porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

CESARSKIE CIĘCIE: ile kosztuje w szpitalu państwowym i prywatnym? Cena cesarski

Cesarskie cięcie w szpitalu państwowym jest za darmo, ale pod warunkiem, że jest konieczne. NFZ nie finansuje cesarki na życzenie. By urodzić dziecko przez cc, muszą być spełnione wskazania zdrowotne. Natomiast w prywatnych klinikach cesarskie cięcie na życzenie wykonuje się bez przeszkód, ale to kosztuje. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za cesarskie cięcie?

cena cc dodano: 03.03.2013 20:34

Leczenia za granicą w ramach NFZ: Jakie zabiegi za granicą nie są finansowane przez NFZ?

W 2014 roku wejdzie w życie ustawa o możliwości pobierania świadczeń zdrowotnych poza granicami kraju. NFZ będzie refundował większość zabiegów, którym poddajemy się w Polsce. Mówimy, jakie zabiegi za granicą nie są finansowane przez NFZ.

dyrektywa transgraniczna dodano: 30.10.2013 12:55

Co to jest eWUŚ? Jakie zmiany czekają pacjentów od 1 stycznia 2013?

Nadchodzi rewolucja przy rejestrowaniu się u lekarza i w szpitalu. Od stycznia 2013 roku nie trzeba będzie okazywać ubezpieczenia. Jak NFZ chce zweryfikować, czy potencjalny pacjent jest ubezpieczony? Mówimy, co to jest eWUŚ i co zmieni w polskim systemie zdrowia.

elektroniczna Weryfikacja dodano: 29.12.2012 21:46

Jak uzyskać EKUZ? Gdzie wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Wyjeżdżając do krajów UE, nie zapomnij zadbać o ubezpieczenie zdrowotne. Zobacz, jak wyrobić kartę EKUZ, która uprawnia do opieki medycznej w krajach UE i EFTA. Mówimy, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

EKUZ dodano: 09.07.2013 15:47

Leczenie poza granicami kraju, czyli transgraniczna opieka zdrowotna. Kiedy i jak będzie można swobodnie korzystać z lekarza za granicą?

Po wejściu w życie dyrektywy Unii Europejskiej o transgranicznej opiece zdrowotnej pacjent będzie mógł skorzystać z pomocy medycznej w dowolnym kraju UE nie tylko w sytuacjach nagłych, jak to jest obecnie. Będzie mógł także zaplanować sobie leczenie. Kiedy będzie można bez ograniczeń leczyć się poza Polską?

dyrektywa Parlamentu Europejskiego dodano: 15.12.2012 14:46

SANATORIUM: jak wyjechać ze skierowaniem NFZ? Za co fundusz nie zapłaci?

Polscy seniorzy do sanatoriów jeżdżą od lat i miewają na ich temat zróżnicowane opinie. Z jednej strony to najtańsza opcja urlopowa – dzięki dofinansowaniu NFZ czy ZUS na trzytygodniowy pobyt nie wydaje się więcej niż kilkaset złotych. Z drugiej – takie tanie wakacje mają swoje niezbywalne wady

Ciechocinek dodano: 15.02.2013 18:07

Leczenia za granicą w ramach NFZ: Jakie zabiegi można zrobić za granicą?

Od 2014 roku będziemy mogli leczyć się w dowolnym kraju Unii Europejskiej. Koszty pokryje NFZ. Pacjent ze skierowaniem od lekarza będzie mógł wybrać, czy chce je zrealizować w Polsce, czy za granicą. Mówimy, jakie zabiegi można zrobić za granicą.

leczenie za granicą dodano: 30.10.2013 13:34

Kim jest Jacek Paszkiewicz, prezes NFZ? Dlaczego minister Arłukowicz zgłosił wniosek o jego odwołanie?

Jacek Paszkiewicz pełni funkcję prezesa NFZ od 2007 roku. Na wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza prawdopodobnie zostanie odwołany ze stanowiska przez premiera Donalda Tuska. Dlaczego Arłukowicz zabiegał o odwołanie Paszkiewicza? Co było przyczyną tej dymisji?

Bartosz Arłukowicz dodano: 25.05.2012 16:44

EKUZ: wniosek. Skąd wziąć, jak wypełnić, gdzie złożyć WNIOSEK o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Planujesz wakacje za granicą, w którymś z państw UE? Zabierz ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ, dzięki której w razie wypadku lub nagłej choroby będziesz mógł skorzystać z opieki medycznej. Mówimy, gdzie i jak składać wniosek o EKUZ.

EKUZ dodano: 20.05.2013 17:11

Jak długo trzeba czekać na wizytę dziecka u lekarza specjalisty?

Klienci publicznych placówek medycznych wiedzą, jak trudno jest zarejestrować się i doczekać wizyty u lekarza. Nie inaczej jest w przypadku dzieci. Czy wiesz, że mali pacjenci muszą czekać nawet rok na badanie u specjalisty?

badania dodano: 04.10.2011 15:39
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Kraśko – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Piotr Kraśko – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Znany prezenter Piotr Kraśko pochodzi z rodziny o tradycjach dziennikarsko-telewizyjnych ...

NFZ szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. NFZ. Wszystko na temat NFZ na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.