porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak przygotować oczko wodne do zimy?

Jesienią życie w ogrodowym jeziorku powoli zamiera. Na zimę duże stawy można zostawić własnemu losowi, uwagi wymagają natomiast niewielkie oczka wodne. Trzeba je przygotować tak, by znajdujące się w nim rośliny i ryby przetrwały do wiosny. Jak przygotować oczko wodne do zimy?

oczko wodne zima dodano: 04.10.2013 16:12

Czy można mieć oczko wodne na balkonie?

Oczko wodne wcale nie jest zarezerwowane dla posiadaczy ogródków. Można je zrobić także na balkonie czy tarasie. Zobacz jak zrobic oczko wodne na balkonie. 

balkon dodano: 02.07.2012 14:26

CO ROBIĆ, żeby w oczku wodnym nie rosły glony?

Tylko oczko wodne, w którym jest czysta woda może być ozdobą ogrodu. Niestety często przypomina zarastające glonami bajorko, z którym więcej kłopotu niż radości. Na szczęście są sposoby, żeby się ich pozbyć. Gdy glony znowu atakują oczko wodne?

czysta woda dodano: 17.04.2012 17:48 | odpowiedz (1)

Jak zbudować oczko wodne?

Budowa oczka wodnego nie stanowi większego problemu pod kątem trudności wykonania. Zobacz sam, jak to się robi
beton dodano: 27.09.2013 15:42

Jakie elementy ogrodu można wykonać z kamienia?

Z kamienia można wykonać wiele różnych elementów wystroju ogrodu. Kamienne murki i ogrodzenia, schody, taras, ścieżki, skalniak, obramowanie oczka wodnego czy kamienne rzeźby – to przykłady zastosowania kamienia w aranżacji ogrodu.

kamień w ogrodzie dodano: 12.08.2013 12:59

O czym należy pamiętać zakładając staw w ogrodzie?

Oczko wodne jest ważnym elementem kompozycji ogrodu, dlatego dobrze jest założyć je w takim miejscu, by było widoczne z pomieszczeń, w których najczęściej przebywamy lub z tarasu. Co jeszcze warto wiedzieć zakładając oczko wodne?

glony dodano: 22.08.2013 20:19

Jak dbać o oczko wodne, żeby nie rozrastały się w nim glony?

Żeby oczko wodne było prawdziwą ozdobą ogrodu, powinno mieć czystą wodę bez nadmiernej ilości glonów i zdrowe rośliny. W małym zbiorniku wodnym, pozbawionym równowagi biologicznej, nie następuje proces samooczyszczania. Efekt? Tzw. kwitnąca woda, czyli rozrost glonów. Zobacz, jak temu zaradzić.

glony dodano: 27.12.2011 14:56

Glony w oczku wodnym - jak się ich pozbyć?

Jak się pozbyć glonów z oczka wodnego? Tylko zadbane oczko wodne jest ozdobą ogrodu. Tymczasem często rozwijają się w nim glony i staw zaczyna przypominać zarastające brunatnym kożuchem bajorko. Zwalczanie glonów w oczku wodnym - jak to robić?

glony dodano: 20.08.2013 17:57

Oczko wodne - jak o nie dbać?

Woda w ogrodzie wzbogaca jego architekturę, nawilża powietrze, a jej szmer pomaga nam się zrelaksować. Pielęgnacja oczka wodnego wymaga jednak sporo pracy. Ułatwią ją specjalistyczne narzędzia i wnikliwa obserwacja wody. Jak dbać o oczko wodne w ogrodzie?

oczko na działce dodano: 06.05.2013 12:59

Co zrobić, żeby oczko wodne nie było wylęgarnią komarów?

Komary potrafią skutecznie popsuć radość z przebywania w ogrodzie. Dlatego dużo osób nie buduje oczka wodnego w obawie przed ich plagą. Czy słusznie? Oczko wodne bez komarów - czy to możliwe?

jak się pozbyć komarów dodano: 09.03.2015 17:22
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]

Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji 2015. Była wokalistka zespołu Varius ...

oczko wodne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. oczko wodne. Wszystko na temat oczko wodne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.