porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Kim jest Jan Lang, 21-letni członek gabinetu politycznego ministra finansów?

Nowy minister finansów Mateusz Szczurek dał zatrudnienie w swoim gabinecie politycznym 21-letniemu studentowi Janowi Langowi. Lang to syn byłego ambasadora Polski w Afganistanie Macieja Langa.

Jan Lang dodano: 02.01.2014 13:38 | odpowiedz (2)

Ile zapłacisz za paczkę papierosów? Dlaczego po Nowym Roku warto rzucić palenie?

Jak co roku, w Nowy Rok wiele osób czyni postanowienia noworoczne. Niektóre dotyczą zdrowia - liczni palacze obiecują sobie, że już nie sięgną po papierosa, gdy wybije 12 w nocy. Jednak niewielu z nich dotrzymuje złożonej sobie obietnicy. W 2012 roku może to być łatwiejsze - bo za rzuceniem palenia przemówią mocne argumenty finansowe. Papierosy zdrożeją - na skutek wzrostu akcyzy na wyroby tytoniowe. Mówimy, dlaczego warto rzucić palenie już w styczniu 2012 roku.

AKCYZA dodano: 05.01.2012 15:10 | odpowiedz (1)

DEFICYT BUDŻETOWY - co oznacza to pojęcie? Czy w 2012 roku zabraknie środków na funkcjonowania państwa?

Dane Ministerstwa Finansów pokazują, że deficyt budżetu państwa zamiast się zmniejszyć, w tym roku znowu się powiększy. Niby nic nowego, ale tym co niepokoi najbardziej, jest tempo tego powiększania. Ile pieniędzy brakuje w państwowej kasie? Poznaj dane Ministerstwa Finansów.

deficyt budżetowy dodano: 19.03.2012 06:00

Gospodarcze maliny 2013. Kto może dostać antynagrodę za 2013 rok w dziedzinie gospodarki?

Poznaliśmy finalistów Gospodarczych Malin 2013. Jeszcze w grudniu 2013 przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, „Rzeczpospolita” oraz internauci z portalu www.rp.pl wyłonili finalistów antynagrody Gospodarcze Maliny 2013. Trafi ona do instytucji i osób, które miały w ub. roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.

antynagroda gospodarcza dodano: 02.01.2014 13:00

Kim jest JACEK ROSTOWSKI? Wstyd mi za was! - czym zasłynął MINISTER FINANSÓW?

Jacek Rostowski to minister finansów w rządzie premiera Donalda Tuska, jeden z najbardziej znanych polskich ekonomistów, który zasiada w nowym parlamencie. Pełnił już obowiązki ministra w ostatnim rządzie Platformy Obywatelskiej i dalej kontynuuje swoje ministerialne rządy. Kim jest Jacek Rostowski? Czym zasłynął w mediach? Co spowodowało jego niecodzienne zachowanie w Sejmie 17 lutego 2012, gdy wywołany do odpowiedzi przez posłów PiS, zareagował emocjonalnie; krzyczał, że PiS "nie broni interesów narodu polskiego"... "Wstyd mi za was!".

balcerowicz dodano: 17.11.2011 17:00 | odpowiedz (2)

Policja Skarbowa: Co to jest, jak działa?

Policja Skarbowa ma zajmować się tropieniem ciężkich przestępstw podatkowych. Czy faktycznie tak będzie? Nowa formacja może podsłuchiwać, nagrywać i sprawdzać korespondencję podejrzanego. Dlaczego Policja Skarbowa powinna mieć takie uprawnienia?

kontrola skarbowa dodano: 07.11.2013 14:47

Co to jest PODATEK CHIPSOWY?

Tzw. podatek chipsowy czyli hamburgerowy jest na Węgrzech. Tamtejszy parlament uchwalił, że niezdrowa żywność, czy ta o dużej zawartości soli, cukrów, węglowodanów i kofeiny powinna być objęta wyższym podatkiem VAT. Podobne regulacje prawne lub tylko pomysły pojawiają się także w innych krajach.

chipsy dodano: 17.01.2012 14:33

JAKUB SZULC, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kłodzka. Zobacz SYLWETKĘ posła

Jakub Szulc, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 2 (OKW Wałbrzych). Ekonomista i były sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w gabinecie Donalda Tuska. Poznaj pion Ministerstwa Finansów.

Bronisław Komorowski dodano: 06.11.2011 00:45

Nowe zasady dotowania barów mlecznych - dlaczego są problemem?

Bary mleczne to polski fenomen - smaczna kuchnia za bardzo niską cenę. Za niską cenę , bo bary dotowane są z państowej kiesy. Czy zniszczą je absurdalne przepisy Ministerstwa Finansów?

bar mleczny dodano: 18.12.2014 14:04

Samochód za paragon, czyli konkurs Ministerstwa Finansów. Jak wygrać samochód?

Już na wiosnę 2015 roku ruszy wielka loteria Ministerstwa Finansów. Co należy zrobić, aby wygrać atrakcyjne nagrody? Jak za sklepowy paragon wygrać auto?

konkurs ministerstwa finansów dodano: 24.06.2014 12:25
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?

Przemysław Kossakowski to przede wszystkim jeden z największych znawców jasnowidzów ...

ministerstwo finansów szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ministerstwo finansów. Wszystko na temat ministerstwo finansów na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.