porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak nauczyć przedszkolaka matematyki?

Klasówka z matematyki wywoływała u ciebie dreszcze? Chcesz uchronić przed tym swoje dziecko, ale nie wiesz jak? Spokojnie, jest na to prosty sposób - zacznij dziecko uczyć odpowiednio wcześnie, tak, by idąc do przedszkola umiało już liczyć do dziesięciu. Potem będzie już z górki...

ćwiczenia z matematyki dodano: 05.01.2012 14:00

Jak nauczyć dziecko TABLICZKI MNOŻENIA?

Proste formy zabaw matematycznych można wprowadzać już w wieku 3 lat. W miarę jak dziecko rośnie, zadania mogą być coraz trudniejsze, ale zawsze w formie zabawy. Nawet jeśli poświęcimy na matematykę 15 minut 2-3 razy w tygodniu, bardzo ułatwi to dziecku naukę przedmiotów ścisłych w szkole.

dziecko dodano: 18.10.2012 17:02

Matura 2013: Najpopularniejsze przedmioty na maturze - jakie są?

Od lat najwięcej maturzystów zdaję maturę z języka angielskiego. Jakim zainteresowaniem cieszą się pozostałe przedmioty? Który przedmiot ścisły tegoroczni maturzyści będą najliczniej zdawać na poziomie rozszerzonym? Mówimy, jakie są najpopularniejsze przedmioty na maturze 2013.

angielski dodano: 07.04.2013 13:58

REKRUTACJA NA STUDIA. Jak wygląda rekrutacja na studia przy STAREJ MATURZE?

Jak przebiega rekrutacja na studia z tak zwaną "starą maturą"? Dowiedz się, czy jeśli pisałeś egzamin dojrzałości przed rokiem 2005 masz takie same szanse w obecnej rekrutacji na studia. Jak dostać się na studia z maturą sprzed 2005 roku?

egzamin dojrzałości dodano: 07.06.2013 11:38

Matura 2013. Matematyka: odpowiedzi. Arkusze egzaminacyjne z matematyki - gdzie znaleźć?

Po wczorajszym egzaminie dojrzałości z języka polskiego dziś przyszedł czas na przedmiot siejący największy postrach wśród absolwentów liceum. Egzamin maturalny z matematyki już za nami. Gdzie znaleźć maturalne arkusze zadań?

matematyka arkusze dodano: 08.05.2013 16:16

Jak dodawać i odejmować ułamki o różnych mianownikach?

Nie wiesz, jak odjąć od siebie 4/7 i 1/5 albo dodać te ułamki? To niezwykle proste! Podpowiadamy, jak dodawać i odejmować ułamki o różnych mianownikach.

jak dodawać ułamki dodano: 22.01.2013 16:03

Co zrobić, by dziecko polubiło matematykę?

Matematyka jest nam potrzebna w codziennym życiu. Nie znając choćby jej podstaw, nie porównywamy ofert zakupowych, nie zrozumiemy przepisów kulinarnych, nie zaplanujemy domowego budżetu.

dziecko dodano: 12.06.2015 10:29

Jak zachęcić dziecko do nauki matematyki?

Od kiedy matematyka wróciła na egzamin maturalny, na uczniów padł blady strach. Średni wynik egzaminu maturalnego z matematyki to 55%. Dlaczego większość uczniów nie lubi matematyki, nie rozumie jej i boi się egzaminu. Zainteresowania matematyczne trzeba rozwijać od dziecka. Ale jak to robić?

egzamin z matematyki dodano: 23.09.2013 13:05 | odpowiedz (1)

Matura 2013 - jak wygląda matura z matematyki? Kiedy będą arkusze i odpowiedzi z matematyki na poziomie podstawowym?

Maturzyści 2013 drugiego dnia obowiązkowo przystąpili do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Aby zdać ten egzamin muszą zdobyć minimum 30 procent punktów. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna dodano: 08.05.2013 08:07

MATURA 2012. Z jakich przedmiotów maturzyści biorą korepetycje?

W teorii to szkoła ma przygotować uczniów do matury i pomóc w osiągnięciu jak najlepszych wyników. W praktyce okazuje się, że rodzice muszą sporo dokładać do edukacji dzieci. Na jakie dodatkowe zajęcia najczęściej uczęszczają maturzyści? Mówimy, z jakich przedmiotów maturzyści biorą korepetycje.

biologia dodano: 11.04.2012 16:21
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?
Bronisław Komorowski - kim jest? Jakie ma wykształcenie? Czy Komorowski działał w opozycji?

Kim był Bronisław Komorowski zanim objął funkcję prezydenta? Gdzie się ...

matematyka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. matematyka. Wszystko na temat matematyka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.