porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Otwarty Fundusz Emerytalny - jak działają OFE? Dla kogo są stworzone? Składki do OFE a ZUS

Od OFE zależy, jak wysoka będzie twoja przyszła emerytura. Czy wiesz, jak działają otwarte fundusze emerytalne? Zainteresuj się swoją emeryturą już dziś i sprawdź, co warto wiedzieć o OFE. Mówimy, czym jest OFE i kto może z niego korzystać.

czym jest OFE dodano: 07.05.2013 13:02

OFE. Co należy wiedzieć wybierając OTWARTY FUNDUSZ EMERYTALNY?

Wielu młodych ludzi nie dokonuje samodzielnego wyboru OFE, ponieważ nie wie jak dokładnie funkcjonują fundusze emerytalne. Kiedy należy przystąpić do funduszu? W jaki sposób można się do niego zapisać? Co zrobić, gdy się otrzyma wezwanie od ZUS? Na te, i wiele innych pytań dotyczących OFE odpowiada poniżej Anna Trzcińska z ING OFE.

jak wybrać dodano: 16.07.2012 23:57 | odpowiedz (1)

Ile naszych pieniędzy płynących do OFE zabiera ZUS?

ZUS przekazuje do Otwartych Funduszy Emerytalnych pieniędze na nasze indywidualne konta. Ale nie bezinteresownie. Zakład pobiera za to sporą opłatę manipulacyjną.

ile zabiera ZUS dodano: 17.05.2012 12:05

Jaki jest w Polsce wiek emerytalny?

Kiedy Polacy osiagają wiek emerytalny? Od czego zależy wysokość emerytury? Mówimy, na jakiej podstawie wyliczana jest emerytura dla osób urodzonych przed 1949 r., a jak dla tych, którzy urodzili się po tej dacie.

Bój o emerytury dodano: 30.03.2012 14:18

Czym się kierować przy wyborze Otwartego Funduszu Emerytalnego?

Do Otwartego Funduszu Emerytalnego musi zapisać się każdy, kto urodził się po 31.12.1968 r. i za kogo jest odprowadzana składka emerytalna do ZUS. Czym należy kierować się przy wyborze funduszu, w którym będziemy oszczędzać na emeryturę?

drugi filar dodano: 14.02.2012 15:10

ZUS czy OFE? Ostatni dzień na decyzję! [PORADNIK dla SPÓŹNIALSKICH]

Wraz z końcem lipca kończy się czas na podjęcie decyzji o ulokowaniu środków zgromadzonych na przyszłe emerytury. Co warto wiedzieć przed podjęciem tej decyzji? Przedstawiamy kilka porad i przypominamy o upływającym terminie zgłaszania decyzji!

emerytury dodano: 30.07.2013 17:41
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Balli Marzec, muzułmanka, która chce wystartować w wyborach na prezydenta?

Brzmi zaskakująco, a jednak! Balli Marzec zdecydowała, że weźmie udział ...

Otwarty Fundusz Emerytalny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Otwarty Fundusz Emerytalny. Wszystko na temat Otwarty Fundusz Emerytalny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.