porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie artykuły pielęgnacyjne są niezbędne w pierwszych miesiącach życia dziecka?

Odciągajac nadmiar śluzu z noska swojego dziecka lub podstawiajac dłoń pod buzię, z której ulewa się pokarm uświadomisz sobie jak jak niezmierzone są pokłady twojej miłości i cierpliwości. Co jeszcze będzie potrzebne w pierwszych miesiącach życia dziecka?

kosmetyka dodano: 30.04.2012 16:41

W jakich sytuacjach noworodkowi należy zrobić operację plastyczną?

W wielu przypadkach poród stanowi tak ogromny wysiłek dla dziecka, że przez kilka dni po nim mogą mieć jeszcze wydłużoną i spłaszczoną główkę, a buzię czerwoną i pomarszczoną.

deformacja dodano: 30.04.2012 16:38

O czym mówi skala Apgar?

Skala Apgar służy do wstępnej oceny stanu zdrowia noworodka w pierwszej, trzeciej i piątej minucie życia. Punkty, maksymalnie 10, przyznawane są podczas sprawdzania pięciu aspektów: oddychania, koloru skóry, pulsu, napięcia mięśniowego i reakcji na bodźce. Każdy z nich otrzymuje od 0 do 2 punktów.

oddychanie dodano: 01.09.2011 14:51

Ile snu potrzebuje noworodek, a ile niemowlę?

Ilość snu zależy od wieku i jest regulowana indywidualnie. Warto pamiętać, że zdrowy sen jest sprzymierzeńcem naszego dziecka w prawidłowym rozwoju.

niemowlę dodano: 04.10.2011 07:26

Do czego służy SKALA APGAR? O czym mówi liczba punktów w skali Apgar?

Skala Apgar - Ocena czynności życiowych dziecka. Na sali porodowej, natychmiast po przyjściu dziecka na świat do akcji wkraczają położne. Usłyszysz, jak rozmawiają o skali Apgar i pomiarach dziecka - o co w tym wszystkim chodzi? Skala Apgar - punktacja noworodka - Niemowlę

dziecko po porodzie dodano: 08.04.2013 23:29

W co wyposażyć DOMOWĄ APTECZKĘ, gdy rodzi się DZIECKO?

W co wyposażyć DOMOWĄ APTECZKĘ, gdy rodzi się DZIECKO? Na co dzień, okazjonalnie i na wszelki wypadek - gdy w domu pojawia się noworodek, w domowej apteczce powinno się znaleźć sporo miejsca na rzeczy, o których wcześniej nawet byście nie pomyśleli.

apteczka dla noworodka dodano: 08.04.2013 23:27

Czym zajmuje się personel szpitala na oddziale noworodkowym?

Podczas pobytu na oddziale noworodkowym małe dzieci przechodzą pierwsze badanie pediatryczne wykonywane przez dyżurnego pediatrę neonatologa. Po tych badaniach dowiesz się czy twoje dziecko nie ma wad wrodzonych.

kobieta dodano: 30.04.2012 16:37

PIERWSZE TYGODNIE ŻYCIA DZIECKA. Co lubi noworodek?

Pierwsze tygodnie życia są kluczowe dla rozwoju dziecka. Układ nerwowy noworodka jest wtedy bardzo wrażliwy na wszelkie bodźce, a zmierzenie się z nieznanym światem to dla niego wielki stres. W przystosowaniu się do nowej sytuacji pomoże niemowlęciu bliski kontakt z rodzicami.

bezpieczny noworodek dodano: 26.10.2011 13:30

Fizjologiczne odruchy u noworodka - wszystko co powinnaś wiedzieć o rozwoju dziecka

Pierwsze badanie noworodka odbywa się w sali porodowej, badane są odruchy noworodka. Zaraz po porodzie lekarz kontroluje, czy dziecko reaguje na bodźce tak, jak powinno. W ten sposób sprawdza, czy układ nerwowy malca funkcjonuje prawidłowo. Pierwsze chwile dziecka są najważniejsze. Ciąża i dziecko - przeczytaj nasz poradnik. 

bodźce dodano: 27.10.2011 23:23

Co to jest SKALA BRAZELTONA? Jak bada się stan emocjonalny dziecka?

To pojęcie coraz częściej przewija się przez fora internetowe, poświęcone ciąży i opiece nad noworodkiem. Coraz częściej używają go również lekarze. Tylko co to właściwie oznacza? Co to jest SKALA BRAZELTONA?

badania po porodzie dodano: 04.04.2012 08:49 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]

Ola Ciupa najczęściej kojarzona jest z teledyskami Donatana. Jednak piękna ...

noworodek szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. noworodek. Wszystko na temat noworodek na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.