porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Wymiana okien. Jak wybrać dobrą ekipę montażową?

Wiosna to dobry moment by podjąć decyzję o wymianie starych okien na nowe, po to by następnej zimy mieć w domu cieplej. Jednak nie wystarczy kupić dobre okna, trzeba również upewnić się, kto i jak będzie je montował. Dopiero wtedy całe przedsięwzięcie przyniesie zamierzony cel. Jak wybrać kompetentną ekipę do montażu okien?

ekipa montażowa dodano: 25.04.2012 12:30 | odpowiedz (1)

Jakie warunki powinno spełniać pomieszczenie na kocioł gazowy?

Aby użytkowanie urządzeń gazowych było bezpieczne, należy zapewnić im odpowiednie warunki pracy. Jeśli kocioł będzie pobierał powietrze z zewnątrz, powinien być zamontowany w pomieszczeniu o kubaturze przynajmniej 6,5 m³ i wysokości minimum 2,2 m. Czasami jednak okazuje się, że nie ma możliwości, aby kocioł czerpał powietrze z zewnątrz – wówczas może je pobierać bezpośrednio z pomieszczenia, w którym się znajduje. W takiej sytuacji powinno mieć ono co najmniej 8 m3. Zobacz, jakie powinno być pole przekroju otworu doprowadzającego powietrze do kotła z otwartą komorą spalania.

kocioł dodano: 21.01.2012 12:40

Czy warto montować okna antywłamaniowe?

Dom jest na tyle bezpieczny, na ile trudno sforsować jego najsłabszy punkt. Tym najsłabszym punktem domowej obrony jest  okno, bo szybę stłuc niezwykle łatwo. Okno jest nim także dlatego, że za mało uwagi przywiązujemy do odpowiedniego zabezpieczenia go. Kiedy warto rozważyć montaż okien antywłamaniowych?

antywłamaniowe dodano: 16.11.2011 09:12

Jaki KOŁNIERZ DO OKNA dachowego na dachu z blachy płaskiej?

Okna dachowe montowane w dachu pokrytym blachą płaską wymagają specjalnego rodzaju kołnierzy, w przeciwnym razie nie będą szczelne. Zobacz, jak prawidłowo dobrać kołnierz do okna w dachu z blachy płaskiej i jak prawidłowo zamontowac takie okno?  

blacha płaska dodano: 25.10.2011 15:46

DRZWI ANTYWŁAMANIOWE CZ. 5. Montaż drzwi antywłamaniowych - dlaczego trzeba go prawidłowo przeprowadzić?

Podstawowym kryterium, które drzwiom antywłamaniowym pozwala zachować właściwości jest ich montaż. Nic nam po tym, że skrzydła drzwi nie da się uszkodzić lub zniszczyć, jeśli całe drzwi będzie można niewielkim wysiłkiem wyjąć ze ściany. Czy wiesz na czym polega prawidłowy montaż drzwi antywłamaniowych? Sprawdź!

antywłamaniowe dodano: 16.11.2011 13:29

Co zrobić, aby panele podłogowe służyły nam przez lata?

Czasami zdarza się, że świeżo ułożone panele podłogowe zaczynają się wyginać lub pękać. O czym należy pamiętać w trakcie montażu i użytkowania paneli, aby ustrzec się przed takimi niespodziankami?

dylatacje dodano: 07.11.2011 12:21

Jak otwierać drzwi zewnętrzne - do wewnątrz czy na zewnątrz?

Jednym z dylematów dotyczących drzwi zewnętrznych jest to, czy mają się otwierać na zewnątrz czy do wewnątrz? Każde rozwiązanie ma wady i zalety. Mówimy, jakie.

bezpieczeństwo dodano: 15.11.2011 16:23

Jak montować szkło na ścianie w kuchni?

Szkło nad blatem kuchennym jest modna, elegancka i praktyczna. Do wyboru mamy różne rodzaje szkła: od przeźroczystego przez mleczne, barwione aż po zadrukowane w dowolny wzór. Ich możliwości dekoracyjne są ogromne: pod szkłem można umieścić oświetlenie LED, tapetę, zdjęcie a nawet tkaninę.

jak montować szkło dodano: 20.01.2012 15:30 | odpowiedz (1)

Jak wymienić wannę na BRODZIK?

Kąpiel pod prysznicem jest zdrowsza, ekologiczna i szybsza, dlatego coraz więcej osób rezygnuje z wanny na rzecz wygodniejszego brodzika. Możesz wymienić go samodzielnie. Mówimy jak, jak to zrobić.

brodzik dodano: 31.01.2012 12:21

JAKI WYBRAĆ KALORYFER? O czym pamiętać przed kupnem grzejnika?

Chcesz kupić grzejnik, ale nie wiesz na jaki się zdecydować? Oto cztery pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć przed jego zakupem. Pamiętaj, że grzejniki muszą mieć moc dobraną do wielkości pomieszczenia, w którymzamierzasz go zamontować. Nie zapomnij także o innych zaleceniach produceta, dzięki temu unikniesz w domu przykrych niespodzianek, a kaloryfer będzie służył ci przez długie lata.

ciepło dodano: 25.10.2011 10:10
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]

Ola Ciupa najczęściej kojarzona jest z teledyskami Donatana. Jednak piękna ...

montaż szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. montaż. Wszystko na temat montaż na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.