porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

REMONT. Co można odliczyć od podatku?

Remont to olbrzymi wydatek dla domowego budżetu. Część pieniędzy możemy jednak odzyskać podczas rozliczenia podatku. Warto sprawdzić, na czym możemy oszczędzić.

pit 2013 dodano: 27.01.2014 13:51 | odpowiedz (2)

Co można odliczyć od podatku: materiały budowlane

Niestety, nie ma już żadnych ulg polegających na odliczaniu od podatku w zeznaniu rocznym wydatków na remont i wykończenie mieszkania, jego kupno lub budowę domu. Mocno też ograniczono możliwości dochodzenia zwrotu VAT za materiały budowlane użyte do takich inwestycji. Komu jeszcze przysługuje?

materiały budowlane dodano: 04.09.2014 17:47

Kto może skorzystać z ulgi na internet?

Jeśli chcemy uzyskać większy zwrot podatku, powinniśmy skorzystać z ulgi na internet. Pozwala ona odliczyć w deklaracji podatkowej wydatki poniesione na dostęp do sieci. Jak to zrobić?

deklaracja podatkowa dodano: 18.04.2013 11:00

PIT. Sprawdź, co odliczysz od podatku. Jakie ulgi możesz wykorzystać wypełniając PIT?

PIT last minute - zostały już tylko dwa dni na złożenie PIT-u. Oto lista ulg, z których możesz skorzystać rozliczając się z fiskusem. Co możesz odliczyć od podatku za 2012 rok?

jak wypełnic pit dodano: 29.04.2013 16:02

DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE. Jak odliczyć od podatku?

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne można odliczyć od podatku. Wszyscy, którzy zawarli umowę z NFZ, powinni się spodziewać pokaźnego zwrotu podatku. Na jakich zasadach odlicza się od podatku dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w PIT 2012?

dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne dodano: 09.04.2013 11:25

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko?

Fiskus nie wyklucza możliwości równoczesnego korzystania z ulgi na dziecko, ulgi rehabilitacyjnej oraz ulgi na internet, o ile spełnione są wszystkie warunki ustawowe uprawniające do zastosowania odliczeń podatkowych. Ulga na dziecko dotyczy łącznie obojga rodziców pozostających w związku małżeńskim.

jak rozliczyć pit dodano: 12.09.2011 13:49

PIT 2014. ULGI – jakie są i kto ile może odliczyć?

Do końca kwietnia masz czas, aby złożyć zeznanie podatkowe za 2014 rok. Sprawdź, jakie ulgi ci przysługują zarówno od dochodu, jak i od podatku.

odliczenia od dochodu dodano: 29.04.2015 13:10

Co można odliczyć od podatku w 2013 roku?

Nieubłaganie zbliża się termin złożenia deklaracji podatkowej za 2012 rok. Każdy na pewno chciałby dostać jak największy zwrot podatku. Co zrobić, żeby jak najwięcej zyskać? Oto kilka sztuczek do wykorzystania w picie.

fiskus dodano: 18.04.2013 11:00

PITY 2012. Ulga abolicyjna w 2013 roku – co to jest? Jak skorzystać?

W 2013 roku możemy skorzystać z ulgi abolicyjnej w ramach odliczeń od podatku. Ulga abolicyjna skierowana jest do osób, który poza dochodami w kraju osiągnęły inne, za granicą.

ulga abolicyjna dodano: 15.04.2013 17:13

Jak zaoszczędzić na podatku za 2012 r.? Wpłaty na IKZE

Do 31 grudnia można wykorzystać limit wpłat na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) i w zeznaniu podatkowym za 2012 r. odliczyć od dochodu wpłaconą kwotę. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić na podatku do końca grudnia wpłać pieniądze na IKZE.

Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiesław Gołas - kim jest?
Wiesław Gołas - kim jest?

Wiesław Gołas to legenda polskiego kina. Sympatię widzów zaskarbił sobie ...

odliczenia od podatku szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. odliczenia od podatku. Wszystko na temat odliczenia od podatku na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.