porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak poprawić sobie pamięć?

Pamięć jest tym, co nasz kształtuje. Jednak zdolność zapamiętywania słabnie z wiekiem. Dlatego warto poznać sposoby, by utrzymać ją w dobrej formie. Znakomita pamięć to efekt treningu, codziennie rozwiązuj łamigłówki i krzyżówki. Ucz się także obcych słów, staraj się zapamiętywać numery telefonów, do liczenia nie używaj kalkulatora. Ważne jest także czytanie. Co najmniej pół godziny dziennie poświęcaj na lekturę gazety lub książki. Ważnym czynnikiem, który ma wpływ na pamięć jest także odpoczynek. Zdrowy sen to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie pamięci – wzmacnia połączenia między komórkami nerwowymi (neuronami). Nocny wypoczynek zapewnia umysłowi dotlenienie i odprężenie. Pozwala także segregować informacje nabyte w ciągu dnia. Aby poprawić pamięć nie zapominaj także o mądrej diecie. Jedz orzechy, migdały, pestki dyni i słonecznika. Pij więcej wody mineralnej i zielonej herbaty.

krzyżówki dodano: 23.12.2013 17:16

JAKI PREZENT WYBRAĆ DLA CHŁOPCA? Książka o piratach pełna łamigłówek, gier i kolorowanek

Wybierając prezenty pod choinkę czy mikołajki nie zapominajmy o książkach i grach, które rozwijają wyobraźnię dziecka i zdolności manualne oraz poszerzają wiedzę. Idealną propozycją na podarunek jest nowość wydawnictwa Muza S.A. „Piraci. 100 kreatywnych zabaw i gier”.

gra dodano: 16.11.2011 12:05

Jak grać w sudoku?

Zasady gry w sudoku są banalnie proste. Prosty, kwadratowy diagram, który trzeba wypełnić cyframi od 1 do 9, z tym że żadna z nich nie może się powtórzyć.

gra dodano: 19.01.2012 12:00

Co zrobić, by dziecko polubiło matematykę?

Matematyka jest nam potrzebna w codziennym życiu. Nie znając choćby jej podstaw, nie porównywamy ofert zakupowych, nie zrozumiemy przepisów kulinarnych, nie zaplanujemy domowego budżetu.

dziecko dodano: 12.06.2015 10:29
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?

Co roku 14 lutego obchodzimy walentynki – w Polsce, Anglii i ...

łamigłówki szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. łamigłówki. Wszystko na temat łamigłówki na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.