porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Partie dostały numery. Kto wystartuje z "jedynką", kto "ostatni"?

Wybory parlamentarne 2011 już 9 października. Wyborcy, którzy pójdą do urn dostaną listy wyborcze poszczególnych komitetów wyborczych z przyporządkowanymi numerami. Państwowa Komisja Wyborcza na miesiąc przed wyborami, wylosowała numery list wyborczych. Z jakimi numerami wystartują partie?

komitet wyborczy dodano: 10.09.2011 10:49

Co ukrywa rejestr korzyści majątkowych polityków? Gdzie go można znaleźć?

Rejestr korzyści majątkowych członków rządu zamieszczony jest na stronach Państwowej Komisji Wyborczej. Jak wynika z rejestru, na przykład premier Donald Tusk dostaje oryginalne prezenty, czasami od gości z zagranicy. Mówimy, jakie informacje muszą być zapisywane w rejestrze korzyści majątkowych.

donald tusk dodano: 25.01.2012 11:11

Kazimierz Czaplicki odszedł z PKW. Kim jest? [KARIERA, RODZINA, ZAROBKI]

Kazimierz Czaplicki był sekretarzem Państwowej Komisji Wyborczej. Przez 23 lata pełnił funkcję szefa Krajowego Biura Wyborczego. Złożył dymisję w związku z awarią systemu informatycznego mającego zliczyć głosy wyborców w wyborach samorządowych.

kazimierz czaplicki dodano: 20.11.2014 09:38

Czy wiesz jakie wynagrodzenie otrzymuje sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki?

Sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz Czalipcki, czyli urzędnik który podał się do dymisji w związku z bałaganem przy liczeniu wyborczych głosów, zarabiał miesięcznie po kilkanaście tysięcy złotych. Według NIK, w 2012 r. otrzymał nawet 21 tys. zł.

dymisja Kazimierza Czaplickiego dodano: 20.11.2014 11:44

Państwowa Komisja Wyborcza liczy głosy. Czym jeszcze zajmuje się PKW?

PKW, czyli Państwowa Komisja Wyborcza ciągle liczy głosy. Przed nią jeszcze jedna ważna decyzja – komu i ile w oparciu o system wyborczy przyznać mandatów. Czym jeszcze oprócz liczenia, ogłaszania wyników i przydzielania mandatów zajmuje się PKW?

kto wygrał wybory dodano: 19.11.2014 12:20

Jak wyglądały ostatnie wybory z punktu widzenia statystyki?

Wybieramy, a czasem jesteśmy wybierani, ale większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wyglądają wyborcze statystyki. Ilu było kandydatów na posłów? Kto zdobył najwięcej głosów? Ile było komisji wyborczych?

Bartosz Arłukowicz dodano: 18.10.2011 15:39

Wybory samorządowe 2014 - kiedy? [DATA, GODZINY GŁOSOWANIA]

Jesienią, drugi raz w 2014 roku, pójdziemy do urn wyborczych. Tym razem wybierać będziemy naszych przedstawicieli do samorządu. Sprawdź, kiedy dokładnie odbędą się wyborczy samorządowe.

głosowanie dodano: 17.09.2014 11:08
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?

Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana ...

Państwowa Komisja Wyborcza szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Państwowa Komisja Wyborcza. Wszystko na temat Państwowa Komisja Wyborcza na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.