- Jak urządzić mały przedpokój? PORADY
- Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?
- Jak stracono słynny transatlantyk Normandie?
- Obrady Okrągłego Stołu – jakie były postanowienia?
- Bohdan Smoleń – kim jest? [KARIERA, RODZINA, CHOROBA]
- Z kim zagra Polska w eliminacjach do EURO 2016?
- Jak zrobić wielkanocną dekorację z wiosennych kwiatów w koszyku?
- Drugi pierwszy raz. Jak powrócić do seksu po przyjściu na świat dziecka?
- Ewa Kasprzyk rozwiedzie się z mężem? Kim jest jej nowy partner?
- Seks po hiszpańsku, czyli jak zostać mistrzynią hiszpana
Jak zaplanować skuteczne ogrzewanie podłogowe?
Instalacja elektrycznego ogrzewania podłogowego wymaga starannego wykonawstwa. Jeśli coś zostanie przeoczone, efekty ujawniają się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy dom jest wykończony, a jego wnętrza urządzone
Czy zbiornik olejowy musi stać w domu?
Ogrzewanie paliwami ze zbiorników – gazem płynnym lub olejem opałowym – pod względem wygody nie ustępuje ogrzewaniu gazem ziemnym (z sieci). Poza jednym – koniecznością uzupełniania paliwa w zbiorniku i wygospodarowania na niego miejsca, które spełniałoby wymagania ustanowione w przepisach.
Co zamiast kominka? Czy piec wolnostojący, czyli koza, może zastąpić kominek?
Czasami nawet podczas generalnego remontu wybudowanie kominka w istniejącym domu nie jest możliwe. To jednak nie powód, aby rezygnować z możliwości ogrzewania domu drewnem – tanim i ekologicznym paliwem. Co zrobić w takiej sytuacji?
Kiedy warto wybrać kocioł dwufunkcyjny?
Kocioł dwufunkcyjny przygotowuje ciepłą wodę na potrzeby ogrzewania (zasila instalację grzewczą) i wodę użytkową, z której korzystamy w łazienkach i kuchni. Ma on wiele zalet, ale i pewne ograniczenia. Zobacz JAKIE.
Wszystko co o kominie trzeba wiedzieć. Czy dom może nie mieć komina?
Mówi się, że w domach ogrzewanych przez kotły z zamkniętą komorą spalania, z których spaliny są odprowadzane przez przewody powietrzno-spalinowe wyprowadzone przez ścianę oraz w domach ogrzewanych pompą ciepła, można oszczędzić i zrezygnować z budowy kominów. Czy to prawda?
POMPA CIEPŁA. Jak taniej ogrzać dom? Skąd czerpać ciepło do ogrzewania?
Pompy ciepła to urządzenia, które energię cieplną czerpią ze środowiska naturalnego. Działają na podobnej zasadzie co lodówka, jednak w odwróconym obiegu. Ciepło pobierają z tzw. dolnego źródła ciepła (woda, grunt, powietrze itp.), a następnie przekazują je do źródła górnego – instalacji grzewczej.
Jak efektywnie ogrzewać dom? Ogrzewanie gazem płynnym
Właściciele nieruchomości położonych zarówno na terenach miejskich, jak i wiejskich, którzy nie mają dostępu do sieci gazowej, a chcą ogrzewać dom kotłem niewymagającym częstej obsługi i rozpalania ognia, mogą się zdecydować na ogrzewanie gazem płynnym. Jakie są zalety i wady ogrzewania domu gazem płynnym?
Jak określić zapotrzebowanie na ciepło? Jak wyliczyć moc kotła?
Żeby wybrać kocioł niezbędny do ogrzewania domu, trzeba wiedzieć, jaką powinien mieć moc grzewczą. Jak ją obliczyć?
Którędy ciepło ucieka z domu - jak odszukać mostki termiczne?
Każdej zimy masz coraz wyższe rachunki za ogrzewanie domu? Poszukaj miejsc, przez które z twojego domu ucieka ciepło! Gdy je znajdziesz, będziesz mógł zapobiec ucieczce ciepła, uszczelniając je i ocieplając. Do znajdowania miejsc, przez które ucieka ciepło służą: kamera termowizyjna i pirometr. Jak przeprowadzić badania za ich pomocą?
Ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe? Jakie koszty trzeba ponieść, chcąc mieć elektryczne ogrzewanie podłogowe?
Chcesz mieć podgrzewaną podłogę? Możesz ocieplić ją, stosowując ogrzewanie wodne lub elekktryczne. To drugie najczęściej robi się w łazience i/lub kuchni przy okazji remontu pomieszczeń. To na pewno komfortowe rozwiązanie i dobry sposób na ciepło pod stopami. Mówimy, ile kosztuje elektryczne ogrzewanie podłogowe.
Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? Co osiągnęła? Na ...
-
zobacz sylwetkę