porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co kryje się w parówce? Jak kupować parówki, na co zwracać uwagę?

Każdy lubi parówki, bo brakuje w nich żyłek, kości, a poza tym są smaczne i łatwo się je przyrządza. Jednak przed jej zjedzeniem warto zerknać na listę składników, bo te mogą przyprawić nas o silne palpitacje serca...

jakie parówki kupować dodano: 25.10.2012 11:55

Dieta matki karmiącej. Jak odżywiać się w czasie karmienia piersią?

Ile matek i położnych,tyle pomysłów na dietę matki karmiącej. Niektóre diety są bardzo restrykcyjne i na czas karmienia każą zrezygnować niemal z wszystkiego, w innych jedynymi zakazanymi produktami są surowe ryby i mięso.

ALERGIA dodano: 18.12.2011 09:00

Czy znasz przepisy na nietypowe DANIA Z GRILLA? Poznaj 4 nowe dania i 3 nowe dodatki!

Na rozgrzewkę przed sezonem grillowym warto wypróbować nowe, mniej znane dania z grilla.  Poznaj nowe przepisy na dania z grilla i zaskocz biesiadników na pierwszym spotkaniu przy ruszcie!

grill dodano: 17.04.2012 13:21 | odpowiedz (1)

JEDZ ZGODNIE Z GRUPĄ KRWI CZ. 1. Co powinny jeść osoby z grupą krwi A?

Osoby, które mają grupę krwi A to typowi weganie. Ich przodkowie to rolnicy prowadzący spokojny, osiadły tryb życia. Dla grupy A jest szczególnie ważne, aby otrzymywać pożywienie w możliwie najbardziej naturalnej postaci: świeże, czyste i organiczne. Co powinny jeść osoby z grupą krwi A, by były zdrowe i dobrze się czuły?

dieta dodano: 03.11.2011 12:22

Dlaczego drób uważany jest za zdrowe mięso?

Jesteśmy z natury mięsożerni. Niestety, dietetycy uważają, że mięso w nadmiarze szkodzi, jest szczególnie niebezpieczne dla osób z podwyższonym poziomem cholesterolu. Najzdrowsze jest mięso drobiowe - dostarcza sporo dobrze przyswajalnego białka, ale jest chude. Łatwo i szybko można je przyrządzić.

białe mięso dodano: 03.11.2012 13:42

JEDZ ZGODNIE Z GRUPĄ KRWI CZ. 3. Co powinny jeść osoby z grupą krwi B?

Osoby z grupą krwi B to prawdziwi szczęściarze. Mogą jeść mięso w dużych ilościach, spożywać nabiał, a i tak nie przytyją. Ich przodkowie to ludy, które stworzyły społeczności utrzymujące się głównie z hodowli zwierząt. Ich dieta opierała się więc przede wszystkim na mięsie i produktach mlecznych. Co powinny jeść osoby z grupą krwi B, by czuć się dobrze?

dieta dodano: 07.11.2011 14:05

Jakie są zalety roślin strączkowych?

Nasiona roślin strączkowym są zdrowym i pożywnym zamiennikiem mięsa, bo zawierają białka, niezbędne do wzrostu organizmu oraz umacniania tkanki mięśniowej i organów wewnętrznych. Co prawda strączkowym brak pewnych aminiokwasów, zawartych w białkach mięs, ale i tak są one dość bogatym ich źródłem.

białko dodano: 22.03.2012 19:07

Wołowina – 4 klasyczne przepisy na dania z wołowiny

Wyrazisty, mocny aromat wołowiny czyni z niej wyśmienity kulinarny surowiec. Wbrew powszechnej opinii wcale nie musi być twarda i sucha. Niektóre części wołowej tuszy wymagają dłuższej obróbki kulinarnej, ale z polędwicy można przyrządzić przekąskę lub błyskawiczne danie na obiad.

befsztyk tatarski dodano: 08.08.2014 13:34

Kuchenne triki. Jak nadać lepszy smak i kolor potrawom?

Do osiągnięcia perfekcji w każdej dziedzinie nie wystarczy jedynie talent. Prawdziwi mistrzowie swoje umiejętności zawdzięczają latom żmudnych ćwiczeń. Nie inaczej jest w przypadku przyrządzania dań. Nawet najprostsze potrawy mogą smakować o niebo lepiej. Mówimy, jak je podrasować, by smiakowały lepiej i dobrze się prezentowały.

brokuły dodano: 01.12.2011 09:42

Co zrobić z JEDZENIEM PO ŚWIĘTACH? Jakie produkty można zamrażać?

Święta, święta i po świętach. Co zrobić z resztkami jedzenia, które szkoda wyrzucić? Schab, rolada mięsna, paszteciki do barszczu, a nawet pasztet! Produkty w zamrażarce mogą leżeć nawet pół roku. Nie każde jednak nadają się do mrożenia. Sprawdź, co wolno mrozić, a czego nie i ile czasu można trzymać w zamrażarce warzywa, a ile mięso. Przeczytaj nasze porady!

mrożenie dodano: 27.12.2013 08:40
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

mięso szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. mięso. Wszystko na temat mięso na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.