porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia - jakie są?

Nadciśnienie tętnicze to choroba układu krążenia polegająca na stałym lub okresowym podwyższeniu ciśnienia tętniczego krwi. Nieleczone może doprowadzić do zawału czy udaru mózgu.

dodano: 07.03.2014 10:09

Jak mierzyć CIŚNIENIE KRWI?

Wysokie ciśnienie krwi stanowi duże zagrożenie dla serca, natomiast za niskie może utrudniać normalne funkcjonowanie. Dlatego ciśnienie trzeba kontrolować, by w razie potrzeby rozpocząć odpowiednie leczenie.

choroby dodano: 08.02.2012 06:58 | odpowiedz (1)

Jak leczyć nadciśnienie tętnicze?

Nadciśnienie tętnicze, to przewlekła choroba, której przyczyny somatyczne (cielesne) w 90% przypadków nie są znane. Na szczęście wiadomo jak zapobiegać i zwalczać nadciśnienie. Leczenie nadciśnienia nie jest bardzo skomplikowane - ale potrzebna jest systematyczność

ćwiczenia aerobowe dodano: 10.08.2013 15:28

Nadciśnienie. Jakie są sposoby jego obniżenia bez tabletek?

Nadciśnienie tętnicze jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie. Nadciśnienie występuje, gdy jego wartość przekracza 140/90 mmHg. Wysokie ciśnienie krwi można łatwo obniżyć bez leków. Jak to zrobić?

choroba dodano: 30.04.2013 20:16

Jakie ĆWICZENIA NA OBNIŻENIE CIŚNIENIA TĘTNICZEGO? Jak ćwiczyć, aby sobie nie zaszkodzić?

Jeśli będziesz regularnie się ruszać, ćwiczyć już po miesiącu twoje ciśnienie się obniży. Jednak dla osób z nadciśnieniem tętniczym nie każda aktywność fizyczna jest wskazana.

CIŚNIENIE ćwiczenia dodano: 22.06.2012 13:52

Jak OBNIŻYĆ CIŚNIENIE krwi domowymi sposobami?

Mniej tłustego i słodkiego, umiar w użyciu soli, więcej różu i zieleni w twoim otoczeniu oraz lawendowa aromaterapia pomogą obniżyć niewielkie nadciśnienie. Niewielkie - to znaczy nie przekraczające wartości 160/89 mmHg. Przedstawiamy domowe sposoby na obniżenie ciśnienia krwi.

ciśnienie krwi dodano: 03.01.2013 10:42

Jakie ciśnienie jest prawidłowe? Prawdy i mity o ciśnieniu tętniczym krwi

Uważasz, że nie musisz mierzyć ciśnienia, bo przecież tylko osoby starsze lub otyłe mają je za wysokie. Czy tak jest rzeczywiście? Ciśnienie w normie to szansa na dłuższe życie. Poznaj 12 prawd i mitów o ciśnieniu tętniczym krwi - czy ciśnienie atmosferyczne wpływa na ciśnienie tętnicze, czy nadciśnienie można wyleczyć, czy sól podwyższa ciśnienie?

ciśnienie krwi dodano: 05.08.2013 15:49

Jak OBNIŻYĆ CIŚNIENIE krwi bez leków, DOMOWYMI SPOSOBAMI?

Ciśnienie krwi rośnie po wysiłku i kiedy się zdenerwujemy. Może także skoczyć z radości i z wściekłości, gdy nasi znowu przegrywają. Przewlekły stres lub częste napięcia mogą wręcz doprowadzić do nadciśnienia. Skoki ciśnienia po kawie są mocno przereklamowane, za to alkohol podwyższa je znacznie. Jeśli ciśnienie skacze ci tylko do wartości 140/90 mmHg, możesz spróbować obniżyć je domowymi sposobami.

ciśnienie dodano: 25.09.2012 17:33

Awokado - egzotyczny owoc z niezwykłymi właściwościami

Awokado coraz częściej gości na naszych stołach. Jest smaczne i pożywne. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak niezwykłe ma działanie zdrowotne. Co jest takiego szczególnego w tym egzotycznym owocu?

awokado dodano: 22.06.2016 13:39

Solić czy nie solić? Jakie są zalety soli kuchennej?

Solić czy nie solić? Lekarze, a zwłaszcza kardiolodzy, nie mają watpliwości - oczywiście nie solić, bo sól zwiększa ryzyko chorób serca. Ostatnio pojawia się jednak coraz więcej głosów, żeby całkowicie z soli nie rezygnować, ponieważ jest ona również potrzebna naszemu organizmowi. Co wiemy o zaletach soli kuchennej?

solenie potraw dodano: 22.06.2016 10:25
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Preppers - kto to jest?
Preppers - kto to jest?

Preppers to człowiek przygotowany na każde zagrożenie. Ma wybudowany schron ...

nadciśnienie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. nadciśnienie. Wszystko na temat nadciśnienie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.