porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Meldunek – czy właściciel mieszkania ryzykuje, meldując lokatora?

Wielu wynajmujących obawia się zameldowania najemcy w wynajmowanym lokalu, a jednocześnie obowiązek meldunku spoczywa na każdym obywatelu. Czy taka sytuacja może stwarzać problemy?

meldunek dodano: 18.11.2014 13:28

Czy można się zameldować w wynajętym mieszkaniu?

Sporą część mieszkańców miast stanowią osoby, które swoje mieszkania wynajmują. Bardzo często w momencie wypełniania dokumentów czy formularzy przeżywają rozterkę: czy w rubryce „adres ”wpisać adres zameldowania, czy adres zamieszkania? Czy wynajem mieszkania zawsze wiążę się z posiadaniem dwóch adresów?

meldunek dodano: 19.11.2014 13:08 | odpowiedz (1)

Czy meldunek w Polsce jest obowiązkowy?

Obowiązek meldunkowy istnieje w Polsce od 1974 roku. Od tego czasu przestarzały przepis uprzykrzył już życie niejednemu przeciętnemu obywatelowi. Jednak czy rzeczywiście każdy obywatel Polski musi być zameldowany? Czy adres zameldowania i zamieszkania w świetle prawa powinien być taki sam?

meldunek dodano: 23.09.2013 09:18

Jak się zameldować? [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

Wbrew licznym zapowiedziom na razie nie zlikwidowano obowiązku meldunkowego. Nastąpi to być może dopiero w 2016 r. Wymeldowanie i zameldowanie w nowym miejscu od 2013 r. jest jednak łatwiejsze niż wcześniej. Jak przebiega ten proces?

ewidencja ludności dodano: 19.11.2014 12:39 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adolf Eichmann. Życie i śmierć nazisty

Adolf Eichmann, sprawca jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości, główny ...

obowiązek meldunkowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. obowiązek meldunkowy. Wszystko na temat obowiązek meldunkowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.