porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie ekstremalne temperatury zewnętrzne jesteśmy w stanie wytrzymać?

Okazuje się, że organizm ludzki jest w stanie wytrzymać bardzo wiele. Bez uszczerbku na zdrowiu zniesiemy gigantyczny mróz i bardzo wysokie temperatury. Jaką najniższą i najwyższą temperaturę jest w stanie wytrzymać człowiek?

niska temperatura dodano: 23.01.2014 19:50

Dlaczego z zimna szczękamy zębami?

Kiedy mróz ostro daje się nam we znaki, nie jestesmy w stanie powstrzymać szczękania zębami. Często zęby uderzają o siebie nawet bardzo głośno. Dlaczego tak się dzieje?

drżenie mięśni dodano: 08.02.2012 15:02

Dlaczego mróz może zabić?

Arktyczne mrozy nawiedzają Polskę. W nocy temperatura spada grubo poniżej -20 stopni Celsjusza. Ubranie na cebulkę i aktywność fizyczna mogą pomóc w przetrwaniu chłodów. Trzeba jednak uważać, bo taka temperatura może zabić człowieka. Co roku w naszym kraju zamarza kilkadziesiąt osób.

chłód dodano: 01.02.2012 14:09

Jak przyspieszyć kwitnienie ROŚLIN JEDNOROCZNYCH? Czy rośliny można posiać już jesienią?

Czy można przyspieszyć kwitnienie roślin wiosną? Jest na to sposób - wystarczy posiać je jesienią. Sprawdź, jakie gatunki roślin możesz wysiać już jesienią, żeby wczesną wiosną kwiaty zdobiły twój ogród.

jesień dodano: 23.10.2011 13:35

Jak prowadzić prace na budowie zimą?

Dzięki odpowiedniemu dobraniu technologii i materiałów nie trzeba przerywać prac, gdy na dworze temperatura spada poniżej +5 stopni Celsjusza. Ważne jest jednak dobre zabezpieczenie budowy przed śniegiem i mrozem. Mówimy, jak to zrobić.

budowa domu dodano: 24.01.2012 12:02

Bezpieczeństwo na lodzie. Jakiej grubości lód jest bezpieczny?

Jak co roku mróz jest przyczyną wypadków polegających na utonięciu pod lodem. Na zamarznięte zbiorniki wchodzą łyżwiarze i wędkarze - i często giną. Najczęstszą przyczyną wypadków na lodzie jest nieumiejętność racjonalnej oceny bezpieczeństwa i wytrzymałości lodu. Jaka jego grubość nie zagraża życiu ludzi? Czy polskie prawo przewiduje kary za spowodowanie zagrożenia na lodzie? Dowiedz się, w jakich warunkach wolno wchodzić na lód.

bezpieczeństwo dodano: 06.02.2012 00:52

POGODA w grudniu. Zima zaatakowała Europę. Gdzie w Europie atakuje zima?

Zima zaatakowała Europę. Pierwszy tydzień grudnia upłynął w Polsce po znakiem lekkich opadów śniegu i kilkustoponiowego mrozu. Z kolei nasi południowi sąsiedzi przeżywają prawdziwy atak zimy. Czy Polsce grożą rekordowo niskie temperatury? Mówimy, gdzie w Europie zaatakowała zima.

ATAK ZIMY Czechy dodano: 09.12.2012 16:11

Co robić, żeby woda nie zamarzła w rurach?

Na zamarzanie narażone są instalacje wodne prowadzone w pomieszczeniach nieogrzewanych lub ułożone poza budynkiem płytko pod powierzchnią gruntu. Jak do tego nie dopuścić? Mówimy, co robić, żeby woda nie zamarzła w rurach.

instalacja wodna dodano: 06.02.2012 09:03

Czy okna można montować zimą?

Montaż okien jest czynnością, która teoretycznie może być prowadzona nawet zimą - producenci okien nie wyrażają w tej kwestii sprzeciwu. Problemem może być jednak pianka montażowa. Jej producenci dopuszczają montaż okien zimą pod pewnymi warunkami.

montaż okien zimą dodano: 27.01.2012 18:21

Czy wiesz, że trzeba zabezpieczyć róże przed zimą? Jak to zrobić?

Pamiętaj, aby zawsze przed mrozami i śniegiem zabezpieczyć róże w swoim ogrodzie. Mówimy kiedy to zrobić, czym ochronić róże i  jak je okryć, by bez problemu przetrwały zimę.

chronić dodano: 28.10.2011 12:57
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Kasperski - kim jest? Partner Mariety Żukowskiej [KARIERA, RODZINA]

Wojciech Kasperski to reżyser, scenarzysta oraz producent filmów dokumentalnych i ...

mróz szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. mróz. Wszystko na temat mróz na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.