porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego warto czytać harlequiny?

Harlequin to książki o miłości, uczuciu i namiętności. Kobiety czytając taką książkę mogą przeżyć coś, czego w realnym świecie nigdy nie doświadczą. Śledząc losy bohaterów mogą uczyć się na ich błędach. Po przeczytaniu takiej książki mogą wprowadzić do swojego związku trochę świeżości.

czytanie dodano: 04.11.2011 10:01

Czego możemy nauczyć się od dzieci?

Teoretycznie to dzieci poprzez obserwację rodziców przejmują ich nawyki, poglądy. W praktyce jednak dorośli także mogą nauczą się wiele od swoich podopiecznych. Na co warto zwrócić uwagę w relacji z dzieckiem? Czego możemy im zazdrościć? Co z ich zachowania warto przenieść w dorosłe życie? Mówimy, czego możemy nauczyć się od dzieci.

dorośli dodano: 15.04.2013 09:29

Sześciolatki do szkół - czy sześcioletnie dzieci są gotowe, by pójść do szkoły?

Rząd przyjął nowelizację ustawy o oświacie, która przyniosła zmiany w reformie edukacji. Wbrew wcześniejszym założeniom sześciolatki obowiązkowo pójdą do szkół nie jak planowano 1 września 2012 roku, ale w 2014 r. Obowiązek szkolny został przesunięty o 2 lata. Czy jednak 6-letnie dzieci nadają się do szkoły?

6-latki w szkole dodano: 01.02.2012 16:49 | odpowiedz (1)

Jak zachęcić dziecko do chodzenia do szkoły?

Twoje dziecko myśli o szkole niechętnie. Bądź kreatywna i pokaż mu, jak zmienić przykry obowiązek w świetną zabawę. Wystarczy fragment ściany oraz farba o specjalnym przeznaczeniu (tablicowa, magnetyczna i pod marker) i już dziecko ma gdzie rysować, pisać kredą lub flamastrami albo wieszać na magnesy swoje prace. Takie otwierające pole dla wyobraźni produkty sprawdzą się w całym domu, na każdej płaskiej powierzchni. Przykładowo w kuchni dzięki nim zyskasz tablicę na wiadomości i listę zakupów.

szkoła dodano: 26.08.2013 10:44

XVI Warszawski Festiwal Nauki. Na co się wybrać z dzieckiem?

Czy fizyka jądrowa i biologia molekularna są ciekawe dla dzieci? Tak jeśli poznają je podczas warszawskiego festiwalu nauki. Tajniki fizyki, chemii czy biologii pod okiem profesorów jawią się jako dobra zabawa, a przy okazji pomagają zrozumieć świat. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się z dzieckiem na festiwal nauki.

biologia dla dzieci dodano: 22.09.2012 11:04

Jaką metodą Eva Minge uczy się angielskiego?

Projektanta Eva Minge ma dość bycia pośmiewiskiem. Celebrytka postanowiła nauczyć się języka angielskiego. Od dłuższego czasu jest pilną uczennicą.

angielski dodano: 18.09.2011 14:57

Jak nauczyć dziecko DZIELENIA SIĘ?

Na placu zabaw słyszysz, jak twoje dziecko ciągle krzyczy „to moje” albo też siłą odbiera kolegom swoje zabawki? Zamiast bawić się z innymi dziećmi, walczy o swoje (a także cudze) rzeczy? Czas nauczyć malca sztuki dzielenia się. To umiejętność, która bardzo mu się przyda.

dzieci w piaskownicy dodano: 20.08.2012 07:36

Jak zmotywować dziecko do nauki?

Bez względu na wiek, twoje dziecko codziennie stoi przed wyborem: nauka czy rozrywka? Pokaż mu, że szkolne obowiązki to również przyjemność i zmotywuj je do pracy. Pamiętaj, że dziecko uczy się dla siebie, nie dla CIEBIE.

dziecko do szkoły dodano: 21.09.2012 14:21

Jakie choroby są dziedziczne? Choroby genetyczne - objawy i przyczyny

Genetycy poświęcają im całe naukowe życie i wciąż szukają skutecznych sposobów ich wykrywania. Mimo to większości z nich nie da się przewidzieć nawet na etapie przygotowań do ciąży. Sprawdź, jakie choroby są dziedziczne.

Atrofia mięśniowa dodano: 04.06.2013 10:37

Jakie są znane aforyzmy o nauce?

Czym jest mądrość i nauka? Wielu próbowało znaleźć odpowiedź na to pytanie. Prezentujemy wybrane aforyzmy o nauce.

AFORYZMY dodano: 15.06.2012 15:11
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
 Edyta Bielak-Jomaa - kim jest? Co o niej wiemy? [KARIERA, RODZINA]
Edyta Bielak-Jomaa - kim jest? Co o niej wiemy? [KARIERA, RODZINA]

Edyta Bielak-Jomaa będzie nowym Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Podczas ...

nauka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. nauka. Wszystko na temat nauka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.