porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Zgoda na operację - kiedy jest konieczna, jaką formę powinna mieć?

Dobro chorego najwyższym prawem. Ta łacińska maksyma we współczesnym świecie nabrała szerszego znaczenia, ponieważ lekarz musi obecnie respektować prawo chorego do decydowania o swoim zdrowiu. Mówimy kiedy wymagana jest zgoda pacjenta na operację.

Kodeks Etyki Lekarskiej dodano: 14.09.2012 13:30

Mastektomia - co to takiego, co to jest? Kiedy wykonuje się operację usunięcia piersi?

Co to jest Mastektomia? O mastektomii, czyli operacji usunięcia piersi zrobiło się głośno kiedy Angelina Jolie ujawniła w mediach, że poddała się amputacji piersi, bo bała się wysokiego ryzyka wystąpienia nowotworu. Co to jest mastektomia? Kiedy wykonuje się mastektomię? Czym jest prewencyjna mastektomia? Czym jest zabieg Mastektomii? Na czym polega amputacja piersi

amputacja piersi dodano: 18.05.2013 07:29

PO AMPUTACJI BÓL FANTOMOWY. Jak może boleć coś, co nie istnieje?

Ból fantomowy, czyli nierzeczywisty - a jednak dojmująco prawdziwy. Chociaż po amputowanej części ciała został jedynie "fantom" - "duch", ciało nadal cierpi i boli. Dlaczego czujemy obecność kończyny, której w rzeczywistości nie ma?

ból dodano: 08.04.2012 17:44

Co to są ZROSTY pooperacyjne?

Przewlekłe i nawracające bóle w jamie brzusznej po przebytej operacji mogą świadczyć o powstaniu zrostów. Według badań pojawiają się one u ponad 90% pacjentów, którzy przeszli zabieg chirurgiczny lub ginekologiczny.

ból dodano: 09.03.2012 13:43

Jak przygotować dziecko na pobyt w szpitalu?

Pobyt dziecka w szpitalu to nie koniec świata. Jak przygotować malca, by łatwiej mu przetrwać ten ciężki czas, co spakować dziecku na pobyt w szpitalu?

chore dziecko dodano: 20.02.2012 08:15

Z DZIECKIEM W SZPITALU. Co zabrać dla siebie i dziecka, co jest konieczne, a co może się przydać?

Lista rzeczy, które musisz mieć w szpitalu idąc tam z dzieckiem choćby na kilka dni, przypomina ekwipunek, który trzeba zabrać wyjeżdżając na wakacje, ale nie do ekskluzywnego kurortu tylko na szkołę przetrwania. Musisz mieć wszystko, poza namiotem. I nie jest to żart!

dziecko w szpitalu dodano: 11.05.2012 08:54

Krzywy penis - jak skorygować kształt penisa?

Krzywy penis to kolejny po jego rozmiarze poważny męski problem. Przypadłość ta jest dosyć częsta, i jeśli nawet nie wywołuje bólu w czasie stosunku, to i tak może być powodem kompleksów. Czy można z tym coś zrobić?

członek dodano: 17.10.2011 08:51 | odpowiedz (1)

O czym jest serial "Sala Operacyjna"?

Serial dokumentalny „Sala Operacyjna” powstawał przez kilka miesięcy, kamera towarzyszyła lekarzom oraz pacjentom Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Była z chorymi od momentu diagnozy poprzez przygotowania do operacji, sam zabieg aż do efektu leczenia.

Sala Operacyjna dodano: 30.03.2015 14:08

Czy zdecydować się na operację halluksów?

Koślawe paluchy czyli haluksy to nie tylko problem o charakterze estetycznym. Tego typu deformacja stopy z czasem może bowiem wywoływać potworny ból, uniemożliwiający noszenie butów i utrudniający chodzenie. Wtedy jedynym wyjściem staje się leczenie operacyjne.

halluksy dodano: 08.12.2014 11:41

Kamil Stoch będzie operowany! Kiedy wróci do skakania?

Błacha z początku kontuzja, która wyeliminowała Kamila Stocha z pierwszego konkursu tegorocznego Pucharu Świata okazała się na tyle poważna, że skoczka czeka operacja. Kiedy Kamil Stoch wróci do skakania? Co się dzieje ze zdrowiem naszego najlepszego skoczka?

kamil stoch dodano: 03.12.2014 22:50
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

operacja szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. operacja. Wszystko na temat operacja na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.