porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Puchar Świata w biegach narciarskich i Tour de Ski - jak naliczane są punkty?

Biegi narciarskie rozgrywane są na trzy sposoby: ze startu indywidualnego, ze startu wspólnego lub na dochodzenie (inaczej: bieg pościgowy). Czym się one różnią? Jak naliczane sa punkty w Pucharze Świata w biegach narciarskich i w turnieju Tour de Ski?

bieg na dochodzenie dodano: 11.01.2012 14:44

Biegówki w okolicy Warszawy - gdzie biegać na nartach w pobliżu stolicy?

Dokąd wybrać się na narty biegowe w okolicy Warszawy? Do przemierzania na nartach biegowych nadaje się praktycznie każda nieodśnieżana i nieposypana solą droga, ale najlepiej biega się po leśnych ścieżkach. Stąd w najlepszej sytuacji są mieszkańcy miast, takich jak Warszawa, które sąsiadują z lasami.

biegówki dodano: 30.11.2014 16:48

Gdzie na biegówki w pobliżu Krakowa?

Gdzie jechać na biegówki w pobliżu Krakowa? O ile po sukcesach Adama Małysza Polacy nie rzucili się masowo na skoki narciarskie, to dobra passa Justyny Kowalczyk przysparza coraz więcej fanów nartom biegowym. Dlatego mówimy o trasach narciarskich dla biegaczy w okolicy Krakowa.

biegówki dodano: 30.11.2014 16:19

Gdzie na biegówki w Polsce: Jakuszyce, Kościelisko, Beskid Wyspowy

Biegówki w górach to, jak podkreśla wielu amatorów tego sportu, zupełnie inna historia. Nie tyle nawet ze względu na wysokości co zdecydowanie inne powietrze, widoki i klimat biegania niż w okołomiejskich lasach. Zobacz, gdzie jechać na biegówki w Polsce.

biegówki dodano: 26.10.2014 16:15

FERIE 2012. Gdzie tanio pojechać na narty w Polsce? Co oferują GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE i GOŁDAP zwana mazurskim Zakopanem?

Chcesz wyjechać na narty, ale obawiasz się, że nie będzie cię na to stać? Niepotrzebnie. Są miejsca w Polsce, gdzie możesz poszusować i nie wydać majątku. Należy do nich m.in. Gołdap z ośrodkiem narciarskim oferującym kilka tras zjazdowych i biegowych, tor saneczkowy oraz najdłuższy w północnej Polsce wyciąg krzesełkowy. Podpowiadamy, w jakie miejsca w północnej Polsce i w Górach Świętokrzyskich warto wybrać się na narty w czasie ferii.

ceny dodano: 04.02.2012 14:20 | odpowiedz (2)

Co to jest kombinacja norweska?

Kombinacja norweska łączy biegi i skoki narciarskie, a zatem jest rywalizacją dla narciarzy wszechstronnych. Zwykle rozgrywane są trzy konkurencje kombinacji norweskiej: konkurs indywidualny, konkurs drużynowy i sprint drużynowy. Na czym polega każda z nich?

biegi narciarskie dodano: 25.01.2012 16:36

Czy biegi narciarskie to sport kontuzjogenny?

Po kolejnych sukcesach Justyny Kowalczyk biegi narciarskie stają się edną z ulubionych dyscyplin sportowych Polaków. Czy każdy może trenować ten sport i czy istnieje duże ryzyko kontuzji?

biegi narciarskie dodano: 18.02.2012 14:40 | odpowiedz (1)

Narty w Dolomitach - raj dla miłośników białego szaleństwa. Dlaczego warto tam pojechać?

Podobno nie ma drugich tak niezwykłych gór jak Dolomity. Kto wstanie wcześnie, zobaczy, jak stają się obłędnie czerwone w świetle wschodzącego słońca. Wraz z położonymi niżej dolinami trafiły w 2009 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Ale nie tylko piękno górskiej natury robi wrażenie na przybywających tu turystach. W oszołomienie może też wprawić tamtejsza infrastruktura narciarska. Najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego panują w dolinach Val di Sole, Val di Fiemme i Val di Fassa.

Alpy dodano: 21.11.2011 12:45

Val di Fiemme – Włochy. Czy to dobre miejsce na narty?

Włochy to mekka dla fanów szusowania na nartach. Jest tam mnóstwo świetnie zorganizowanych miejsc, w których można pojeździć na nartach. Jednym z nich jest region Val di Fiemme zwany przedsionkiem Dolomitów. Mówimy, dlaczego warto się tam wybrać, jakie trasy zjazdowe są do dyspozycji i ile kosztują skipassy.

ceny karnetów dodano: 20.12.2011 00:09

Jak przedstawia się program turnieju Tour de Ski 2015 w biegach narciarskich?

W roku 2015 odbywa się dziewiąta edycja noworocznego turnieju w biegach narciarskich. Tym razem zawody Tour de Ski kobiet i mężczyzn nie obejmą przełomu roku, bowiem rozpoczynają się 3 stycznia w Niemczech. Ich kolejne etapy to Szwajcaria i Włochy.

biegi narciarskie dodano: 27.12.2014 18:27
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Magda Prokopowicz: kim była?
Magda Prokopowicz: kim była?

Magdalena Prokopowicz zachorowała na raka w wieku 27 lat. Nie ...

narciarstwo biegowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. narciarstwo biegowe. Wszystko na temat narciarstwo biegowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.