porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Grzybobranie... w ogrodzie. Jak uprawiać grzyby?

Zupy, zapiekanki, sosy, pierogi... z grzybów można przygotować dziesiątki doskonałych dań. Nie zawsze mamy jednak w pobliżu las pełen borowików i kurek, czasem susza czy chłodne noce uniemożliwiają grzybobranie. Niezawodne źródło świeżych grzybów możemy zapewnić sobie sami.

boczniaki dodano: 30.08.2012 09:39

Jak zrobić JAGODZIANKI? Podajemy przepis na domowe jagodzianki

Pojawienie się jagodzianek w naszych lasach ucieszyło nie jednego Polaka. Dużo osób już szuka jagodzianek w pobliskich cukierniach. Dla wszystkich zbieraczy jagód mamy dobrą wiadomość, jagodziankę można zrobić samemu w domu.

domowe jagodzianki dodano: 05.07.2012 10:44

Jak zrobić ZUPĘ Z SUSZONYCH GRZYBÓW? Podajemy przepis na pyszną domową zupę grzybową!

Zupa grzybowa jest idealna na każdą okazję. Co więcej, nie trzeba jej robić ze świeżych grzybów, wystarczą te suszone.

gotowanie dodano: 09.09.2012 11:10 | odpowiedz (1)

Grzybobranie. Co zrobić, aby sprawiło ono radość i było bezpieczne?

Jak co roku o tej porze rzesze grzybiarzy wyruszają do lasów na swoje pierwsze zbiory. Mimo, że grzybobranie dostarcza wielu przyjemności, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i solidnie się do takiej wyprawy przygotować. Jak bezpiecznie zbierac grzyby?

bezpeiczne grzybobranie dodano: 24.06.2016 18:04

Grzyby. Kiedy zbierać? Gdzie zbierać?

Grzybiarze mają swoje znane i ulubione miejsca, w których zbierają określone gatunki grzybów, wiedzą też, kiedy mają się po nie udać. Jednak znawcy grzybobrania dadzą sobie radę i w nieznanym terenie, bo będą szukać określonych skupisk roślinnych, które preferują takie, a nie inne grzyby.

grzybobranie dodano: 16.09.2015 14:52

Jak przyrządzić kanię? Podajemy smaczny przepis

Przygotowanie kani to prosta sprawa. Zanim jednak zajmiemy się smażeniem, sprawdźmy czy aby na pewno zebrany przez nas grzyb nie jest trujący - kania często bywa mylona ze śmiertelnie trującym muchomorem sromotnikowym!

grzyb dodano: 04.09.2012 17:07

Kurki marynowane - przepis. Jak zrobić marynowane kurki?

Marynowane kurki są doskonałe nie tylko do sałatek, ale również do kanapek i podgryzania. Teraz w lasach zaczął się sezon na nie, dlatego warto poznać ten przepis. Jak zrobić marynowane kurki?

grzyby dodano: 03.07.2012 10:55

Co Polacy sądzą o życiu bliżej natury?

Kiedyś była moda na działki leśne, teraz pewnie większość z nas zamieszkałaby, bądź już mieszka pod miastem w domu z ogrodem. Bo jak się okazuje, Polacy coraz bardziej doceniają kontakt z naturą, nawet jeśli powoduje to pewne nieudogodnienia.

badanie Polaków dodano: 26.06.2013 11:08

Czy można parkować samochód w lesie?

Do lasu samochodem wybieramy się w różnych celach. Na grzyby, jagody, spacer czy w przypadku zakochanych par, by zyskać chwilę intymności. Jednak gdzie zaparkować samochód w lesie? Czy można zostawić go w dowolnym miejscu?

parkowanie dodano: 28.05.2013 12:52

ŁZA KOMSOMOŁKI przepis. Jak przygotować long drink Łza Komsomołki, gdy zabraknie wody kolońskiej "Las"?

Jak przygotować long drink Łza Komsomołki bez wody kolońskiej Las? Dla purystów ta sytuacja oznacza konieczność wyboru innego napoju. Jak to - bez Lasu?! Mniej ortodoksyjni smakosze mają jednak alternatywę. Sprawdźmy jaką? Jak przygotować long drink Łza Komsomołki, gdy skończy się jeden z głównych składników - woda kolońska "Las"?

long drink dodano: 23.04.2013 15:19
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zenon Martyniuk z zespołu Akcent. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Zenon Martyniuk z zespołu Akcent. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Zenon Martyniuk na scenie obecny jest o 1989 roku. Lider ...

las szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. las. Wszystko na temat las na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.