porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakim preparatem jest Radiesse?

W ostatnich miesiącach w gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się nowy zabieg na bazie preparatu o nazwie Radiesse, który jest zarówno wypełniaczem dającym efekt natychmiastowy jak i środkiem działającym w czasie. Prawo do stosowania go mają wyłącznie przeszkoleni wcześniej lekarze, co jest niewątpliwym atutem. Radiesse składa się w 70% z żelu i w 30 % z mikrogranulek wapnia i fosforu w nim zawieszonych.

gabinet kosmetyczny dodano: 14.10.2013 11:35

Jak komórki macierzyste i dr Marek Krochmalski ratują polskich siłaczy?

Komórki macierzyte ratują nie tylko zdrowie, ale i życie. Dzięki ich niezwykłym właściwościom lekarze leczą nowotwory, choroby mózgu, rozległe oparzenia. Komórki macierzyte są też stosowane w leczeniu sportowych kontuzji. W Polsce zajmuje się tym lekarz reprezentacji w podnoszeniu ciężarów dr. Marek Krochmalski, który przywrócił do zdrowia m.in. Pudziana.

Bonk dodano: 18.01.2012 16:42 | odpowiedz (1)

Czym karmić niemowlę?

Nowy schemat żywienia, zgodnie z którym produkty glutenowe podaje się dzieciom już między 5. a 6. miesiącem życia, budzi sporo kontrowersji wśród lekarzy, a jeszcze więcej wśród rodziców. Nie tak dawno słyszeli przecież, że wczesne podawanie produktów zbożowych naraża dzieci na problemy zdrowotne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie niemowląt do końca 6. miesiąca życia wyłącznie mlekiem mamy.

dziecko dodano: 10.10.2013 19:17

Jak zachować zdrowie?

Choroby serca coraz częściej dotykają młodych, aktywnych zawodowo osób. Nie czekaj aż będzie za późno! Pomocą może być sport. Zdaniem lekarzy, każdy człowiek chcący zachować zdrowie, potrzebuje co najmniej 30 minut umiarkowanie intensywnego wysiłku fizycznego najlepiej we wszystkie dni tygodnia. Dzięki aktywności fizycznej i uprawianiu sportu utrzymuje się odpowiednia elastyczność naczyń krwionośnych.

serce dodano: 29.10.2013 22:37

Kim jest BARTOSZ ARŁUKOWICZ - nowy MINISTER ZDROWIA w rządzie Tuska

Bartosz Arłukowicz to barwna postać w polskim parlamencie. Największa poselska strata lewicy. Jeden z lepszych transferów premiera Donalda Tuska do rządu PO-PSL. Lekarz pediatra, wykładowca Akademii Medycznej w Szczecinie został ministrem zdrowia. Kim jest zwycięzca drugiej edycji programu TVN - AGENT? 

Bartosz Arłukowicz dodano: 03.01.2012 06:01

W serialu dr House "Trzynastka" cierpi na PLĄSAWICĘ HUNTINGTONA. Na czym polega ta choroba?

Ta rzadka choroba zaczyna się niewinnie, objawy od drżenia rąk do spadku nastroju i luk w pamięci bywają niezauważalne, dopóki nie natkniemy się na lekarza diagnostę. Wtedy okazuje się, że to objawy obumierania komórek w mózgu. Czy można zatrzymać chorobę? Dowiedz się, jak przebiega pląsawica Huntingtona.

choroba genetyczna dodano: 14.11.2011 10:35

W jakich przypadkach można korzystać z pomocy lekarskiej w nocy i w święta?

Od godz.18 do 8 rano w dni robocze oraz w dni świąteczne pacjent może skorzystać z opieki lekarskiej w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Taka pomoc nie wymaga skierowania. Nie obowiązuje rejonizacja – chory może zgłosić się do dowolnej przychodni realizującej świadczenia w tym zakresie.

choroba dodano: 07.09.2012 11:24

Jakie mogą być powikłania po anginie?

Angina, czyli bakteryjne zapalenie migdałków podniebiennych, wymaga pomocy lekarskiej. Nieleczona kończy się zwykle wieloma powikłaniami. Najczęściej dotyczą one niedomagań serca, nerek i stawów. Bakteryjne zapalenie migdałków jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci. U nich wszelkie powikłania przebiegają z większym nasileniem, a i skutki zaniedbań są poważniejsze - nawet do poważnej niewydolności serca czy nerek.

Angina dodano: 11.10.2013 14:08

Jak długo trzeba czekać na wizytę dziecka u lekarza specjalisty?

Klienci publicznych placówek medycznych wiedzą, jak trudno jest zarejestrować się i doczekać wizyty u lekarza. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Czy wiesz, że mali pacjenci muszą czekać nawet rok na badanie u specjalisty?

badania dodano: 04.10.2011 15:39

Jak załatwić SKIEROWANIE DO SANATORIUM? Jak wyglądają formalności związane z wyjazdem do uzdrowiska?

Warto podreperować swoje zdrowie w uzdrowisku. Jak załatwić skierowanie, czy każdy lekarz może je wystawić, jak wyglądają procedury związane z leczeniem uzdrowiskowym w ramach NFZ, ile czasu trzeba czekać na wyjazd? 

badania dodano: 08.08.2012 09:18
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Viola Piekut - kim jest? [KARIERA,RODZINA]

Viola Piekut podbiła polski świat mody projektami kreacji przeznaczonych zarówno ...

lekarz szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. lekarz. Wszystko na temat lekarz na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.