porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest inteligencja, skąd się bierze i jak się ją mierzy?

Inteligencja nie polega na umiejętności rozwiązywania trudnych zadań, ani prowadzenia zawiłych dysput. Gdyby tak było, nasza cywilizacja byłaby stertą gruzów, na szczycie której trwałaby inteligentna dyskusja. Niektórzy twierdzą, że... tak właśnie jest. Czym jest więc inteligencja i jak się ją mierzy?

iloraz inteligencji dodano: 24.11.2011 16:06

Choroba Parkinsona - co MUSISZ o niej wiedzieć?

Nie znane są przyczyny powstawania choroby Parkinsona i dlatego lekarze muszą ograniczyć się do leczenia objawowego, które poprawia jakość życia chorego i ogranicza powikłania. Leczenie powinno być kompleksowe i obejmować leki, zabiegi fizykoterapeutyczne, masaże, kąpiele, gimnastykę.

choroba Parkinsona dodano: 09.01.2012 12:21

Jak podnosić niemowlę, żeby rozwijało się prawidłowo?

Wydaje się, że w podnoszeniu niemowlęcia nie ma wielkiej filozofii. Okazuje się jednak, że sposób, w jaki to robimy, już od narodzenia dziecka ma zbawienny wpływ na jego zdrowie, rozwój umysłowy i fizyczny. Zobacz, jak podnosić i trzymać dziecko, żeby zapewnić mu prawidłowy rozwój 

dziecko dodano: 09.09.2011 10:34

Jak usprawnić pracę szarych komórek?

Twój mózg wykorzystuje tylko 20 procent swoich możliwości. Uruchomienie nieaktywnych rezerw zależy tylko od ciebie - intensywności i częstości treningu, jaki zafundujesz swoim szarym komórkom, sparingpartnerów, z jakimi się będą mierzyć i stymulującego je dopingu.

ćwiczenie pamięci dodano: 04.01.2012 22:16

TRENING PAMIĘCI. Skleroza w ryzach: jak nie pozwolić pamięci zapominać? Jak trenować pamięć? Na czym polega trening pamięci?

Trening pamięci pozwala nam łatwiej zapamiętywać. Zdolność zapamiętywania na dłużej coraz to nowych informacji jest tą funkcją mózgu, która najbardziej słabnie z biegiem lat. Jest to naturalne zjawisko związane ze zmianami zachodzącymi w naszym organizmie. Nie można go zatrzymać, ale można znacznie spowolnić. Jak trenować pamięć? Na czym polega trening pamięci?

ćwiczenie pamięci dodano: 26.02.2013 14:11

Komu grozi udar mózgu? Udar mózgu objawy, przyczyny, diagnoza i leczenie. Ochroń mózg przed udarem

Kobiety i mężczyźni po 70. roku życia. Palacze, osoby otyłe i nadużywające alkoholu. To oni są najbradziej narażeni na wystąpienie udaru mózgu. Udar mózgu – objawy, przyczyny, diagnoza i leczenie. Sprawdź, czy Tobie równiez grozi udar

choroba dodano: 08.04.2013 15:18

Czym jest spowodowany autyzm? Co o nim wiemy NA PEWNO?

Autyzm to jedna z najbardziej zagadkowych chorób. Mimo że od zdiagnozowania pierwszego przypadku minęło ponad 60 lat, naukowcy wciąż nie znają jej przyczyn. Jednakże dzięki nowoczesnym metodom badań wiemy na jej temat coraz więcej. Czy znasz aktualny stan wiedzy o autyzmie?  

autyzm dodano: 02.04.2012 12:26

ORZECHY WŁOSKIE. Czy wiesz, dlaczego warto jeść orzechy włoskie?

W jesiennej diecie nie powinno zabraknąć orzechów - nie tylko dobrze wpływają na pracę mózgu, poprawiając koncentrację i pamięć, ale też dostarczają wielu cennych witamin i soli mineralnych, żelaza i magnezu. Powinny na stałe trafić do diety osób cierpiących na depresję i nadpobudliwość.

choroby serca dodano: 30.09.2011 14:08

Jak dieta jest dobra dla szarych komórek?

Komórki mózgowe, tak jak wszystkie inne komórki organizmu, potrzebują składników odżywczych, by mogły sprawnie funkcjonować. Mózg ma specjalne „wymagania dietetyczne”.

antyoksydanty dodano: 22.12.2011 07:34

Jedzenie poprawia pamięć. Sprawdź, które produkty i witaminy w twojej diecie wpływają na mózg

Twoja dieta i wybór jedzenia ma znaczenie dla pracy Twojego mózgu. Papierosy i alkohol pozbawiają organizm cennych witamin. Zobacz, jakim posiłkiem uzupełnisz straty, poprawisz zdrowie i usprawnisz pracę mózgu!

dieta dodano: 26.10.2011 10:07
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Aneta Kopacz, reżyserka filmu nominowanego do Oscara?

Podczas gali rozdania najbardziej prestiżowej nagrody filmowej – Oscarów 2015 – Polska ...

mózg szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. mózg. Wszystko na temat mózg na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.