porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak poprawić wzrok? Gimnastyka dla oczu

Fitness oczu – wykonuj go przy każdej okazji. Ukryta za ciemnymi okularami, nawet w tramwaju nie będziesz wzbudzała sensacji.

fitness dodano: 07.02.2012 06:42

ĆWICZENIE WZROKU. Jak ćwiczeniami poprawić sobie wzrok?

Już nie tylko specjaliści medycyny naturalnej, ale i ci od medycyny akademickiej wiedzą, że odpowiednie ćwiczenia mogą opóźnić ryzyko wystąpienia niektórych wad wzroku; mało tego - również powstrzymać już istniejące wady, a nawet poprawić widzenie!

ćwiczenia oczu dodano: 04.11.2011 09:08

Jakie działanie ma luteina

Preparaty zawierające luteinę polecane są osobom nadmiernie eksploatującym swój wzrok. Długie godziny przed monitorem komputera lub telewizorem, jak również praca w pełnym słońcu nie przysłużą się kondycji jednego z najważniejszych zmysłów jakim dysponujemy.
absorpcja światła dodano: 18.03.2013 11:23

Co jeść, żeby mieć zdrowe oczy?

Podrażnione, zaczerwienione, suche i piekące... Aby uniknąć takich dolegliwości, nie wystarczy dbać o oczy od zewnątrz, niezbędna jest także odpowiednia dieta. Zanieczyszczone pyłami i spalinami powietrze, kurz domowy to czynniki niesprzyjające oczom, ale przy dzisiejszym stylu życia nie jesteśmy w stanie ich uniknąć. Skutkiem tego bywają z pozoru banalne dolegliwości oczu. By trwale wzmocnić oczy, trzeba zadbać, by w diecie pojawiły się składniki niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania.

dieta dodano: 01.01.2014 19:55

ZAĆMA. Jakie są jej OBJAWY? Jak ją leczyć?

Zaćma utrudnia normalne funkcjonowanie nie tylko ludziom w podeszłym wieku. Jej objawy często występują już u osób po pięćdziesiątce, które mają przed sobą jeszcze wiele lat aktywności zawodowej. A zaćma może im uniemożliwić pracę. Na szczęście okuliści dobrze sobie z radzą z tą chorobą oczu.

fakoemulsyfikacja dodano: 04.03.2012 08:58

Okulary czy soczewki kontaktowe? Co lepsze dla moich oczu?

Dawniej osoby mające problemy ze wzrokiem miały do wyboru tylko okulary. Ostatnio coraz więcej zwolenników zyskują soczewki kontaktowe, choć są droższe i wymagają więcej zachodu przy zakładaniu i zdejmowaniu. W przeciwieństwie do okularów trzeba też przestrzegać czasu ich noszenia. Czy mimo to warto je kupić? Oto wady i zalety okularów i soczewek.

jak dobrać soczewki dodano: 05.03.2012 00:56

Myszą po oczach, czyli o tym jak komputer osłabia wzrok. Zadbaj o wzrok przed monitorem!

Siedzenie przed ekranem komputera to ciągła walka ze zmęczeniem i zesztywnieniem różnych mięśni. Oczy, wyposażone w mocne mięśnie, na ogół ją wygrywają. Starają się sprostać patrzeniu w migający ekran, pracując tak, byśmy widzieli wyraźny obraz. Ale w końcu dają o sobie znać koszty tych zwycięstw. Dowiedz się czemu patrzenie w monitor szkodzi oczom i jak przeciwdziałać szkodom.

jak chronić wzrok dodano: 06.03.2012 09:43 | odpowiedz (1)

ZAĆMA OBJAWY i LECZENIE. Jakie są metody leczenia zaćmy?

Zaćma, czyli zmętnienie soczewki nieuchronnie prowadzi do ślepoty. Ale dziś to nie jest już wyrok - po krótkiej, bezbolesnej operacji można nie tylko odzyskać wzrok, ale jeszcze poprawić jakość widzenia.

emulsyfikacja płynowa dodano: 27.12.2012 10:01 | odpowiedz (1)

O jakich problemach psychicznych świadczą choroby oczu?

Oczy dają nam możliwość widzenia. Choroby oczu mogą oznaczać, że pewnych rzeczy w swoim życiu widzieć nie chcemy. Sprawdź prawdopodobne emocjonalne przyczyny chorób oczu.

choroby oczu dodano: 12.11.2013 18:51

Nowoczesne metody badania oczu - jakie są?

Tak długo, jak mamy sokoli wzrok nie interesujemy się badaniami, dzięki którym można ocenić jego kondycję. Ale na wszystko przychodzi czas – także na badanie wzroku.

badania oczu przegląd dodano: 03.01.2014 10:38
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

oczy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. oczy. Wszystko na temat oczy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.