porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Magnez - jaką rolę pełni w organizmie?

Magnez jest jednym z najcenniejszych biopierwiastków i znajduje się niemal we wszystkich komórkach, a także bierze udział w większości procesów zachodzących w naszym organizmie. Zobacz, za co jeszcze odpowiedzialny jest magnez i czym może grozić zbyt niski lub zbyt wysoki poziom magnezu w organizmie.

kości dodano: 14.07.2016 15:27

Niewydolność wielonarządowa - co to jest?

Wstępne wyniki sekcji zwłok Roberta Leszczyńskiego, który zmarł 1 kwietnia, wskazują, iż do jego zgonu doszło na skutek niewydolności wielonarządowej. Wielu z nas zastanawia się – co mu właściwie było?

dodano: 09.04.2015 10:23

Kto może zostać DAWCĄ NERKI?

Przeszczep nerki to często jedyna szansa na powrót do zdrowia, a nawet uratowanie życia osobom z niewydolnością nerek. Choć chyba każdy z nas poświęciłby własny organ najbliższej osobie, nie każdy może to zrobić. Sprawdź, kto może zostać dawcą nerki.

dawca organów dodano: 01.09.2014 13:47

Jak długo można żyć na dializach?

Niewydolność nerek powoduje zatrucie całego organizmu i rozwój wielu schorzeń, takich chociażby jak nadciśnienie tętnicze czy niedokrwistość. Dla osób, które na nią cierpią, szansą na dalsze życie jest dializoterpia. Nie jest ona idealnym rozwiązaniem, ponieważ sztuczna nerka nie zastąpi naturalnej.

dializa dodano: 25.10.2013 13:11

Kiedy badamy stężenie kreatyniny? Jaka jest norma kreatyniny w krwi i moczu?

Dzięki badaniu kreatyniny lekarz może określić, na ile sprawnie pracują nasze nerki. O ile wynik poniżej normy zazwyczaj nie jest niepokojący, o tyle wyższy niż powinien sugeruje poważne kłopoty z wydolnością nerek. Jak bada się stężenie kreatyniny? Jaka jest norma kreatyniny w krwi i moczu?

badania poziomu kreatyniny dodano: 30.06.2013 11:41

Jak zrobić MAKIJAŻ NA KARNAWAŁ? Jak ukryć worki i cienie pod oczami?

Przyczyną worków pod ocza są zaburzenie krążenia limfy lub genetyczna skłonność do odkładania się w tym miejscu tkanki tłuszczowej. Sine cienie często dziedziczymy. Sięgasz po coraz droższe kremy lub ukrywasz je pod warstwą korektora i podkładu. Czy możesz zrobić coś więcej?

ALERGIA dodano: 29.12.2011 11:31 | odpowiedz (1)

Groźny wirus NCOV - co to za wirus, który atakuje w Europie? Jakie objawy i drogi zarażenia?

W Europie pojawił się nowy, śmiertelny wirus NCOV, który może przenosić się na człowieka. Do tej pory tylko 11 osób na świecie padłą ofiarą wirusa. Aktualnie wiadomo, że 3 osoby w Wielkiej Brytanii walczą o życie. Mówimy, czym jest wirus NCOV i kto może na niego zachorować.

Arabia Saudyjska dodano: 18.02.2013 06:42

Jaką funkcję w organizmie pełnią nerki?

Nerki są najważniejszym narządem naszego układu wydalniczego. Są filtrem, którego uszkodzenie może stanowić zagrożenie dla życia. Dobrze pracujące usuwają z krwi większość zanieczyszczeń.

choroby nerek dodano: 13.03.2012 23:48
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Waluś, bojownik czy pospolity morderca?

Nacjonaliści i neofaszyści mają powody, żeby podziwiać nacjonalistę i neofaszystę ...

niewydolność nerek szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. niewydolność nerek. Wszystko na temat niewydolność nerek na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.