porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

OGRODZENIE Z KAMIENIA. Co to są gabiony i gdzie się je stosuje?

Gabiony to bardzo modne obecnie elementy ażurowej konstrukcji stalowej wypełnione ozdobnym materiałem. Ostanio gabiony są modne wśród projektantów, choć nietypowe i bardzo industrialne w wyrazie, może być bardzo skuteczne, gdy chcemy odgrodzić się od hałasu ulicy.

dom dodano: 28.10.2011 14:35

Jak przyspieszyć kwitnienie ROŚLIN JEDNOROCZNYCH? Czy rośliny można posiać już jesienią?

Czy można przyspieszyć kwitnienie roślin wiosną? Jest na to sposób - wystarczy posiać je jesienią. Sprawdź, jakie gatunki roślin możesz wysiać już jesienią, żeby wczesną wiosną kwiaty zdobiły twój ogród.

jesień dodano: 23.10.2011 13:35

KALENDARZ BIODYNAMICZNY. Maj w ogrodzie - jakie prace wykonać w maju?

Maj w ogrodzie to miesiąc bardzo pracowity i bardzo ważny. Dlatego przebierz się w wygodne ciuchy, naszykuj podstawowy zestaw narzędzi i bierz się do pracy. My powiemy ci, co koniecznie należy wykonać maju w ogrodzie.

kalendarz biodynamiczny dodano: 05.05.2012 08:45

Na co zwrócić uwagę kupując DRZEWA I KRZEWY Z GOŁYM KORZENIEM?

Jesień to znakomity czas na sadzenie drzew i krzewów z gołym korzeniem. Jak kupować te rośliny, jak je transportować i sadzić?

jakie korzenie dodano: 21.09.2012 14:31

Które rośliny z naszego otoczenia są trujące?

Każdy ogrodnik wie, że z roślinami trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie, ponieważ wśród nich występuje wiele trujących gatunków. Trujący sok bywa niebezpieczny, ale jednocześnie jest często wykorzystywany w medycynie.

dom dodano: 06.10.2011 10:59

KALENDARZ BIODYNAMICZNY kwiecień 2013. Jak zaplanować PRACE W OGRODZIE w kwietniu?

Kwiecień to miesiąc intensywnych prac w ogrodzie. Wielu ogrodników do ich planowania stosuje kalendarz biodynamiczny. Mówimy, jak zaplanować prace w ogrodzie w kwietniu. Sprawdź, które dni będą najlepsze na sianie, sadzenie, przesadzanie, koszenie trawnika czy usuwanie chwastów.

kalendarz biodynamiczny dodano: 24.04.2012 19:46 | odpowiedz (2)

KALENDARZ BIODYNAMICZNY – WIOSNA W OGRODZIE. Jakie kwiaty i warzywa sadzić w kwietniu?

Zgodnie z kalendarzem biodynamicznym najlepszym czasem na sadzenie jest czas po 21 kwietnia. W tych dniach siej, sadź i przesadzaj krzewy, drzewka, rośliny i kwiaty, zwłaszcza jednoroczne.

kalendarz biodynamiczny dodano: 12.04.2012 12:28

Który trawnik wybrać - z siewu czy z rolki?

Trawnik można założyć wysiewając mieszankę nasion traw lub rozkładając darń wyprodukowaną w szkółce, pociętą na równe pasy i zrolowaną, tak jak dywan. Który wybrać?

darń dodano: 14.05.2012 14:56

Jakie rośliny zasadzić przy domu letnim?

Jeśli wiemy, że pracom przy roślinach nie będziemy mogli poświęcić zbyt wiele czasu lub nie będziemy ich wykonywać regularnie, posadźmy sprawdzone, przystosowane do konkretnego środowiska gatunki.

dom letniskowy dodano: 18.08.2011 14:08

OGRÓD W MARCU: Jak wybrać właściwy moment do wiosennego sadzenia drzew?

Praca na działce zaczyna się wcześnie, nim zakiełkują pierwsze rośliny. To czas wiosennych porządków, ale też dobry moment, by posadzić nowe drzewa owocowe. Jak wybrać dobre sadzoanki i co zrobić, by drzewa się przyjęły i dobrze rosły?

drzewa owocowe dodano: 07.03.2012 12:42
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Kim był? [KARIERA, TWÓRCZOŚĆ]

Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Wybitny reporter i publicysta był autorem ...

ogród szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ogród. Wszystko na temat ogród na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.