porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy WARTO OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ? Mówimy, jak Polacy oszczędzają energię

Czy Polacy efektywnie i oszczędnie korzystają z energii? Jaka jest świadomość Polaków? Zbadał to TNS OBOP w ramach kampanii „Polska Efektywna Energetycznie”. Co wynika z tego raportu?

oszczędzanie energii dodano: 10.07.2012 15:38

Czym się różni regulator pokojowy od pogodowego?

Automatyka instalacji grzewczej ma bardzo duży wpływ na oszczędność energii. Właściwe funkcjonowanie przygrzejnikowych zaworów i głowic termostatycznych uzależnione jest w dużej mierze właśnie od regulacji samego źródła ciepła. Doradzamy, który regulator wybrać pokojowy czy pogodowy?

automatyka dodano: 24.01.2012 11:39

Jakie są zalety lamp LED? Oświetlenie LED - ZALETY I WADY

Lampy LED dowodzą, jak pożyteczne mogą być nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim szybciej znajdziesz ścieżkę w ogrodzie albo sztućce w kuchennej szafce. Podświetlisz lustro, książkę i wannę. Wybierając lampy LED-owe oszczędzisz energię i pieniądze. Masz mnóstwo możliwości! Poznaj najważniejsze zalety LED-ów.

barwa światła dodano: 05.12.2011 15:49

Czy warto wyłączać stand-by? Dostarczamy dowody, że tak!

Stand-by - mała świecąca na urządzeniu lampka informuje o stanie czuwaniu. Niekiedy może pobierać nawet 35 W energii. Warto gasić stand-by.

stan czuwania dodano: 02.10.2014 11:53

Dlaczego opłaca się montować zawory termostatyczne przy grzejnikach?

Zawory termostatyczne sterują wydajnością grzejnika. W nowych instalacjach grzewczych standardowo montuje się przy grzejnikach zawory termostatyczne. Namawiamy, aby zamontować zawory również w starych instalacjach.

głowice termostatyczne dodano: 10.11.2011 15:03

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Wysoki rachunek za prąd znowu Cię zaskoczył? W dobie podwyżek i wysokich opłat warto przemyśleć swoje codzienne postępowanie. Zmiana przyzwyczajeń może przecież pomóc obniżyć koszty energii zużywanej co miesiąc i zmniejszyć wysokość opłat. Mówimy, jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Koszty energii dodano: 27.01.2012 12:31

Miedziana instalacja grzewcza – jak pomaga oszczędzać energię?

Wszyscy chcemy, aby nasz dom był efektywny energetycznie. Oszczędzamy energię, stosując termoizolację oraz wybierając odpowiednią technikę grzewczą. Często jednak zapominamy, że sporo zaoszczędzić możemy również dzięki odpowiedniemu systemowi instalacyjnemu doprowadzającemu ciepło do grzejników.

centralne ogrzewanie dodano: 31.05.2014 14:03

Współczynnik Uw w oknach – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Współczynnik Uw informuje o właściwościach izolacyjnych stolarki okiennej.

współczynniki przenikania ciepła dodano: 03.04.2014 13:27
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Ananicz. Kim jest ranny w Pakistanie ambasador RP?
Andrzej Ananicz. Kim jest ranny w Pakistanie ambasador RP?

Andrzej Ananicz urodził się ur.21 marca 1951 r. Ma ...

oszczędność energii szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. oszczędność energii. Wszystko na temat oszczędność energii na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.