porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest osocze bogatopłytkowe? Jak uzyskuje się osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (Platelet-rich plasma, w skrócie PRP) to preparat krwiopochodny otrzymywany po odwirowaniu krwi obwodowej, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego.

osocze bogatopłytkowe łysienie dodano: 07.06.2013 12:00

Leczenie osoczem bogatopłytkowym. Do czego wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe?

Terapie z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego zyskują coraz większe uznanie w oczach lekarzy. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie ważna jest szybka regeneracja tkanek: w ortopedii i medycynie sportowej, ostatnio również w medycynie estetycznej.

osocze bogatopłytkowe łysienie dodano: 07.06.2013 06:00

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii i sporcie. Jakie urazy sportowe leczy się osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w ortopedii wykorzystywane jest od lat w celu przyspieszenia procesu naprawy chrząstki, wzrostu kości i regeneracji ścięgien. Przy jego pomocy leczy się łokieć tenisisty czy urazy kolan. Co sprawia, że rola osocza bogatopłytkowego w ortopedii rośnie?

osocze bogatopłytkowe koncentrat dodano: 07.06.2013 12:00

Czy osocze bogatopłytkowe powstrzymuje wypadanie włosów? Sprawdź, czy osocze to sposób na łysienie

Wypadające włosy, łysienie to problem, który dotyczy obu płci bez względu na wiek. Obecnie jako najskuteczniejszą w leczeniu problemu, uznaje się mezoterapię osoczem bogatopłytkowym (PRP) otrzymywanym techniką Angel System. Na czym polega leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym?

Leczenie łysienia osoczem dodano: 07.06.2013 06:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

osocze bogatopłytkowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. osocze bogatopłytkowe. Wszystko na temat osocze bogatopłytkowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.