porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie paliwo jest najlepsze do kotła? Czy można stosować gaz płynny zamiast ziemnego?

Obsługa kotłowni nie należy do czynności, które sprawiają przyjemność. Większości z nas szkoda na to czasu. Dlatego ogrzewanie gazowe jest tak chętnie wybierane, mimo iż nie jest tanie. Ale na jaki gaz się zdecydować? Czy gaz płynny jest lepszy od ziemnego?

gaz dodano: 14.11.2011 14:11

Ile pieniędzy na zakup paliwa otrzymują z budżetu państwa posłowie i senatorowie?

Prawie 3 tysiące złotych miesięcznie mogą wydać posłowie i senatorowie na benzynę do swoich prywatnych samochodów. Te pieniądze rozliczają w ramach puli przeznaczonej na prowadzenie biur parlamentarnych. Ale nie muszą szczegółowo tłumaczyć, gdzie jechali i po co!

benzyna dodano: 09.02.2012 13:50

Olej napędowy złej jakości. Czym to grozi samochodowi?

Zimą, zwłaszcza gdy dokuczają mrozy, problem paliwa złej jakości staje się szczególnie poważny. Jeśli chcemy uniknąć kosztownej wizyty w warsztacie, tankujmy paliwa premium.

benzyna dodano: 02.01.2015 12:37

Jak zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie?

Ostatnio dużo się mówi o tym, że spada cena benzyny i oleju napędowego - dzięki temu w naszych portfelach zostaje więcej pieniędzy, które możemy wydać na przyjemności. Warto zastanowić się też, czy nie zmienić kilku nawyków, aby zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie.

jak obniżyć spalanie dodano: 17.12.2014 12:07

Do czego służy filtr paliwa w samochodzie?

Oczyszczanie paliwa z zanieczyszczeń w nim zawartych jak i tych dostających się do baku ma kluczowe znaczenie dla pracy silnika. Mówimy jak działa i do czego służy filtr paliwa. Do czego służy filtr paliwa w samochodzie?

auto dodano: 21.06.2013 16:13

Koszt podróży samochodem. Jak obliczyć koszty podróży samochodem?

Koszt podróży samochodem dość łatwo policzyć. Trzeba jednak brać pod uwagę wszystkie wydatki: paliwo, ubezpieczenie, koszty przejazdu autostradami, tunelami, mostami. Żeby dobrze policzyć koszt podróży samochodem należy również znać jego spalanie na 100 km i dokładną trasą którą będziemy jechać. JAK OBLICZYĆ ile będzie kosztowała podróż samochodem?

autostrada dodano: 16.07.2013 10:23 | odpowiedz (1)

Śmieci. Co zrobić, żeby ich było mniej? Jak segregować odpady w domu? Segregacja śmieci zasady

W gospodarstwach domowych w Polsce rocznie produkuje się około 10 milionów ton odpadów. Starczyłoby ich do wzniesienia góry o szerokości 1 km i wysokości dwa razy wyższej niż Mount Everestu. Zobacz jakie są zasady segregacja śmieci.

aluminium dodano: 23.04.2013 07:49

LPG: Jakie silniki dobrze znoszą gaz?

LPG ma nieco inne właściwości niż benzyna, do zasilania którą zostały zaprojektowane silniki samochodów – różni się składem chemicznym, jego spalanie następuje w wyższej temperaturze, więc może się zdarzyć, że nie wszystkie elementy silnika zniosą kontakt z nim równie dobrze jak z benzyną. Jakie silniki dobrze znoszą gaz?

eksploatacja-auta.wieszjak.pl dodano: 15.10.2013 15:55

W czym dźwigać paliwo do jachtu, żeby się... nie przedźwigać? Jaki zbiornik paliwa na kółkach?

W wielu portach paliwo trzeba niestety dostarczyć na jacht osobiście. Jak poradzić sobie z przeniesieniem dziesiątków lub nawet setek litrów „napędu” do oddalonego od stacji benzynowej jachtu?

bakista.pl dodano: 07.09.2012 14:47

Jak kupić opał na zimę? Jak sprawdzić jakość paliwa stałego przed jego kupnem?

Paliwa stałe zwykle kupuje się z większym zapasem. Aby się nie okazało, że zakupiony opał jest wątpliwej jakości, warto wcześniej sprawdzić kilka kwestii. Sprawdź jak kupić węgiel, drewno czy inny opał.

drewno dodano: 05.09.2012 10:46 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]

Jakub Żulczyk jest pisarzem młodego pokolenia, który wsławił się ostatnio ...

paliwo szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. paliwo. Wszystko na temat paliwo na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.