porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak słuchać bezpłatnie utworów trzech wybitnych polskich kompozytorów współczesnych?

Polscy kompozytorzy współcześni należą do jednych z najwybitniejszych twórców muzyki klasycznej. Gdzie można posłuchać utworów polskich kompozytorów za darmo?

muzyka online dodano: 16.12.2013 16:17

Co zagra Sinfonia Varsovia swojemu miastu w roku 2012? Kiedy odbędą się bezpłatne koncerty orkiestry Sinfonia Varsovia?

Jak co roku warszawska orkiestra Sinfonia Varsovia organizuje cykl bezpłatnych koncertów. W roku 2012 festiwal rozłożony jest na dwa październikowe weekendy. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

festiwal dodano: 11.10.2012 10:24

Szalone Dni Muzyki „ROSJA” już niedługo. Dlaczego warto tam być?

Jaka będzie trzecia edycja międzynarodowego festiwalu La Folle Journée – Szalone Dni Muzyki „ROSJA”? Sprawdź, gdzie i kiedy będzie można zobaczyć światowe gwiazdy! Sprawdź też, ile będą kosztowały bilety i gdzie dokładnie można słuchać rosyjskiej muzyki.

La Folle Journée dodano: 28.09.2012 14:07

Ile sonat skomponował Mozart?

Wolfgang Amadeusz Mozart tworzył prawdziwe arcydzieła, m.in. wielkie opery, symfonie i koncerty, ale też kameralne sonaty. Ile ich napisał?

kompozytorzy dodano: 09.11.2014 15:26

Co kwitnie w Ogrodach Muzycznych 2014?

To już czternasty raz. Festiwal Ogrody Muzyczne na dziedzińcu warszawskiego Zamku Królewskiego nie ustępuje pola latom biegnącym w trzecim tysiącleciu. W roku 2014 odbywa się w dniach 27 czerwca – 19 lipca. Tym razem na włoską nutę. Stąd podtytuł festiwalu: Evviva 'arte.

balet dodano: 01.07.2014 16:37

O czym opowiada opera "Madame Butterfly"?

Opera "Madame Butterfly", choć powstała ponad 100 lat temu, do dziś - gdy jest wystawiana - wypełnia po brzegi sale na całym świecie. Jedno z najsłynniejszych dzieł Giacoma Pucciniego to uniwersalna opowieść o miłości, wojnie i przepaści, jaka dzieli kulturę wschodu i zachodu. O czym opowiada "Madame Butterfly"?

kultura dodano: 25.04.2012 13:30

O czym opowiada opera "Traviata"? Poznaj burzliwą historię miłości poety i kurtyzany!

Słynna opera Giuseppe Verdiego od lat święci triumfy na całym świecie. Stała się równie popularna, co książka Aleksandra Dumasa "Dama kameliowa", na której oparto fabułę opery. O czym opowiada libretto "Traviaty"?

aria dodano: 25.04.2012 13:47

Letnia trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii. Gdzie wystąpią muzycy?

Młoda Polska Filharmonia – młodzieżowa orkiestra działająca pod opieką Fundacji Zwierciadło – rusza w letnią trasę koncertową, która odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2016r. Muzycy zagrają w Warszawie, Kazimierzu Dolnym oraz Poznaniu. W ramach ostatnich 8 tras koncertowych odbyło się 36 koncertów, które łącznie obejrzało blisko 40 tysięcy osób. Orkiestra pod batutą Adama Klocka wraz z energetycznym kwintetem VOŁOSI, zaprezentuje nowe aranżacje autorskich kompozycji zespołu. Wstęp na koncerty jest wolny.

Adam Klocek dodano: 01.07.2016 11:42
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
PAWEŁ PAWLIKOWSKI: kim jest reżyser filmu „Ida”?
PAWEŁ PAWLIKOWSKI: kim jest reżyser filmu „Ida”?

Paweł Pawlikowski urodził się w Polsce, ale jako 14-latek wyjechał ...

muzyka klasyczna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. muzyka klasyczna. Wszystko na temat muzyka klasyczna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.