porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak leczyć nerwicę domowymi sposobami?

Dławiący stres i zżerające nerwy prowadzą do poważnych schorzeń. Nerwica, czyli liczne zaburzenia nerwicowe ujęte jednym słowem, może być leczona domowym sposobem. Mówimy, jak radzić sobie ze stresem i jego skutkami.

choroba dodano: 19.01.2012 15:55 | odpowiedz (1)

Jak leczyć krwiaki, siniaki i opuchliznę?

Okłady z kostek lodu i octu lub aplikacja maści z wyciągiem z arnik i - to najlepsze sposoby na zmniejszenie skutków uderzenia: krwiaka i opuchlizny.

co na opuchliznę dodano: 04.02.2013 09:38

Jak bezpiecznie leczyć się samemu?

Samodzielne leczenie ogranicz do bieżących dolegliwości – bólu głowy, przeziębienia, kataru. I sięgając po tabletkę pamiętaj, że nie ma leków w 100 proc. bezpiecznych. Wszystkie mają jakieś niepożądane działania. Niektóre leki sprzedawane bez recepty zamiast pomóc - mogą ci zaszkodzić.

leki OTC dodano: 03.10.2011 09:44

Co trzeba wiedzieć o antybiotykach? Łykać na potęgę czy unikać jak trucizny?

Antybiotyki są bardzo popularnym, i niestety nadużywanym, środkiem leczniczym. Jednak czasami nie da się ich uniknąć. Antybiotyki stosowane są w leczeniu schorzeń pochodzenia bakteryjnego, zabijają żywe bakterie (stąd nazwa anti – przeciw, bios – życie) i mają działanie antybakteryjne. Dzięki nim możemy pokonać choroby, które jeszcze nie tak dawno były śmiertelne.

antybiotyki dodano: 21.02.2012 10:59

Dlaczego brakuje leków do chemioterapii? Co mają zrobić chorzy na raka, którym odmówiono leczenia?

Lista szpitali, w których brakuje leków do chemioterapii lub w których za moment skończa się zapasy rośnie! Co mają zrobić chorzy na raka, dla których nie ma leków koniecznych do chemioterapii? Czekać ze świadomością, że każdy dzień zwłoki pracuje na ich niekorzyść i za chwilę na wyleczenie może być za późno? 

brak leków dodano: 20.04.2012 10:04

Jaka choroba powoduje zmianę koloru skóry na niebieski?

Rzadko spotykana choroba argyria, nie zagraża życiu, ale może być kłopotliwa. Argyria, inaczej srebrzyca, jest wywołana regularnym przyjmowaniem dużych ilości związków srebra przez długi czas – przynajmniej kilka miesięcy. Komu grozi?

argyria dodano: 23.01.2012 13:00

JĄKANIE CZ. 1 Czym jest jąkanie, jakie są jego przyczyny i czy można się z tego wyleczyć?

Jąkanie jest niczym innym, jak zaburzeniem mowy, które polega na powtarzaniu zgłosek, przerywaniu w środku wyrazów lub w środku sylab. Jednak niezależnie od stopnia zaburzenia z jąkania można się całkowicie wyleczyć.

jąkanie dodano: 28.10.2011 09:47

Jak leczyć BÓL GARDŁA? Jakie napary, inhalacje i płukanki?

Ból gardła jest zwykle objawem niegroźnych infekcji wirusowych nie wymagającym zażywania antybiotyków. Domowymi sposobami można skutecznie uśmierzyć dolegliwości bólowe związane z pieczeniem, trudnościami z mówieniem i połykaniem.

ból gardła dodano: 22.09.2012 11:07

Jak załatwić SKIEROWANIE DO SANATORIUM? Jak wyglądają formalności związane z wyjazdem do uzdrowiska?

Warto podreperować swoje zdrowie w uzdrowisku. Jak załatwić skierowanie, czy każdy lekarz może je wystawić, jak wyglądają procedury związane z leczeniem uzdrowiskowym w ramach NFZ, ile czasu trzeba czekać na wyjazd? 

badania dodano: 08.08.2012 09:18

Jakie grzechy najczęściej popełniają pacjenci?

Czasem mimo wizyty u lekarza nie wracamy do zdrowia tak szybko, jak byśmy chcieli. Często nie jest to wina źle dobranych lekarstw, ale naszych błędów i zaniedbań. Lekceważymy zalecenia lekarskie, przerywamy terapię i sami sobie szkodzimy. Jakie grzechy najczęściej popełniamy i czym one skutkują?

lekarstwa dodano: 22.12.2011 21:59 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?

Jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie został Polakiem. Denis Urubko ...

leczenie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. leczenie. Wszystko na temat leczenie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.