i polifenoli. Mówimy jakie kwiaty możemy jeść.

bez aksamitka dodano: 27.02.2012 14:16 | odpowiedz (1)

Czy warto hodować pnącza w mieszkaniu? Jakie PNĄCZA DO MIESZKANIA?

Płożą się, zwisają, okręcają. Rosną szybciej niż inne rośliny. Pochłaniają kurz i w sposób naturalny nawilżają powietrze. Warto mieć je w mieszkaniu.

pnącza dodano: 02.07.2013 15:26

Tapeta na ścianę w kwiaty. DO JAKICH wnętrz pasują tapety z motywem kwiatu?

Kwiatowe wzory tworzą przytulny i przyjazny klimat wnętrza. Najczęściej są elementem klasycznego wystroju, obok antyków i bibelotów. Ale sprawdzą się również w minimalistycznych, nowoczesnych apartamentach. Chociażby jako „kwiatowa” tapeta.

dekoracja wnętrz dodano: 19.04.2012 21:32 | odpowiedz (1)

Czy znasz niebezpieczne rośliny doniczkowe?

Dekorując mieszkanie roślinami ozdobnymi, warto wiedzieć, które gatunki są groźne dla domowników. W liściach, łodygach, owocach i kwiatach mogą znajdować się trujące substancje. Czy wiesz, jakie rośliny mogą szkodzić domownikom? Jak postępować, by tego uniknąć? Sprawdź.

kwiaty dodano: 12.10.2011 11:08

Jak dbać o rośliny doniczkowe w sezonie jesienno-zimowym?

Właściwe przygotowanie roślin do jesienno-zimowych warunków przyniesie dobry efekt w postaci ich doskonałej kondycji na wiosnę. W mieszkaniu ogrzewanym, przy mniejszej ilości światła zmieniają się potrzeby roślin. Co robić, by domowe rośliny ładnie rosły jesienią i zimą?

rośliny doniczkowe zimą dodano: 15.11.2013 23:39

Jak pielęgnować drzewko bonsai?

Drzewka bonsai to miniatury drzew zarówno iglastych, jak i liściastych powstałe dzięki zastosowaniu specjalnych japońskich metod ich uprawy i kształtowania. Te piękne, choć karłowate rośliny są dość trudne w pielęgnacji. Aby nie straciły swego uroku, trzeba poświęcić im sporo czasu. Jak dbać o drzewko bonsai?

bonsai pielęgnacja dodano: 04.10.2013 16:02

Jak uprawiać rośliny w łazience?

Codzienna toaleta w otoczeniu bujnej zieleni to prawdziwa przyjemność. Można jej zaznać, gdy w łazience stworzy się roślinom odpowiednie warunki do uprawy. Co powinniśmy wiedzieć zanim umieścimy rośliny doniczkowe w łazience? Czy możliwa jest ich uprawa w łazience bez okna?

aranżacja łazienki dodano: 07.10.2011 15:18

Jakie gatunki roślin mogą rosnąć w łazience?

Są gatunki roślin, które wyjątkowo dobrze rosną w łazience. Do uprawy w łazience nadają się takie rośliny, jak: soleirolia, paprotka, maranta, sitowie czy cyperus. Paproć rosnąca w pokoju nie jest łatwa w uprawie, ale w łazience panują dla niej idealne warunki – ciepły oraz wilgotny klimat.

aranżacja łazienki dodano: 06.10.2011 14:26

Jakie ROŚLINY pokojowe mogą ZAGRAŻAĆ ZDROWIU małych dzieci?

Zwracajmy uwagę, czym i jak bawią się dzieci. Wprawdzie zjedzenie listka czy cebulki nie stanowi śmiertelnego zagrożenia, ale lepiej zadbać, by dzieci nie brały ich do ust, a jeśli w zebranym bukieciku znajdą się gałązki czy kwiaty zawierające trujący sok - starannie umyły ręce.

dziecko dodano: 19.04.2012 07:34 | odpowiedz (1)

Co dobrego dla zdrowia i urody ma w sobie lawenda?

Dla przemysłu perfumeryjnego i kosmetycznego lawenda jest jedną z najważniejszych roślin. Warto ją mieć również w domowej apteczce i na kuchennej półce z przyprawami. Jakie doroczynne właściwości ma lawenda?

kwiaty dodano: 17.07.2012 16:22
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nie żyje Alberta Watson. Kim była?
Nie żyje Alberta Watson. Kim była?

Alberta Watson (Faith Susan Alberta Watson) - kanadyjska aktorka urodzona 6 ...

kwiaty w domu szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. kwiaty w domu. Wszystko na temat kwiaty w domu na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.